شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان داوطلبین می بایست شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده برای ایفای شغل معلمی را داشته باشید. متقاضیان پس از آنکه در کنکور سراسری تراز نورد نیاز برای حضور در دانشگاه فرهنگیان را کسب نمودند، به مصاحبه حضوری در این دانشگاه دعوت می شوند و در صورت موفقیت در این مصاحبه، می تواند ثبت نام خود را در این دانشگاه تکمیل نمایند.

دانشگاه های فرهنگیان متولی پرورش و تربیت معلمین آینده‌ی کشور می باشند. به همین جهت افرادی که در این دانشگاه به صورت نیمه متمرکز یا دو مرحله ای پذیرش می‌شوند، از همان ابتدا به استخدام آموزش و پرورش درآمد و حقوق دانشجو معلمی را دریافت می نمایند.

دانشجومعلمان بده دانشجویانی اطلاق می گردد که با پایان تحصیلات در مقطع متوسطه، نام نویسی در کنکور سراسری و کسب حداقل تراز لازم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان، و قبولی در مصاحبه، به استخدام آموزش و پرورش در آمده و در دانشگاه های فرهنگیان مشغول به تحصیل می گردند. در واقع می توان گفت پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز و دو مرحله می باشد.

در ادامه مقاله به معرفی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان، انتخاب رشته، نحوه برگزاری مصاحبه حضوری، رشته های موجود در این دانشگاه، تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تمامی اطلاعات لازم در خصوص مشاهده خواهید نمود.

سایت اینترنتی این دانشگاه و آدرس آن که در شهر اصفهان واقع شده است نیز معرفی شده است.

رشته های دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان شامل آموزش زبان و ادبيات فارسی، دبيری تاريخ، دبيری علوم اجتماعی، جغرافيا، زيست شناسی، شيمی، فيزیک، زبان و ادبيات عرب، تربيت بدنی، رياضی، معارف اسلامی، كودكان استثنایی، پيش دبستانی، راهنمايی و مشاوره و انگليسی می باشد.

دانشجویان دانشگاه شهید رجایی اصفهان

مزایای دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی اصفهان

ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی اصفهان نیازمند ثبت نام در کنکور سراسری و کسب حداقل تراز لازم می‌باشد. پس از انتخاب رشته و موفقیت در مصاحبه حضوری داوطلبین امکان ثبت نام و پذیرش در این مرکز آموزش عالی را پیدا میکنند.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی به نشانی rajaee-isf.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه شهید رجایی اصفهان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی rajaee-isf.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اصفهان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اصفهان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان

همانطور که در در مقدمه مقاله ذکر شد، دانشگاه های فرهنگیان پذیرش دانشجویان را به صورت نیمه متمرکز و پس از مصاحبه حضوری قطعی می نمایند. داوطلبین می بایست پس از اعلام نتایج اولیه کنکور با داشتن اطلاعات کافی و آمادگی لازم در مصاحبه حضوری این دانشگاه شرکت نموده و به سوالات مصاحبه شوندگان پاسخ دهند.  در ادامه توضیحاتی را پیرامون مصاحبه حضوری این دانشگاه و نکات لازم برای موفقیت در این مصاحبه ذکر شده است.

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان

مصاحبه

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در اصفهان چیست؟

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان اصفهان به آدرس: اصفهان – بلوار کشاورز – خیابان قائمیه – دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی اصفهان مراجعه نمایند.

 • پرینت ثبت نام غیر حضوری
 • تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه (یا رسید درخواست تاییدیه تحصیلی از دفتر پیشخوان دولت)
 • تاییدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی
 • کپی تمام صفحات شناسنامه
 • کپی از پشت و روی کارت ملی
 • کارنامه فارغ التحصیلی دوره متوسطه
 • گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه
 • کارنامه فارغ التحصیلی دوره پیش دانشگاهی
 • گواهی نامه پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی
 • عکس سه در چهار سال جاری
 • مدرک نظام وظیفه

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان مرکز شهید رجایی در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
2 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی اصفهان”
 1. سلام ازمطالب مفیدتون سپاس گذاریم یه سوال دارم این داشنگاه تاچه رتبه ای رو پارسال قبول کرده؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید