کارنامه سبز | کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور

جهت مشاوره در زمینه کارنامه سبز | کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کارنامه سبز کنکور 98 یا کارنامه سبز کنکور سراسری 98 که با اصطلاحات دیگری مثل کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه نیز بیان می شود، برای همه داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نموده اند صادر می گردد (قبولی ها و مردودی ها) و داوطلبان بر اساس آن میتوانند احتمال قبولی خود در اولویت های انتخابی بررسی نمایند. البته این کارنامه برای داوطلبانی که مردود شده اند کاربردی ندارد و آنها باید منتظر تکمیل ظرفیت باشند.

کارنامه سبز برای داوطلبانی که در کنکور سراسری قبول شده اند کاربرد دارد و این اطلاعات را می دهد که در کدام  کد رشته ی پایین تری که انتخاب کرده اند می توانسته اند رتبه قبولی بیاورند به عبارتی نمره قبولی آن رشته محل یا انتخاب را کسب کرده اند و فقط به دلیل اینکه انتخاب را بالاتر نیاورده اند در آن رشته قبولی را کسب نکرده اند.

کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

شرایط استفاده از کارنامه سبز کنکور 98

لازم به ذکر است که در این مرحله پذیرش شما در دانشگاه مورد نظرتان قطعی نیست زیرا سازمان سنجش هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد و فقط به دانشگاه مبدا (اولین انتخابی که پس از نتایج نهایی در آن قبول شدید) و مقصدتان (انتخابی که بعد از مشاهده کارنامه سبز کنکور متوجه شدید که می‌توانستید در آن قبول شوید) دارد.

برای مشاهده کارنامه سبز کنکور کلیک نمایید:

کارنامه سبز

داوطلبانی که در نوبت روزانه قبول شده اند، با توجه به اینکه عدم ثبت‌نام باعث محرومیت آن ها از کنکور سال بعد می‌شود. لازم است سریعتر درخواست انتقالی دهند و قبل از شروع سال تحصیلی به دانشگاه مقصد رفته و هماهنگی‌های لازمه را انجام دهند. یا می‌توانند یک ترم در دانشگاه مبدا ثبت نام کنند و برای انتقالی درخواست دهند. و روش دیگر این است که وارد سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش شوند و در آن با اطلاعات شخصی ثبت نام نمایند و در خواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی را بدهند.

نحوه استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه)

نحوه استفاده از کارنامه سبز به این صورت است که در کارنامه سبز دو عدد را مقایسه کنیم اولی عدد موجود در ستون رتبه داوطلب و دومین عدد موجود در ستون آخرین رتبه قبولی را می بایست مقایسه نمایید. ابتدایی ترین ردیفی که در آن رتبه داوطلب یعنی شما  از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر  و یا حتی برابر باشد در واقع  محل قبولی شما می باشد

 لازم به ذکر است که برای اطلاع از انتخابی که در آن قبول شده ایم فقط کافیست ستون نتیجه را نگاه کنیم. به این ترتیب که هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی داوطلب است و تنها انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته ی قبولی را ملاحظه نمایید.

مفهوم اعداد در کارنامه سبز

در کارنامه نهایی اعدادی وجود دارد که مفهوم آن ها را بررسی می نماییم:

عدد 1 برای رشته ­هایی است که از شرایط خاص برخوردار می­ باشد.

عدد 2  یعنی داوطلب حداقل در یکی از کد رشته ­های انتخابی برای مصاحبه به یکی از دانشگاه­ ها معرفی گردیده است.

عدد 3 به معنی پذیرفته شدن داوطلب با توجه به داشتن نمره لازم در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی می باشد.

عدد 4 مربوط به بررسی وضعیت عمومی و علمی داوطلب توسط وزارت آموزش و پرورش می باشد.

عدد 5 یعنی داوطلب در مرحله گزینش دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیازات لازم را کسب ننموده است.

عدد 7 یعنی داوطلب امتیاز لازم در مصاحبه تخصصی را کسب ننموده و یا از شرایط لازم برای آن رشته محل برخوردار نمی­ باشد.

عدد 8 به نشانه قبولی داوطلبان آزاد و یا تربیت معلم سابق در رشته­ های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان است.

عدد 9 نشان دهنده وضعیت عمومی و علمی داوطلب در یکی از دانشگاه های بقیه الله(عج)، بیمه اکو، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی، خدمات اداری دادگستری و یا دکتری پیوسته بیو تکنولوژی شاهد، علامه طباطبایی، در حال بررسی است.

انتقالی و تغییر رشته پس از رویت کارنامه سبز

تغییر رشته و یا جابجایی تنها با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد امکان پذیر است. داوطلبان باید ابتدا در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده­ اند ثبت ­نام نموده و سپس در صورت موافقت هر دو دانشگاه با توجه به مدارک موجود درخواست تغییر رشته و یا جابجایی خود را ارائه دهند.

راه های استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

اولین روش این است که ثبت نام خود در دانشگاه فعلیتان را قطعی نمایید سپس برای انتقالی اقدام نمایید تا در صورت موافقت دانشگاه فعلی و دانشگاهی که مایل به دریافت انتقالی به آن هستید، امکان ادامه تحصیل داشته باشید. در رابطه با شیوه درخواست انتقالی می توانید با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

در این صورت اگر در خواست شما قبول شود واحد های مشترک عمومی که در ترم اول گذرانده اید تطبیق داده میشود و نیازی به گذراندن دوباره ی ان ها نمی باشد. پس ترجیحا تا جایی که امکان دارد سعی کنید در این ترم واحد های عمومی را بگذرانید، اگرهم با انتقال شما موافقت نگردید، در دانشگاه و رشته ی تحصیلی فعلی خود ادامه تحصیل می دهید.

دومین روش این است که تا زمانی که دانشگاه ها به صورت رسمی آغاز به فعالیت نکرده اند مراجعه به سامانه بررسی  اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش و تقاضاکردن اولویت بعدی انتخاب رشته می باشد.

اگرهم قصد تحصیل در رشته و دانشگاه های قبولی خود را ندارید در دانشگاه غیر روزانه شرکت نمایید که بتوانید در کنکور سال بعد شرکت نمایید در غیر این صورت از شرکا در کنکور سال بعد محروم خواهید شد.

داوطلبان گرامی می توانند جهت مشاوره تحصیلی در رابطه با کارنامه سبز کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور 98 با کارشناسان صدای مشاور تماس حاصل فرمایند.

 

جهت مشاوره در زمینه کارنامه سبز | کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
6 دیدگاه برای “کارنامه سبز | کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟”
 1. سلام اگر تو کار نامه سبز در قسمت رتبه ی داوطب ۸۰۰باشه و اخرین رتبه قبولی ۴۰۰ ینی اینکه این داوطب اگه رتبش ۸۰۰تا کمتر می شد قبول بوده؟؟؟؟؟

 2. واسه ارشدم هست کارنامه سبز؟

 3. سلام خواستم بدونم اعداد 1 تا 9 در قسمت نتیجه نوشته میشه یا در قسمت اخرین رتبه قبولی
  و یا وقتی مینویسه رتبه داوطلب 416 و اخرین رتبه قبول 7 یعنی چه؟

  • سلام دوست محترم در صورت تمایل برای مشاوره جامع با مشاوران در ارتباط باشید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید