بهترین دانشگاه های ایران کدام اند (لیست بهترین دانشگاه ها)

بهترین دانشگاه های ایران

جهت مشاوره در زمینه بهترین دانشگاه های ایران کدام اند (لیست بهترین دانشگاه ها)

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هرساله لیستی از رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان منتشر میشود که خوشبختانه نام دانشگاه های ما در این لیست می درخشد. در این مقاله لیست بهترین دانشگاه های ایران را با هم بررسی می کنیم و همچنین رتبه آن ها در میان بهترین دانشگاه های جهان را مشاهده می کنیم.

لیست بهترین دانشگاه های ایران

نام دانشگاه های برتر ایرانی در میان دانشگاه های معتبر جهان می درخشد که حکایت از این دارد که برترین دانشگاه های ایران دست کمی از دانشگاه های معتبر و نامی جهان ندارند. در زیر لیست بهترین دانشگاه های ایران را مشاهده می کنید که آمار معتبر منتشر شده توسط سایت webometrics.info است. می توانید نام و رتبه دانشگاه های معتبر ایرانی را ملاحظه کنید.لیست بهترین دانشگاه های ایران

در این لیست می توانید نام دانشگاه تهران را در صدر جدول برترین دانشگاه های ایران مشاهده کنید. رتبه جهانی دانشگاه تهران 418 است و به ترتیب از بالا به پایین رتبه بندی دانشگاه ها در ایران است. به عنوان مثال رتبه دانشگاه تهران از تمامی دانشگاه های ایران بالاتر است و به ترتیب دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و… رتبه اند.

برترین دانشگاه ایران کدام است

همانگونه که در لیست بالا مشاهده کردید برترین دانشگاه های ایران به ترتیب از رتبه 1 در ایران تا رتبه های پایین تر موجود است. طبق لیست دانشگاه تهران به عنوان بهترین دانشگاه ایران درنظر گرفته شده که به ترتیب می توانید دانشگاه های دیگر را بعد از دانشگاه تهران مشاهده کنید.

آماری که مشاهده کردید توسط وب سایت معتبر webometrics منتشر شده. این وب سایت سالی 2 بار اقدام به انتشار لیست بهترین دانشگاه های جهان می کند که رتبه 1 این لیست به دانشگاه هاروارد تعلق می گیرد. از لیست یاد شده می توان به عنوان سندی معتبر برای رتبه بندی دانشگاه ها استفاده کرد.

در این لیست بهترین دانشگاه ایران (دانشگاه تهران) با رتبه 418 جهانی در میان دانشگاه های معتبر دنیا موجود است.

معرفی برترین دانشگاه های ایران

با توجه به این که اعتبار دانشگاه برای بسیاری از دانشجویان در انتخاب رشته و دانشگاه مهم است در نتیجه تصمیم به معرفی بهترین دانشگاه های ایران گرفتیم.

دانشگاه تهران

بهترین دانشگاه ایران

دانشگاه تهران که معتبر ترین و بزرگ ترین مرکز آموزشی کشور است در سال 1313 ساخته شد. این دانشگاه دارای 25 دانشکده است که به ریاست محمود نیلی احمد آبادی اداره می شود. این دانشگاه بر اساس بهترین دانشگاه های فرانسه الگو برداری شده و توسط بهترین مهندسان عالی رتبه فرانسوی ساخته شده است.

دانشجویان معروفی در دانشگاه تهران تحصیل کرده اند که عبارت اند از: حسن روحانی (رئیس جمهور ایران)، بیژن زنگنه (وزیر نفت ایران)، سید محمد خاتمی (رئیس جمهور پیشین کشور)، ابوالحسن بنی صدر (اولین رئیس جمهور ایران) و… تحصیل در دانشگاه تهران برای بسیاری از افراد آرزو است تا دانشجو مجرب ترین و با سابقه ترین اساتید ایران باشند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

بهترین دانشگاه پزشکی ایران

پس از انقلاب اسلامی در سال 1364 دانشکده های علوم پزشکی از دانشگاه تهران جدا شدند و در قالب دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه داد. این دانشگاه به ریاست عباسعلی کریمی اداره می شود.

دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل 10 دانشکده از جمله دانشکده پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و… است. این دانشگاه شامل بیش از 50 کتابخانه، بیمارستان، امکانات ورزشی و… می باشد. که جزو بهترین دانشگاه های ایران از نظر امکانات است.

دانشگاه صنعتی شریف

یکی از بهترین دانشگاه های ایران

دانشگاه صنعتی شریف در سال 1344 با نام دانشگاه صنعتی آریا مهر تاسیس شد. این دانشگاه در سال های اخیر مقام های بسیاری در کنفرانس های بین المللی برای کشورمان آورده و مایه افتخار آفرینی ایران در میان مراکز علمی و دانشگاهی جهان شده است.

این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های ایران است شامل 13 دانشکده اصلی است که دانشجویان می توانند در رشته های شیمی، فیزیک، مهندسی برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران، هوا فضا، صنایع، مدیریت، اقتصاد و… است. تحصیل در این دانشگاه نیاز مند رتبه بالایی می باشد که با توجه به اعتبار و مزیت های این دانشگاه بسیاری از افراد راضی به چند سال پشت کنکور ماندن می شوند.

پردیس دانشگاه صنعتی شریف در سال 1384 در جزیره کیش شروع به فعالیت کرد که این دانشگاه در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

دانشگاه صنعتی امیر کبیر

دانشگاه صنعتی امیر کبیر (یکی از بهترین دانشگاه های ایران)

دانشگاه صنعتی امیر کبیر یکی از بهترین دانشگاه های ایران است که در سال 1355 تاسیس شد و طی سال های پیاپی افتخارات بسیاری را در مسابقات علمی و همچنین کنفرانس های علمی بین المللی برای کشورمان به ارمغان آورده است.

دانشگاه صنعتی امیر کبیر و صنعتی شریف در سطح نزدیک به هم رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند ولی رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه صنعتی شریف بالاتر است. دانشگاه صنعتی امیر کبیر دارای 14 دانشکده، 15 آزمایشگاه و 23  کارگاه است که از لحاظ امکانات دست کمی از بهترین دانشگاه های جهان ندارد.

این دانشگاه در رشته های مهندسی مکانیک، نفت، کامپیوتر، کشتی سازی، هوا فضا، صنایع، برق، شیمی و… است. یکی از شرایط بورسیه شدن برای تحصیل در خارج، تحصیل در دانشگاه معتبر است که طبق گفته بسیاری از دانشجویان دانشگاه امیر کبیر سکوی پرتاب دانشجویان به دانشگاه های معتبر جهان است.

جهت مشاوره در زمینه بهترین دانشگاه های ایران کدام اند (لیست بهترین دانشگاه ها)

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید