تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

ثبت نام بدون کنکور پرستاری

ثبت نام بدون کنکور پرستاری

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور پرستاری

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور پرستاری برای اولین بار درسال 94 در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی آورده شد که متقاضیان رشته پر طرفدار پرستاری و دیگر رشته های پیراپزشکی می توانستند بر اساس شرایط و ضوابط ویژه ای در برخی از مناطق محروم که به نیروی پرستار نیاز داشتند با شرط تعهد خدمت اقدام به انتخاب رشته نمایند تا در صورت پذیرش در این مناطق خدمت نمایند. این مقاله شما را از نحوه پذیرش و شراط پذیرش و ثبت نام بدون کنکور پرستاری در سال 99 مطلع خواهد کرد.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور

رشته پرستاری از رشته های پیراپزشکی می باشد که به صورت بدون آزمون نیز می توان اقدام به پذیرش و ثبت نام نمود. اما باید به این نکته توجه شود که برای تحصیل در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه سراسری می بایست در کنکور شرکت نمایند.

متقاضیان ثبت نام بدون آزمون پرستاری باید به این نکته توجه نمایند که این پذیرش بیشتر در مناطق محروم کشور انجام می گیرد و بر اساس نیاز هر شهر و استان ظرفیت پذیرش نیز متفاوت می باشد.

اینکه در سال 99 نیز رشته پرستاری بدون کنکور، ثبت نام داشته باشد یا نه را می توان در صورت منتشر شدن دفترچه  انتخاب رشته گروه آزمایشی علوم تجربی دریافت کرد. این مقاله در صورت انتشار مطالب از سوی سازمان های مربوطه، به روز رسانی شده و از ظرفیت و نحوه ثبت نام بدون کنکور پرستاری آگاهی های لازم را ارائه خواهد داد.

چه دانشگاه هایی دانشجو ارشد پرستاری بدون آزمون جذب می کنند

این سوال که چه دانشگاه هایی دانشجو ارشد پرستاری بدون آزمون جذب می کنند سوالی است که ذهن داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته پرستاری را به خود مشغول می کند. در جواب به این پرسش می توان گفت که دانشگاه ها در صورت داشتن ظرفیت برای پذیرش در رشته پرستاری به وزارت بهداشت اعلام می نماید و وزارت بهداشت از طریق ثبت نام آزمون اقدام به جذب دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی کرده و به مراکز مربوطه معرفی می نماید.

شرط پذیرش دانشجو در رشته پرستاری بدون کنکور امتیاز و ظرفیتی است که دانشگاه محل تحصیل دانشجو به وزارت بهداشت اعلام می نماید و از دانشجویانی که دارای بالاترین امتیاز تحصیلی می باشند اقدام به جذب دانشجو می نماید.

اگر دو دانشجو دارای امتیاز برابری باشند آن دانشجو که دارای معدل بالاتری می باشد در اولویت پذیرش قرار می گیرد.

ثبت نام بدون کنکور پرستاری 99

ثبت نام بدون کنکور پرستاری به صورت اینترنتی انجام می شود. و در صورت داشتن لیست رشته ها و شهر ها که در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی مندرج شده می تواند اقدام به ثبت نام نمایند.  ثبت نام بدون کنکور پرستاری تنها در سال 94 اقدام به پذیرش دانشجو در بعضی از شهر های مناطق محروم کرد.

برای اطلاع از آخرین طلاعات ثبت نام بدون کنکور پرستاری و آگاهی از وجود این رشته در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در سال 99 می توانید با مجموعه صدای مشاوران تماس حاصل نمایید.

شرایط بدون کنکور پرستاری

شرایط پذیرش بدون کنکور پرستاری که در دفترچه ثبت نام نیز ذکر شده است شامل موارد زیر می باشد.

شرایط عمومی پذیرش بدون کنکور پرستاری شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور پرستاری
 • دارندگان مدرک دیپلم رشته تجربی نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم ، مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون پیراپزشکی دانشگاه های سراسری می باشند. (نوع دیپلم متقاضیان ممکن است در دوره های مختلف متفاوت بوده و صرفا ویژه دانش آموختگان گروه آزمایشی علوم تجربی نباشد.)
 • علاقه مندان به ثبت نام و تحصیل در رشته پرستاری به صورت بدون آزمون ، باید از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشد.
 • برای داوطلبان آقا ، از لحاظ خدمت سربازی نباید مشکلی وجود داشته باشد.
 • قبولی در جلسه مصاحبه برای تحصیل در رشته بدون کنکور پرستاری ضروری می باشد.
 • داوطلبان خانم برای ثبت نام باید دارای اجازه کتبی از همسر باشند.
 • داوطلبانی که قصد تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری را دارند باید هنگام ثبت نام کنکور سراسری حداکثر 25 سال داشته باشند. (برای آقایان با 2 سال خدمت سربازی 27 سال محاسبه می گردد )
 • در برخی از دوره ها شرط معدل در نظر گرفته می شود که در این صورت معدل متقاضیان باید 15 به بالا باشد.
 • در برخی از دوره ها شرط بومی پذیری نیز مطرح است. به این صورت که بومیان هر استان برای پذیرش در دانشگاه استان محل سکونت خود شانس بیشتری نسبت به سایر داوطلبان خواهند داشت.
 • پذیرفته شدگان رشته های پیراپزشکی بدون کنکور معمولا باید 3 برابر طول مدت تحصیل خود ، دوره تعهد خدمت را سپری کنند. (در طی این دوره از تمامی حقوق و مزایا برخوردار خوهند بود.)
 • آن دسته از افرادی که دانشجو هستند و یا جزو فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر می باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در دوره های بدون آزمون رشته پرستاری نیستند.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته پرستاری

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور پرستاری به شرح زیر می باشد.

 • داوطلب پذیرش باید تقاضا نامه کتبی بر مبنای ثبت نام را به دانشگاه مربوطه ارائه دهد.
 • برای دانش آموزان نظام جدید ارائه آخرین مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و برای دانش آموزان نظام قدیم ارائه مدرک تحصیلی 4 ساله مبنی بر اخذ مدر ک دیپلم الزامی می باشد.
 • ارائه اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن و در صورت داشتن توضیحات ضمیمه کردن توضیحات نیز باید انجام شود.
 • ارائه گواهی مبنی بر بومی بودن و مقبولیت داوطلب طبق نظر شورایاری های شهر یا روستای مربوط به محل سکونت داوطلب که به تایید نظر کارشناسان بخش کمیته پذیرش رسید.

ثبت نام بدون آزمون در رشته پرستاری

متقاضیان رشته پرستاری می توانند در صورت تمایل اقدام  به آموزش در رشته های پرستاری و فوریت های پزشکی در موسسات خصوصی نمایند که به صورت ساعتی اقدام به آموزش داوطلبان می نمایند و مدرکی را به داوطلب ارائه می دهند که با اتمام دوره و ساعت مشخص، مهارت های آموزش دیده را تایید می نماید و مدرک مربوطه را به داوطلب ارائه می دهد.

برای آگاهی بیشتر از ثبت نام بدون آزمون پرستاری می توانید با شماره های درج شده در زیر همین مقاله تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام دریافت نمایید.

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور پرستاری

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

همچنین ببینید

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبان عزیز می توانند از طریق این مقاله دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی مهر …

2 دیدگاه

 1. Avatar

  ببخشید کسی ک شبانه با سوابق رفته باشه بخاد انصراف بده امتحان کنکور بده اگ پرستاری بدون ازمون باشع میتونه بره یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفت =