ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد  ممکن است خواسته بسیاری از داوطلبین شرکت در کنکور سراسری 1402 در استان کهگلویه و بویراحمد بوده و دانش آموزان در پی اطلاع از شرایط پذیرش در این دانشگاه باشند. در این مقاله تلاش ده است تا به تمامی سوالات داوطلبین و دانش آموزان پاسخ داده شود و اطلاعات کاملی در خصوص پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شهرکرد ارائه شود.

همواره اقبال به سمت ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان به دلیل شرایط ویژه و خاصی که برای دانشجویان فراهم می شود، وجود داشته است. مزایای استخدام رسمی آموزش و پرورش در بدو ورود و معافیت از خدمت برای دانشجویان پسر از مهم‌ترین این شرایط می باشند. در سال های اخیر این اقبال بیشتر شده و با رعایت شرط بومی گزینی برای پذیرش در این دانشگاه، صحنه رقابت محلی و استانی برای قبولی در این دانشگاه ها تشکیل شده است.

 دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۳۹۰ و با تجمیع مراکز تربیت معلم در سرتاسر ایران تشکیل شد.

در ادامه مقاله به معرفی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد، انتخاب رشته، نحوه برگزاری مصاحبه حضوری، رشته های موجود در این دانشگاه، تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تمامی اطلاعات لازم در خصوص مشاهده خواهید نمود.

اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کارورزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان صدر شهرکرد به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.
 • بومی بودن داوطلبان

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تاهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 1402 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. حداکثر سن 24 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان می باشد.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد به نشانی pbsh.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد

رشته های دانشگاه فرهنگیان شهرکرد بر اساس نیاز استان شهرکرد مشخص شده و در هر سال متغییر می باشد. عمده فعالیت های این دانشگاه البته در رشته های آموزش ابتدایی و ادبیات فارسی می باشد. اما به صورت کلی این رشته ها در تمامی دانشگاه های فرهنگیان مشترک می باشد. برای اطلاع دقیق تر می توانید دفترچه انتخاب رشته همان سال را دانلود و لیست رشته های این دانشگاه را مشاهده نمایید، در ضمن می توانید برای اطلاع دقیق در این خصوص با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد
گروه آزمایشی ریاضی
آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربنت بدنی
گروه آزمایشی علوم تجربی
دبیری شیمی، دبیری زیست شناسی، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش تربنت بدنی
گروه آزمایشی علوم انسانی
آموزش زبان و ادبيات فارسي، دبيری الهيات و معارف اسلامي، دبیری تاريخ ، دبیری زبان و ادبيات عربي، دبیری علوم اجتماعي، راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش جغرافیا و آموزش تربنت بدنی
گروه آزمایشی هنر
آموزش ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان
تربنت دبیر زبان انگلیسی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان صدر شهرکرد بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی pbsh.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان صدر شهرکرد می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان صدر شهرکرد انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

داوطلبین گرامی در صورت پذیرفته شدن در این دانشگاه در زمان مقرر با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام به آدرس: شهرکرد – خ کاشانی – روبروی دادگستری – دانشگاه فرهنگیان شهرکرد مراجعه نمایند.

 1. پرینت قبولی از سایت سازمان سنجش
 2. پرینت ثبت نام غیر حضوری
 3. پوشه کلیر بوک قرمز رنگ جهت پذیرش رشته ادبیات فارسی
 4. پوشه کلیر بوک آبی رنگ جهت پذیرش رشته آموزش ابتدایی
 5. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات (2سری)
 6. اصل کارت ملی و کپی(2سری)
 7. عکس 4×3 در سال جاری(6 قطعه پشت نویس شده)
 8. اصل و کپی ریز نمرات متوسطه (الزاما عکس، تمبر و مهر آموزشگاه را داشته باشد)
 9. اصل و کپی مدرک دوره متوسطه یا اصل و کپی گواهی موقت
 10. صل و کپی ریز نمرات پیش دانشگاهی(الزاما عکس، تمبر و مهر آموزشگاه را داشته باشد) ( فقط برای دانش آموزان نظام قدیم)
 11. اصل و کپی مدرک دوره پیش دانشگاهی یا اصل و کپی گواهی موقت ( فقط برای دانش آموزان نظام قدیم)
 12. تاییدیه تحصیلی متوسطه و پیش دانشگاهی یا فیش درخواست تاییدیه تحصیلی از پیشخوان دولت به آدرس شهرکرد- خیابان کاشانی- روبروی دادگستری- کدپستی: 8815812833
 13. سی دی اسکن مدارک فوق

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان صدر شهرکرد توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

چنان چه هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید باهنر شهرکرد شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان صدر شهرکرد

 سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

نکات و سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شهرکرد به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری درصدر شهرکرد چیست؟
 • عدم حضور داوطلب در زمان تعیین شده برای مصاحبه به منزله ی انصراف تلقی خواهد شد و پیش بینی زمان جدید برای مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.
 • داوطلب موظف است جهت انجام امور پذیرش حداقل یک ساعت قبل از زمان اعلام شده ، در مرکز مجری مصاحبه حضور داشته باشد.
 • با توجه به محدودیت زمانی در نقص  مدارک ترتیب اثر داده نخواهد شد.

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شهرکرد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید