شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیشابور

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور موضوع مقاله پیش روست. دانشگاه فرهنگیان به دلیل بومی گزینی یکی از انتخاب های مناسب برای داوطلبین بومی و درخصوص این دانشگاه داوطلبین استان خراسان رضوی می باشد. برای ثبت نام در این دانشگاه که مساوی با حقوق استخدام در وزارت آموزش و پرورش می باشد، داوطلبین می بایست ابتدا در کنکور سراسری شرکت نموده و پس از مجاز شدن به انتخاب رشته اقدام به انتخاب این دانشگاه و کد رشته محل به نمایند. سپس بیش از سه برابر ظرفیت استخدام را به مصاحبه حضوری دعوت می نمایند و اگر داوطلب از آن مصاحبه نیز سربلند بیرون بیاید می توانند خود را دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به نامد و از مزایای این دانشگاه استفاده نمایید.

در ادامه به معرفی این واحد دانشگاهی و شرایط ورود به آن پرداخته ایم. شما می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

معرفی دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور

دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور تلخیص شده ۶ مرکز سابق تربیت معلم در نیشابور و پرچمدار میراث گرانبهای تربیت معلم در این شهرستان است. سابقه مراکز تربیت معلم در نیشابور به قبل از انقلاب اسلامی برمی‌گردد. فضای این واحد دانشگاهی مربوط به مرکز تعلیم و تربیت دانشور می باشد که در سال ۶۶ تاسیس و تا سال ۷۴ به عنوان مرکز تربیت معلم دخترانه فعالیت داشته است بابت تعطیلی کشیده شده مراکز تربیت معلم از سال ۱۳۷۷ در محل کنونی مرکز آموزش عالی فرهنگیان شروع به فعالیت کرده و تا سال ۸۲ حدود ۲ هزار نفر از همکاران محترم فرهنگی در مقاطع کارشناسی و کاردانی رشته های مختلف ارتقاء علمی داده است و فارغ التحصیل نموده است.

از سال ۸۲ مجددا مرکز تربیت معلم دانشور احیا گردیده است اما تا سال ۸۵ معمولاً در قالب آموزش ضمن خدمت فعالیت داشته است. سپس در سال ۹۰ دانشگاه فرهنگیان با ساختار جدیدتری تاسیس شد و مرکز تربیت معلم دانشور به مرکز آموزش عالی دانشور تغییر نام داد. از سال ۹۴ نیز که ساختار فعلی دانشگاه فرهنگیان کشور مصوب شده است این مرکز به عنوان دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور فعالیت خود را انجام می دهد.

 این واحد تنها مرکز شهرستان است که دارای مجوز ۱۲ رشته کارشناسی ناپیوسته در رشته های آموزش ابتدایی ، مطالعات اجتماعی ، امورتربیتی ، زبان و ادبیات فارسی دینی و عربی ، هنرهای تجسمی ، کودکان استثنایی نابینا و کم بینا ، کودکان استثنایی ناشنوا و نیمه شنوا ، مشاوره ، ریاضی ، زبان انگلیسی و علوم تجربی مصوب شورای آموزش عالی وزارت علوم می باشند.

 امکانات دانشگاه فرهنگیان نیشابور

این دانشگاه دارای امکانات آموزشی مانند کلاس های تجهیز شده پروژکتور رایانه‌ای ، سالن های کنفرانس ، آزمایشگاه زبان انگلیسی ، کارگاههای رایانه ، آزمایشگاه های مجهز به مرکز مشاوره می باشد.

امکانات پژوهشی این دانشگاه نیز شامل کتابخانه با ظرفیت ۱۱ هزار جلد کتاب و دارای سالن مطالعه اختصاصی می باشد. دانشجویان به صورت دانشگاهی در همه مکان های دانشگاه به صورت ۲۴ ساعته متصل باشند.

 امکانات رفاهی دانشگاه شامل خوابگاهی کاملاً تجهیز شده با نام های بوستان و گلستان و همچنین دو  سوئیت با تمامی امکانات رفاهی می باشد.

سیستم گرمایش این واحد به صورت مرکزی و پکیج است که از طریق سه موتورخانه مجزا هدایت می گردد. سیستم سرمایشی نیز به صورت ترکیبی و شامل کولرهای آبی و گازی میباشد. ساختمان های خوابگاه دارای نمازخوانی مجهز بوده که به عنوان سالن اجتماعات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در بخش تغذیه شامل مجموعه آشپزخانه کاملاً مجهز و دارای سردخانه ، انبار های مختلف و سلف سرویس با ظرفیت ۳۰۰ نفر می باشد.

در بخش امکانات ورزشی این دانشگاه دارای زمین های روباز ورزشی در رشته های والیبال هندبال و فوتسال بوده و دارای دو عدد سالن بدنسازی با امکانات مورد نیاز ، میزهای تنیس روی میز و میزهای فوتبال دستی می باشد. پروژه ساخت ورزشگاه بزرگ و چند منظوره مرکز با داشتن تمامی رشته های سالنی و با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس استان خراسان رضوی در حال اجراست.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیشابور

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیشابور

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیشابور شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان نیشابور، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد.  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان نیشابور به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان نیشابور الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید باهنر تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی tmd.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان نیشابور را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

کتابخانه

مزایای دانشگاه فرهنگیان نیشابور

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

نکات مهم

 • تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.
 • درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نیشابور

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان  نیشابور مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان نیشابور

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان نیشابور بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی tmd.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نیشابور می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان نیشابور انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

خوابگاه دانشگاه فرهنگیان نیشابور

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نیشابور

مدارک  ثبت نام  دانشگاه فرهنگیان نیشابور به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان نیشابور به آدرس:  نیشابور بلوار – جمهوری اسلامی مراجعه نمایند.

مدارک لازم بخش آموزش و ثبت نام  :

 1. عکس 12 قطعه  پشت نویسی شده  بهمراه  مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ( ریز نمرات و گواهی )
 2. اصل کارت ملی و اصل شناسنامه
 3. مدارک تاهل ویژه دانشجویان متاهل ( تصویر شناسنامه همسر )
 4. مدارک نظام وظیفه ویژه دانشجویان دارای کارت پایان خدمت
 5. کارنامه قبولی سازمان سنجش و کارنامه درصدی دروس

مدارک لازم بخش خوابگاه :

 • وسایل شخصی شامل وسایل بهداشتی – ظرف و وسایل غذاخوری – لیوان – و دمپایی و سایر لوازم ضروری
 • لازم به ذکر است که ملافه و بالشت و روبالشتی به جهت یکسان سازی در محل خوابگاه توسط فروشگاه طرف قرارداد با اخذ وجه تحویل می گردد.

ضمنا لازم به ذکر است که مبلغی  به جهت خدمات آموزشی و رفاهی به صورت علی الحساب تا صدور حکم کارگزینی در زمان ثبت نام دریافت می گردد که لازم است توسط یکی از کارتهای عضو شبکه شتاب به دستگاه کارتخوان دانشگاه واریز گردد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته این دانشگاه توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیشابور

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیشابور

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیشابور شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نیشابور

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نیشابور به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری درنیشابور چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نیشابور در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان واحد دانشور نیشابور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید