کارنامه اولیه کنکور 99 + اعلام نتایج نهایی کنکور

کارنامه اولیه کنکور 99

جهت مشاوره در زمینه کارنامه اولیه کنکور 99 + اعلام نتایج نهایی کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سازمان سنجش هر ساله پس از آزمون کنکور سراسری، تاریخ اعلام کارنامه اولیه کنکور 99 و انتخاب رشته را اعلام میکند. سوالاتی نظیر کارنامه اولیه کنکور چیست؟ تاریخ اعلام نتایج کنکور، تاریخ انتخاب رشته کنکور و… ذهن داوطلبان را درگیر می‌نماید. در این مقاله قصد داریم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم.

کارنامه اولیه کنکور 99 چیست؟

کارنامه اولیه کنکور 99

همانگونه که میدانید اعلام نتایج کنکور 99 در 2 مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول کارنامه اولیه کنکور 99 که به صورت یک کارنامه قرمز رنگ است و شامل توضیحات مختلف می‌شود به داوطلبان اعلام میگردد. انتخاب رشته و ترتیب وارد کردن کد رشته ها با توجه به رتبه و تراز موجود در این کارنامه صورت میگیرد که در زیر به بررسی تمام موارد آن میپردازیم.

تاریخ انتشار کارنامه اولیه کنکور 99

تاریخ انتشار کارنامه اولیه کنکور 99 2 الی 3 هفته پس از آزمون کنکور سراسری است. با توجه به گفته های سخنگوی سازمان سنجش تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور اواسط یا اواخر شهریور اعلام می‌شود که داوطلبان برای دریافت کارنامه کنکور می‌توانند با داشتن مشخصات شخصی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

نحوه دريافت کارنامه اوليه کنکور 99

نحوه دریافت کارنامه اولیه کنکور 99 بسیار ساده است و شما با ورود به سایت اصلی سازمان سنجش و تنها با چند کلیک به راحتی می‌توانید کارنامه اولیه خود را مشاهده کنید. مراحل دریافت کارنامه اولیه کنکور 99 را در زیر به صورت کامل توضیح میدهیم:

مرحله اول: برای دریافت کارنامه ابتدا وارد سايت سازمان سنجش شوید سپس لينک کارنامه اوليه کنکور سراسری 99 را انتخاب کنید. (در تاريخ دريافت کارنامه لينک مورد نظر فعال ميشود)

روش دريافت کارنامه اوليه کنکور 99

مرحله دوم: بعد از ورود به صفحه اعلام نتايج داوطلبان با يکی از روش‌های زير ميتوانيد کارنامه خود را دريافت کنيد.

 •  روش اول: داوطلب ميتواند با توجه به مشخصات شناسنامه ای ( شماره شناسنامه، سال تولد) و شماره داوطلبی درج شده در کارت ورود به جلسه کارنامه کنکور خود را دريافت کند.
 •  روش دوم: داوطلب می‌تواند با توجه به اطلاعات ثبت نامی خود مانند شماره پرونده، کد رهگيری 16 رقمي و شماره شناسنامه کارنامه کنکور خود را دريافت کنيد.
 •  روش سوم: داوطلب می‌تواند با توجه به اطلاعات ثبت نامی و مشخصات شناسنامه(شماره سريال شناسنامه و شماره شناسنامه) ميتوانيد کارنامه کنکور خود را مشاهده کند.

روش دريافت کارنامه اوليه کنکور 99

توضیحات کارنامه اولیه کنکور 99

در توضیح کارنامه اولیه کنکور سراسری باید به مواردی مانند اطلاعات داوطلب، رتبه، وضعیت مجاز و… اشاره کرد که در زیر به بررسی هرکدام از این اطلاعات میپردازیم:

اطلاعات ثبت‌ نامی و آزمونی

اطلاعات ثبت نامی و آزمونی کارنامه اولیه کنکور 99

در این قسمت به اطلاعات شخصی و منطقه تحصیلی فرد اشاره شده است. به عنوان مثال مطابق با عکس بالا می‌توانید ملاحضه فرمایید که محل زندگی فرد، محل اخذ مدرک، دین و… به صورت واضح اعلام شده. چنانچه اطلاعات موجود در این قسمت با اطلاعات شخصی شما مغایرت داشت حتما به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و گزارش دهید.

سوالی که ذهن بسیاری از داوطلبان را درگیر میکند قسمت استان و ناحیه بومی است. بومی گزینی یکی از روش های پذیرش دانشجو است که در این روش توجه ویژه ای به محل زندگی فرد می‌شود و دانشگاه حدود %80 از ظرفیت خود را به دانشجویان بومی همان منطقه که دانشگاه در آن قرار دارداختصاص میدهد.

اعلام علاقه مندی بر اساس تقاضانامه

اعلام علاقه مندی بر اساس تقاضانامه کارنامه اولیه کنکور 99

این قسمت در کارنامه اولیه کنکور 99 شامل علاقه مندی های داوطلبان است. داوطلبان هنگام ثبت نام به اعلام علاقه مندی های خود میپردازند و در صورتی که در ثبت نام اولیه این موارد را وارد نکردند یا اشتباه وارد کردند می‌توانند به سایت اصلی سازمان سنجش رجوع کرده و به خرید کارت اعتباری با عنوان “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 98” اقدام نمایند، سپس علاقه مندی خود را تغییر دهند.

وضعیت مجاز به انتخاب رشته

وضعیت مجاز به انتخاب رشته کارنامه اولیه کنکور 99

این قسمت شامل گروه آزمایشی داوطلب است که در آن گروه آزمون داده است. در این قسمت شما می‌توانید مشاهده کنید که در چه دوره یا دانشگاهی مجاز به انتخاب رشته شده اید. هنگامی که زیر هر یک از موارد روزانه و نوبت دوم، مجازی و پردیس خودگردان، بهیاران، رشته های پیام نور و غیر انتفاعی و… عبارت مجاز نوشته شود شما می‌توانید در آن دانشگاه یا دوره ها به انتخاب رشته بپردازید.

وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب

وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در کارنامه اولیه کنکور 99

این قسمت را میتوان پر‌طرفدار‌ترین قسمت کارنامه اولیه کنکور دانست، که با توجه به رتبه موجود در این قسمت شما در مرحله دوم اعلام نتایج کنکور 99 به انتخاب رشته کنکور 99 میپردازید. این قسمت شامل موارد زیر است:

 1. میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم (حداکثر %25)
 2. میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (حداکثر %5)
 3. رتبه در سهمیه
 4. رتبه کشوری
 5. نمره کل نهایی
 6. تاثیر مثبت سوابق تحصیلی

به این نکته توجه کنید که تنها در صورتی سوابق تحصیلی شما در رتبه شما تاثیر مثبت میگذارد که رتبه کنکور شما نسبت به معدلتان ضعیف تر شده باشد اما در صورتی که رتبه شما وضعیت بهتری نسبت به سوابق تحصیلی شما داشته باشد عبارت فاقد تاثیر مثبت را برای شما مینویسد.

نمره خام دروس امتحانی

نمره خام دروس امتحانی در کارنامه کنکور 99

این قسمت بسیار ساده است زیرا دروس و درصد هایی که در کنکور برای آن دروس کسب کرده اید را نمایش میدهد.

رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز

رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز در کارنامه اولیه کنکور 99

این قسمت آخرین جدول کارنامه اولیه کنکور است، در این قسمت رتبه داوطلب در کشور و سهمیه اعلام می‌شود. با توجه به رتبه کشوری و رتبه در سهمیه شما می‌توانید دانشگاه و رشته افرادی که در سال های پیش رتبه کنکورشان همانند شما بود را بررسی کرده که در این صورت تقریبا متوجه می‌شوید که با این رتبه در چه رشته و دانشگاهی میتوان قبول شد.

مهم ترین بخش این قسمت رتبه کل در سهمیه است. به این نکته توجه کنید که همیشه رتبه کشوری بیشتر از رتبه سهمیه است زیرا رتبه کشوری رتبه شما در بین تمام افرادی که در یک زیر گروه کنکور داده اند اما رتبه سهمیه رتبه شما در میان داوطلبان دارای آن سهمیه (منطقه 1، منطقه 2، منطقه 3، ایثارگران) است.

اعلام نتایج نهایی کنکور 99

داوطلبانی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شدند می‌توانند در مرحله دوم به انتخاب رشته کنکور 99 بپردازند. بنابر گفته سخنگو سازمان سنجش تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور 99 اواخر مهر یا اوایل آبان ماه است. در تاریخ اعلام شده توسط سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 بر روی سایت اصلی سازمان سنجش قرار میگیرد.

داوطلبان موظف اند پس از اعلام نتایج نهایی کنکور دفترچه نام برده را دانلود کرده و با توجه به رتبه خود که در کارنامه اولیه کنکور 99 قرار دارد وارد سایت سازمان سنجش شده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. بعد از انتخاب رشته در صورت پشیمانی تا زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش شما می‌توانید فرم انتخاب رشته خود را ویرایش کنید.

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به این نکته توجه کنید که حتما باید شناسه 7 رقمی موجود در انتها کارنامه اولیه کنکور 99 را ذخیره کرده و با مراجعه به سایت Azmoon.org به انتخاب رشته دانشگاه آزاد بپردازید.

نحوه دريافت کارنامه نهايي کنکور ۹۹

پس از کارنامه اولیه کنکور نوبت به دریافت کارنامه نهایی کنکور 99 میرسد که در 2 مرحله می‌توانید کارنامه نهایی خود را دریافت کنید:

مرحله اول: وارد سايت سازمان سنجش شده و از منو سمت راست بخش سراسری را انتخاب کنید. ( در تاريخ دريافت کارنامه لينک مورد نظر فعال ميشود، زمان فعال شدن لينک مقاله به‌روز ميشود)

روش دريافت کارنامه نهايي کنکور ۹۹

مرحله دوم: در اين مرحله با يکی از دو روش زير ميتوانيد کارنامه نهايی خود را دريافت کنيد.

 • روش اول: جست‌و‌جو بر اساس شماره پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد.
 • روش دوم: جست‌و‌جو بر اساس شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد.

روش دريافت کارنامه نهايي کنکور ۹۹
داوطلباني که بر اساس نتایج اعلام شده کنکور 99 نامشان در لیست پذيرفته شدگان است ميبايست در تاريخ تعيين شده جهت ثبت نام در دانشگاه مورد نظر اقدام کنند.

انتخاب رشته همانند کنکور بسیار مهم است زیرا شما با انتخاب اشتباه تمام تلاش یک ساله خود را هدر می‌دهید. از طرفی بعضی افراد با انتخاب نادرست دانشگاه بعد ازچند ترم انصراف داده اند و یا حتی مشاهده شده بعضی افراد انتقالی گرفته و دانشگاه خود را تغییر داده اند که این موضوع نیز مشکلات خود را به دنبال دارد، در نتیجه توصیه می‌شود حتما به مشاوره انتخاب رشته مراجعه کنید.

اعتراض به نتایج کنکور 99

داوطلبان بعد از مشاهده نتايج ميتوانند در صورت داشتن هرگونه نارضايتی و يا اعتراض به نتایج کنکور 99، اعتراض منطقی خود را در سيستم پاسخگويی سازمان سنجش ثبت کنند و در صورتی که اعتراض منطقی و بجا باشد طی 24 الي 72 ساعت سازمان سنجش نتیجه اعتراض را برای شما ارسال می‌کند.

به چه مواردی از نتايج کنکور سراسری می توان اعتراض کرد؟

در صورتی که اعتراض منطقی باشد مي توانيد آن را پيگيری کنيد مواردی که می‌توان به نتايج کنکور اعتراض کرد شامل موارد زیر است:
⦁ مسائل مربوط به سوالات و کليد آزمون (اشتباه در محاسبه درصد دروس):
اگر داوطلبی متوجه اشتباه در محاسبه درصد دروس خود در کارنامه اولیه کنکور 99 شود، می تواند پاسخنامه خود را که چند روز بعد از اعلام نتايج کنکور سراسری بر روی سايت سازمان سنجش قرار می گيرد، با توجه به کليد کنکور سراسری مورد بررسي قرار دهد و در صورت اشتباه برای اعتراض اقدام کند.
⦁ مسائل مربوط به سوابق تحصيلی :
گاهی داوطلب متوجه مي‌شود که سوابق تحصيلی که در سازمان سنجش ثبت شده است درست اعمال نشده و می تواند برای اين امر اعتراض کند.
⦁ مسائل مربوط به عدم اعمال سهميه رزمندگان و ايثارگران:
چنانچه شما دارای سهميه رزمندگان و يا ايثار‌گران هستيد اما برای شما سهميه ای در نظر گرفته نشده است می توانيد نسبت به اعمال سهميه رزمندگان و ايثارگران اعتراض کنيد.
⦁ جا به جا شدن تصوير پاسخ برگ داوطلب:
جا به جا شدن پاسخ برگ داوطلب به ندرت پيش آمده گاهی اوقات ممکن است تصوير فرد با تصويری که در پاسخ برگ نمایش داده میشود مغايرت داشته باشد که قابل پيگيری است.
⦁ مشکلات مربوط به وضعيت نضام وظيفه:
اعتراض به وضعيت نظام وظيفه ممکن است براي آقايان پيش بيايد.

نحوه اعتراض به نتایج کنکور ۹۹

نحوه اعتراض به نتایج کنکور ۹۹

بعد از ورود به سايت سازمان سنجش در قسمت سمت چپ گزينه ورود به سيستم پاسخگويی را انتخاب کنيد، صفحه جديد براي شما باز می شود. گزينه ثبت نام در سايت را انتخاب کنيد و مشخصات خود را وارد کنيد بعد از ثبت مشخصات ميتوانيد متن اعتراض خود را تايپ کرده و آن را براي سازمان سنجش ارسال کنيد .

آمار داوطلبان شرکت در کنکور سراسری 99

موضوع آزمون سراسری
آمار داوطلبان
سال 98 1353124
سال 99 1393233
تعداد حوزه های برگزاری
سال 98 518
سال 99 773

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید متشکریم. اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید حتما با ما در میان بگذارید تا ما و دیگر کاربران بتوانیم از تجربیات شما بهره مند شویم.

جهت مشاوره در زمینه کارنامه اولیه کنکور 99 + اعلام نتایج نهایی کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
2 دیدگاه برای “کارنامه اولیه کنکور 99 + اعلام نتایج نهایی کنکور”
 1. سلام من درصد ریاضیم رو بعد کنکور حساب کردم حتی چندتاییشم نوشتم پشت کارتم اوردم خونه.ولی الان تو کارنامه زده34 درصد باید چیکارکنم؟ امیدی به اعتراض هست؟

  • سلام دوست محترم از سایت سازمان سنجش اعتراض ثبت نمایید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید