آزمون نمونه دولتی 97-98

جهت مشاوره در زمینه آزمون نمونه دولتی 97-98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون نمونه دولتی رقابتی است که برخلاف سختی آن هر ساله دانش‌آموزان زیادی را به خود جذب می‌کند. والدین به خاطر کیفیت بالای آموزشی و محیطی امن مدارس نمونه دولتی، فرزندان خود را به سمت تحصیل در این مدارس سوق می‌دهند. دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدراس نیازمند گذراندن آزمون ورودی هستند که همه سال برای پایه ششم و دهم برگزار می‌شود. زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها مساله‌ای است که برای آمادگی در آزمون مهم است و همواره ذهن والدین و دانش‌آموزان را به خود مشغول می‌کند. در این مقاله به تفصیل زمان برگزاری آزمون‌های نمونه دولتی و نحوه برگزاری آن توضیح داده می‌شود.

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97-98

دانش‌آموزان باید دقت کنند که زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 را از دست ندهند و در زمان مقرر شده برای ثبت نام نمونه دولتی، ثبت نام خود را انجام دهند تا برای آزمون دادن دچار مشکل خاصی نشوند. طبق آنچه در سال‌های گذشته معمول بوده است، ثبت نام آزمون نمونه دولتی برای هر دو مقطع ششم و نهم، اواخر هر سال یعنی اسفند ماه انجام می‌شود. دانش‌آموزان واجد شرایط ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی، می‌توانند در بازه ثبت نام برای آزمون مدارس نمونه دولتی که حدود یک هفته است، برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند. اما دانش‌آموزان باید توجه کنند که زمان دقیق ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی 97-98 هنوز مشخص نشده است. هنگام مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام، در این سایت به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی می‌شود.

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 97-98

آزمون نمونه دولتی به طور هم‌زمان در سراسر کشور بعد از امتحانات نوبت دوم دانش‌آموزان برگزار می‌شود. طبق تجربیات سال‌های گذشته این آزمون معمولا اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه برگزار می‌شود. ثبت نام آزمون نمونه دولتی معمولا اواخر هر سال در اسفند ماه انجام می‌شود. داوطلبان برای شرکت در جلسه آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی باید کارت ورود به جلسه آزمون خود را به همراه داشته باشند که یک هفته قبل از آزمون از طریق سامانه و یا به شکل حضوری در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد. تاکید می‌شود که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه برای داوطلبان الزامی است. حضور داوطلبان آزمون نمونه دولتی 97-98 یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل حوزه امتحانی داوطلبان ضروری است. این موارد برای هر دو آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم و نهم به دهم یکسان است.

نحوه سوالات آزمون نمونه دولتی 97-98

سوالات آزمون نمونه دولتی 97-98 ششم به هفتم از پایه ششم ابتدایی طرح می‌شود و داوطلبان برای موفقیت در آزمون بایستی بر محتوای کتاب‌های درسی پایه ششم خود تسلط کامل داشته باشند. آزمون پایه ششم 80 سوال دارد و داوطلبان برای پاسخگویی، 100 دقیقه زمان دارند و باید در این زمان به سوالات پاسخ دهند. سوالات آزمون نمونه دولتی 97-98 نهم به دهم از کتاب‌های پایه نهم طرح می‌شود و داوطلبان باید برای آمادگی در این آزمون بر محتوای کتاب‌های درسی پایه نهم خود مسلط باشند. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 97-98 شامل 100 سوال است و داوطلبان این آزمون 120 دقیقه برای پاسخ‌گویی به سوالات زمان دارند. سوالات آزمون نمونه دولتی به شیوه تستی (چهار گزینه‌ای) است و داوطلبان باید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنند. هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی برای داوطلبان به همراه دارد. برای سوالات بدون پاسخ امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد. در صورتی که داوطلبی به سوالی، بیش از یک پاسخ داده باشد، پاسخ آن سوال غلط محسوب می‌شود و یک امتیاز منفی برای داوطلب به همراه می‌آورد.

منابع و بودجه‌بندی آزمون نمونه دولتی  97-98

منابع آزمون نمونه دولتی 97-98 کتاب‌های درسی دانش‌آموزان است و دانش‌آموزان برای موفقیت در آزمون‌های نمونه دولتی باید بر محتوای کتاب‌های درسی خود تسلط کامل داشته باشند. آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 80 سوال دارد و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات 100 دقیقه زمان دارند. این سوالات از درس‌های آموزش قرآن و هدیه‌های آسمانی، مهارت‌های خواندن و نوشتن (فارسی)، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضی طرح می‌شود. این درس‌ها ضرایب تاثیر متفاوتی دارند که در بخش مطلب مربوط به منابع آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 97-98 همین سایت می‌توانید جزییات آن را مطالعه کنید. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 100 سوال دارد که دادوطلبان برای پاسخگویی به سوالات 12 دقیقه زمان دارند. این سوالات از درس‌های پیام‌های آسمانی، فارسی، عربی، علوم اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضیات طرح می‌شود. این درس‌ها نیز دارای ضرایب تاثیر مختلفی در آزمون هستند. توضیح بیش‌تر در این باره در بخش مربوط به منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 97-98 در همین سایت وجود دارد.

جهت مشاوره در زمینه آزمون نمونه دولتی 97-98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید