شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد در این مقاله به صورت کامل شرح داده خواهد شد. دانشگاه های فرهنگیان یا همان مراکز تربیت معلم سابق همواره یکی از مهم ترین و اصلی ترین انتخاب های پیش رو برای دانش آموزانی است که علاقمند به شغل معلمی بوده و قصد دارند از بازار کار مناسب پس از اتمام تحصیل خود اطمینان داشته باشند. دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از مزایای مناسبی برخوردار بوده و در واقع همان بدو ورود به دانشگاه به استخدام وزارت آموزش و پرورش در می آیند.

دانشگاه فرهنگیان هر ساله برای تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز خود در همه استان ها اقدام به جذب دانشجو می نماید. جذب دانشجویان به صورت دو مرحله ای بوده و پس از قبولی در آزمون داوطلب می بایست در مصاحبه حضوری و معاینات پزشکی نیز شرکت نمایند. تنها راه ورود به این دانشگاه شرکت در کنکور سراسری و کسب حداقل تراز لازم برای ورود به مصاحبه می باشد. پس از اینکه داوطلب مجاز به انتخاب رشته شد، می‌تواند دانشگاه فرهنگیان شهر یا استان محل سکونت خود را انتخاب نمایید.

با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان شرط بومی گزینی را برای پذیرش داوطلبان مد نظر قرار می‌دهد، لازم است داوطلبین توجه داشته باشند که تنها داوطلبان بومی می توانند در دانشگاه های فرهنگیان به تحصیل بپردازند.

در ادامه مقاله آدرس سایت اینترنتی این دانشگاه که در شهر خرم آباد واقع شده است نیز معرفی شده است.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان کمالوند خرم آباد

ضمنا شما می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران در رابطه با شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد کسب اطلاع کنید.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

شهرستان خرم‌آباد بیست و سومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان لرستان است. جمعیت این شهر شهر در حدود ۴۰۰ هزار نفر بوده و در میان رشته کوه زاگرس واقع شده است.  شهر با آب و هوای مدیترانه‌ای بارندگی زیادی در فصل‌های بهار و زمستان را تجربه می کند. مردم این شهر به زبان لری صحبت می‌کنند. خرم آباد دارای حداقل ۷ دانشگاه رسمی مرکز آموزش عالی است که در میان آنها دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه روزانه نیز دیده می‌شود. دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت اله کمالوند خرم آباد نیز یکی از این دانشگاه ها می باشد.

دانشگاه  فرهنگیان در استان لرستان داری 4 شعبه است که  2 مرکز خواهران و برادران در خرم‌آباد، یک مرکز برادران در الیگودرز و یک مرکز خواهران در بروجرد است. دانشجویان این دانشگاه اکثرا بومی بوده و به جز موارد استثنا که از استانهای مجاور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، مابقی دانشجویان ساکن خرم آباد یا شهرهای نزدیک می باشند.

این دانشگاه دارای امکاناتی مانند خوابگاه دانشجویی، کتابخانه مجهز، سایت اینترنتی، سلف سرویس، سالن های ورزشی، سالن اجتماعات، مسجد و سایر ملزومات رفاهی زندگی دانشجویی است.

رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد شامل ریاضیات، زیست شناسی، الهیات، علوم اجتماعی، مشاوره ، آموزش ابتدایی، آموزش تاریخ و جغرافیا می باشد.
تحصیلات در این مرکز آموزشی به صورت تمام وقت بوده و کلاس‌های درس از روز شنبه تا چهارشنبه تشکیل خواهند شد.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان برای ترغیب دانشجویان و رفاه حال آنها شرایط  و مزایای ویژه ای را در نظر گرفته که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

آزمایشگاه دانشگاه فرهنگیان خرم آباد

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان آیت الله کمالوند خرم آباد

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان آیت الله کمالوند خرم آباد شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان خرم آباد به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 24 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان خرم آباد الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد به نشانی dfak.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

انتخاب رشته

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خرم آباد

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان خرم آباد

مصاحبه حضوری

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان خرم آباد به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در خرم آباد چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان خرم آباد توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی خرم آباد بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی dfak.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان خرم آباد می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان خرم آباد انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان خرم آباد به آدرس: خرم آباد -میدان تختی بلوار جانبازان(میدان تیر) روبروی مخابرات استان لرستان  مراجعه نمایند.

 1. 6 قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید( عکس ثبت نام در کنکور سراسری)
 2. کارنامه آزمون سراسری (2 برگ)
 3. کپی تمام صفحات شناسنامه
 4. کپی کارت ملی
 5. کارنامه فارغ التحصیلی(ریز نمرات) دوره متوسطه
 6. گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه
 7. تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه(یا فیش ارسال پستی در هنگام ثبت نام) با مهر و امضاء زنده
 8. کارنامه فارغ التحصیلی(ریز نمرات)  دوره پیش دانشگاهی
 9. گواهینامه پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی
 10. تاییدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی( یا فیش ارسال پستی در هنگام ثبت نام)  مهر و امضاء زنده
 11. فرم ثبت نام در سامانه گلستان
 12. فرم 602 (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه ھای دھم تا دوازدھم) قابل دریافت از دبیرستان محل تحصیل با مھر و امضای مدیر یا
  معاون اجرایی دبیرستان. مخصوص فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید
 13.  اصل کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دھم تا دوازدھم) با امضاء و مھر دبیرستان یا ادارت آموزش و پرورش. مخصوص فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید
 14. اصل فرم انصراف از تحصیل؛ ویژه دانشجویان اخراجی آموزشی و یا انصرافی دانشگاه ھا و مؤسسات آموزش عالی

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی خرم آباد در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
17 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد”
 1. سلام وقت بخیر دو تا سوال:اول اینکه در کنکور99 حداقل چه رتبه ای برای قبولی در دانشگاه پردیس آیت الله کمالوند لازمه؟ و دوم اینکه آیا باید برا انی دانشگاه از جیب خودمون شهریه پرداخت کنیم؟
  لطفا پاسخ بدید

  • سلام دوست محترم ترز7500به بالا .تحصیل رایگان .حقوق ماهیانه در حین تحصیل2800000حقوق به شما داده می شود

 2. سلام ببخشید یه سوال مگه شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان به ۲۴ سال افزایش پیدا نکرده؟

 3. مراجعه حضوری برای تحویل مدارک بعد از ثبت نام غیر حضوری کی انجام میشه ؟؟ خیلی برام مهمه لطفا میشه جواب بدید

 4. سلام .آیابرای دانشگاه فرهنگیان رشته ارشد اومده .اگه امده چه رشته هایی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست محترم دانشگاه فرهنگیان پذیرش ارشددربعضی استانها دارد

 5. باسلام عرض ادب
  من رشته م فنی نرم افزار بوده دانشگاه هم یه ترم رفتم و رها کردم برای امسال میشه من دانشگاه فرهنگیان آزمون بدم؟آیا رشته فنی جزء رشته های دفترچه امسال هست؟

 6. سلام ببخشید من کاردانی رشته it دارم 21 سالمم هست آیا میتونم شرکت کنم و اینکه مدرک کاردانیم مورد قبوله یا باید پیش دانشگاهیمو بگیرم؟ ممنون میشم جواب بدین

 7. سلام ثبت نام حضوری به چه شکل هست وزمانش کیه

 8. سلام من ۲۷وسالمه ودانشجویی علوم قران حدیث هستم در دانشگاه ایت الله بروجردی.خاستم ببینم میشه انصراف بدم وبیام درداتشگاه فرهنگیان ثبت نام بکنم امکانش وجوددارد؟؟؟؟؟

 9. میشه جوابمو بدین ممنون میشم

 10. سلام بخشید زمان ثبت نام غیر حضوری و حضوری دانشگاه فرهنگیان کمالوند خرم اباد کی هست؟
  شماره تماس دانشگاه پردیس کمالوند ؟

 11. با سلام تاریخ امتحان ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته برا معلما کیه ؟ لطفا جوابمو بدید

 12. سلام امسال دفترچه رشته تجربی کد رشته تربیت بدنی استان لرستان کلا نداره مگ میشه کل لرستان یه دونه تربیت بدنی نخواد!
  امکان اشتباه وجود نداره؟
  لطفا پاسخ بدید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید