خانه / دانشگاه ها / دانشگاه آزاد / کارنامه سبز دانشگاه آزاد
کارنامه سبز برای دریافت انتقالی دانشگاه آزاد 98

کارنامه سبز دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه کارنامه سبز دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله راهنمای سبز دانشگاه آزاد در سال 98 است. اینکه کدام دسته از داوطلبان امکان استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد را دارند همچنین شرایط، نحوه استفاده از کارنامه سبز و معنی جزئیات مندرج در کارنامه سبز را شرح خواهیم داد.

کارنامه سبز دانشگاه آزاد چیست – زمان انتشار کارنامه سبز 98

کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان کنکور سراسری 98 منتشر می شود. زمان انتشار کارنامه سبز دانشگاه آزاد حدود یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور، در مهر ماه 98 است. برای داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده و انتخاب رشته کرده اند، کارنامه سبز صادر می شود.

کاربرد کارنامه سبز چیست ؟

کارنامه سبز برای داوطلبانی مورد استفاده قرار میگیرد که در یکی از انتخاب های خود، قبول شده اند. اما به هر دلیل تمایل به تحصیل در رشته مورد پذیرش را ندارند. این داوطلبان می توانند با استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد، رشته خود را به رشته دیگری که شانس قبولی در آن را دارند، تغییر دهند. 

برای اینکه بدانید امکان تحصیل در کدام یک از رشته های دانشگاه آزاد را دارید، راهنمای آموزشی را مطالعه کنید. به علامت ستاره (*) در کارنامه سبز توجه کنید. ستاره در ستون نتیجه کارنامه سبز نشان دهنده این است که شما در آن رشته محل پذیرفته شده اید.

کارنامه سبز دانشگاه آزاد

کدام گروه از داوطلبان دانشگاه ازاد می توانند از کارنامه سبز استفاده کنند؟

 کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات لازم برای تغییر رشته به یکی از اولویت های انتخاب رشته پایینی را می دهد. داوطلبانی که مورد پذیرش قرار گرفته اند، با استفاده از کارنامه سبز این فرصت را دارند که امکان قبولی در اولویت های پایین تر را بررسی کنند.

اگر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد و اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد قبول نشده اید به هیچ وجه امکان استفاده از کارنامه سبز را ندارید. زیرا اولویتی در پذیرش شما وجود ندارد و کلا مردود شده اید. در این صورت می توانید برای ورود به دانشگاه آزاد منتظر مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باشید. برای اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد سال 98 با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.

راهنمای استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد – کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

پیرو این راهنما امکان استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد، کارنامه نهایی یا محرمانه را خواهید داشت:

برای اینکه بدانید در کدامیک از انتخاب های پایین تر خود ، امکان قبول شدن را خواهید داشت، لازم است دو عدد داخل کارنامه سبز را با هم مقایسه کنید. اولین عدد مندرج در ستون رتبه داوطلب، و دومین عدد مندرج در ستوت آخرین رتبه قبولی را با هم مقایسه کنید. اولین ردیف که در آن رتبه شما از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر یا برابر باشد، در این حالت محل قبولی شما می باشد. ردیف های ستاره دار همان رشته محل های قبولی خواهند بود. بنابراین انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته های قبولی را مشاهده کنید.

برای اینکه بدانید انتخاب های پایین تر اشاره به کدام رشته محل های دانشگاه آزاد دارد، می توانید برگه انتخاب رشته خود را با کارنامه نهایی تطبیق دهید. از کدی که در ستون اول درج شده استفاده کنید. دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را جستجو کنید و رشته محل مورد نظر را پیدا کنید.

به این ترتیب هر داوطلب می تواند از کارنامه سبز دانشگاه آزاد استفاده کند. وضعیت انتخاب های دیگر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز به کسب راهنمایی از طریق شماره تلفن های مندرج در این صفحه با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید. کارشناسان به شما میگویند که با توجه به کارنامه سبز دانشگاه آزاد در چه رشته هایی امکان تحصیل خواهید داشت.

جهت مشاوره در زمینه کارنامه سبز دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

بررسی اجرای عدالت در همترازی کنکور نظام قدیم و جدید 98

بررسی اجرای عدالت در همترازی کنکور نظام قدیم و جدید 98

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی از بررسی اجرای عدالت در همترازی کنکور نظام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *