شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ طبق قانون مدارس غیرانتفاعی، دستورالعمل ثبت نام مدارس و شرایط ثبت نام در مدارس غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ تمام پایه ها، برای ثبت نام مدارس غیر انتفاعی به اطلاع داوطلبان می رسد. آیا از شرایط ثبت نام در مدارس غیر انتفاعی و زمان دقیق ثبت نام مدرس غیر دولتی مطلع هستید؟

ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲

ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی مشروط به پرداخت شهریه می باشد، با توجه به امکانات آموزشی موجود در مدارس غیرانتفاعی اغلب والدین تمایل به ثبت نام دانش آموز خود در مدارس غیرانتفاعی دارند. تعداد کم دانش آموزان در هر کلاس و امکانات مناسب آموزشی و توجه ویژه به دانش آموزان از جذابیت های این مدارس است مدارس غیر دولتی دانش آموز را برای مطالعه به چالش می کشند و برای کنکور و کسب رتبه های برتر آماده می کنند. توجه داشته باشید که مدارس غیردولتی به هیچ عنوان مجاز به ثبت نام و دریافت شهریه تا قبل از دریافت و نصب پوستر شهریه در تابلوی اعلانات مدرسه نمی باشد.

شهریه مدارس غیردولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه مدارس غیردولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل مقاطع زیر است. برای ملاحظه لیست شهریه روی لینک دانلود کلیک نمایید: دانلود لیست شهریه مدارس در تمام مناطق 

 • شهریه پیش دبستانی
 • شهریه مدارس ابتدایی
 • شهریه مدارس متوسطه دوره اول
 • شهریه مدارس متوسطه دوره دوم
 • شهریه مدارس پیش دانشگاهی نظری
 • شهریه مدارس پیش دانشگاهی فنی و حرفه ای
 • شهریه مدارس متوسطه فنی
 • شهریه مدارس کار دانش

زمان ثبت نام مدارس غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام مدارس غیر انتفاعی سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هنوز به طور دقیق مشخص نشده و احتمالا اواخر خرداد ماه ۱۴۰۲ خواهد بود به دلیل ازدیاد متقاضیان ثبت نام مدارس غیر انتفاعی اقدام به پیش ثبت نام می نمایند و دانش آموزانی که سریع تر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند شانس بیشتری برای تحصیل در مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی برتر دارند. خرداد و تیر ماه زمان ثبت نام مدارس است اما مدارس غیرانتفاعی سریع تر و قبل از این مدارس ثبت نام دانش آموزان را انجام می دهند. متقاضیان ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی می توانند از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایند. کارشناسان پاسخگوی این عزیزان خواهند بود.

نحوه و شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه و شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به شرح زیر می باشد:

 • کسب معدل بالای 19،‌ نمره انضباط خوب و قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه در مدارس غیر دولتی سطح بالای تهران، البته این شرایط در برخی استان ها متفاوت می باشد برای اطلاع از ظرایط ثبت نام استان مربوط به خود می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در هیمن صفحه تماس حاصل فرمایید.
 • پرداخت شهریه مدارس غیر انتفاعی
 • دریافت هزینه کتاب و بیمه در هنگام ثبت نام
 • برای دریافت جواب هر سوالی در رابطه با مدارس غیرانتفاعی از طریق شماره تلفن های موجود در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

براساس دستورالعمل ابلاغی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اعم از مدارس دولتی و غیردولتی آغاز شده و قرار است جز در موارد استثناء، تا ۳۱ مردادماه به پایان برسد.

ثبت‌نام دانش آموزان در پایه اول ابتدایی از نهم اردیبهشت ماه آغاز شده و به استناد ماده ۲۹ آیین‌نامه اجرایی مدارس، حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان شش سال تمام است.

ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه هفتم با رعایت ضوابط و مقررات از اول تیرماه شروع می‌شود و ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه دهم نیز پس از صدور نمون‌برگ‌های هدایت تحصیلی و با تأکید بر رعایت اولویت‌های تعیین‌شده در نمون برگ‌های هدایت تحصیلی و تشکیل کارگروه مشاوره‌ای انتخاب رشته به‌منظور بهره‌برداری و تکمیل ظرفیت اسمی کلاس‌ها با رعایت مفاد بخشنامه‌های مربوطه و همچنین راهکارها و سیاست‌های توسعه متوازن رشته‌ای با رویکرد توسعه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش در دوره دوم آموزش متوسطه صورت می‌پذیرد.

نحوه ثبت‌نام مدارس غیردولتی آموزش از راه دور و وابسته با مقررات خاص نیز به این شرح است:

مقررات ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

 1. مدارس غیردولتی در زمان ثبت‌نام مجاز به اخذ شهریه مصوب برنامه هفتگی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش هستند.
  – انتخاب خدمات فوق‌برنامه درسی تابستانی و مکمل ابلاغی کاملاً اختیاری بوده و دریافت هرگونه وجهی تحت این عنوان در هنگام ثبت‌نام ممنوع است.
  – برای تعیین شهریه مصوب و شهریه مکمل، دستورالعمل تعیین شهریه مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ به شماره ۳۰۰/۱۰۶ مورخ ۱۴۰۲/۱/۲۲ ملاک عمل است.
 2. مدارس غیردولتی ملزم به نصب پوستر نرخ شهریه مصوب شهریه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی فوق‌برنامه درسی و مکمل و شهریه تابستانی ابلاغی به‌صورت مجزا به همراه رئوس کلیه فعالیت‌ها در محل ثبت‌نام هستند.
  – مدیران مدارس غیردولتی موظف‌اند هنگام ثبت‌نام قطعی و پس از ابلاغ شهریه با ورود به سامانه مشارکت‌های مردمی به آدرس www.mosharekatha.ir نسبت به انعقاد قرارداد شهریه بین ولی دانش‌آموز و واحد آموزشی در سامانه تعیین شهریه اقدام و یک نسخه از قرارداد تکمیل‌شده را چاپ و پس از مهر و امضاء به ولی دانش‌آموز تحویل و نسخه دوم را پس از امضای ولی دانش‌آموز جهت بررسی و نظارت در آموزشگاه نگهداری کنند.
  – قراردادهای ثبت‌نام قطعی به‌صورت الکترونیکی و از سامانه مذکور انجام می‌شود و قرارداد دستی فاقد اعتبار است.
  – ثبت‌نام دانش‌آموزان مدارس غیردولتی در سامانه سیدا انجام می‌شود، اما به‌منظور ثبت‌نام نهایی و دریافت قرارداد شهریه می‌بایست مشخصات دانش‌آموزان در سامانه مشارکت‌ها نیز ثبت شود.
 3. مرجع رسیدگی به هرگونه تخلفات مؤسسان و مدیران مدارس و مراکز غیردولتی از مقررات، شورای نظارت استان است.
 4. درصورتی‌که هنگام ثبت‌نام، شهریه سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ ابلاغ نشده باشد، شهریه مصوب سال تحصیلی قبل مبنای توافقات مالی طرفین است.
 5. به استناد مصوبه بیست و یکمین و بیست و دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی، برگزاری هرگونه آزمون برای پذیرش دانش‌آموزان در دوره ابتدایی و پایه هفتم در مدارس غیردولتی ممنوع است.
 6. مدارس غیردولتی می‌توانند با هماهنگی اداره آموزش و پرورش منطقه ناحیه بدون اخذ وجه برای آزمون ورودی پایه دهم از طریق آزمون ورودی یا مصاحبه اقدام کنند.

مقررات ثبت‌نام در مدارس آموزش از راه دور

 1. ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره اول و دوره دوم متوسطه مدارس آموزش از راه دور بر اساس مفاد آیین‌نامه آموزشی به شیوه نیم سالی واحدی انجام می‌شود.
 2. الگوی تعیین شهریه مدارس آموزش از راه دور سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ مطابق دستورالعمل ابلاغی  ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ است.

مقررات ثبت‌نام مدارس وابسته

ثبت‌نام در مدارس وابسته به سایر دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی تابع اساسنامه مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی وابسته مصوب ۷۹۴ جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و مقررات عمومی آموزش و پرورش است.

طبق اعلام رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، اگر پیش ثبت‌نام در مدارس غیردولتی انجام می‌شود مطابق با شهریه سال گذشته است و هنوز افزایش شهریه‌ای اعلام نشده است. شهریه سال تحصیلی آتی مدارس غیردولتی در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
2 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳”
 1. سلام خسته نباشيد وقتتون بخير ميخواستم بدونم براي ثبت نام مدارس غيرانتفاعي نمره ي انضباط خوب در استان هرمزگان مشكلي نداره؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید