زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

طبق گفته سازمان سنجش زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99  مهر ماه  اعلام شده است. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99 نیز دهه اول آبان ماه  اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان کنکور سراسری بعد از مشاهده کارنامه اولیه اگر مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ شوند باید اقدام به انتخاب رشته کنند. سپس داوطلبان می توانند نتیجه نهایی انتخاب رشته خود را  بر روی سایت سنجش مشاهده کنند.

در این مقاله به سوالات شما درباره زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری 99 و نحوه مشاهده نتایج پاسخ داده شده است. در پایان مقاله به نحوه اعتراض به نتیجه نهایی کنکور سراسری نیز اشاره شده است.

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

زمان و نحوه دقیق اعلام نتایج اولیه کنکورسراسری 99

در حال حاضر یکی از داغ ترین سوالات داوطلبان کنکورسراسری درباره زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 است. زمان و نحوه دقیق اعلام نتایج اولیه کنکورسراسری 99 با سال های پیش متفاوت است. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری99 در سال های قبل مرداد ماه بود اما امسال به دلیل تعویق کنکور سراسری زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 نیز به تعویق افتاد و نتایج اولیه در هفته اول مهر ماه  بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

 • داوطلبان کنکور سراسری 99 بعد از مشاهده کارنامه اولیه خود بر روی سایت سازمان سنجش در صورتی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ شوند باید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
 • داوطلبان بعد از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری از درصد اکتسابی در هر درس ، رتبه در سهمیه هر زیر گروه ، نمره کل و همچنین وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته محل های روزانه و غیر روزانه ( نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد ) آگاه می شوند.
 • داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید 150 کد رشته را در سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته سراسری وارد کنند.

زمان و نحوه دقیق اعلام نتایج نهایی کنکورسراسری 99

زمان و نحوه دقیق اعلام نتایج نهایی کنکورسراسری 99 امسال طبق اخبارمنتشر شده.  در اوایل مهر ماه واعلام شده است. اما تاریخ دقیقی برای انتشار نتیجه این آزمون یه طور قطعی منتشر نشده است و امکان تغییر آن وجود دارد. زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 در این مقاله اعلام خواهد شد.

بعد از اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان باید اقدام به ثبت نام در دانشگاه مربوطه کنند. شرایط ثبت نام و زمان ثبت هر دانشگاه در سایت اختصاصی خود دانشگاه اعلام میگردد. عدم ثبت نام در دانشگاه به منزله انصراف داوطلب می باشد. دقت داشته باشید که پذیرفته شدگان دردانشگاه های دولتی در صورت انصراف از پذیرش در دانشگاه دولتی به مدت یک سال محروم خواهند شد.

نحوه دریافت نتایج اولیه کنکورسراسری 99

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 امسال متفاوت با سال های قبل می باشد. اگر نتایج اولیه در مهر ماه امسال اعلام شوند. نحوه دریافت نتایج اولیه کنکورسراسری 99 بدین صورت است که داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند و در جلسه آزون سراسری حضور داشته اند برای مشاهده نتایج اولیه کنکور باید به سایت سنجش مراجعه کنند.

در ادامه راهنمای دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری را مشاهده خواهید کرد.

مرحله یک

 1. باید به سامانه سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.
 2. بر روی گزینه سراسری کلیک نمایید.
 3. سپس بر روی عبارت “کارنامه اولیه کنکور سراسری سال 99” یا (اعلام نتایج در بخش سمت راست) کلیک نمایید.

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

مرحله دو

 • برای دیدن کارنامه اولیه ،اطلاعات  داوطلبی خود را وارد کنید .

 

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

نحوه دریافت نتایج نهایی کنکورسراسری 99

نحوه دریافت نتایج نهایی کنکورسراسری 99 بدین صورت است که سازمان سنجش نتایج نهایی را بر روی سایت خود به نشانی sanjesh.org قرار میدهد. زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 بصورت دقیق مشخص نیست ولی طبق اخبار منتشر شده نتایج نهایی در دهه اول آبان و یا اواخر مهر ماه منتشر می شود. نتایج نهایی کنکور سراسری به دوصورت قبولی در کد رشته وارد شده و یا مردود نشان داده می شود. چند روز بعد از اعلام نتایج با انتشار کارنامه نهایی امکان درخواست بررسی اشتباه برای داوطلبان فراهم می شود .

 مرحله 1

 1. روی قسمت “سراسری” کلیک کنید .
 2. بر روی “نتایج نهایی آزمون سراسری” کلیک نمایید .

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

مرحله 2

وارد کردن شماره داوطلبی و یا کد پرونده به همراه شماره شناسنامه

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

اعتراض به نتیجه نهایی کنکورسراسری 99

بعد از نحوه وزمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری99 ، زمان اعتراض به نتایج نیز اعلام می شود. ممکن برخی از داوطلبان بعد از دریافت کارنامه اولیه خود نسبت به رتبه و یا سایر موارد کارنامه  اعتراض داشته باشند.  سوالی که همواره پیش می آید این است که به چه مواردی از نتایج کنکور می توان اعتراض کرد؟

از جمله مواردی که داوطلبان می توانند نسبت به آن اعتراض کرد عبارتند از :

 • اعتراض به اشتباه بودن درصد دروس
 • عدم تاثیر سهمیه در نتیجه کنکور سراسری و …

اگر می خواهید از زمان و نحوه اعتراض به نتایج کنکور 99 اطلاع پیدا کنید می توانید با کلیک بر روی لینک زیر ، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

 

پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99

پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 می بایست درزمان مشخص نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود اقدام نمایند .

 • زمان ثبت نام هر دانشگاه در سایت همان دانشگاه اعلام می شود.
 • داوطلبان می بایست مدارک تحصیلی خود را جهت ثبت نام به دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند ارائه دهند.
 • عدم ثبت نام در دانشگاه به منزله انصراف داوطلب می باشد.زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

سوالات متداول

 1. زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 چه زمانی است ؟ زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99 امسال اواخر مهر ماه اعلام شده است .
 2. نحوه دریافت نتایج اولیه کنکورسراسری 99 چگونه است ؟ با مراجعه به سایت سنجش می توانید نتایج اولیه و یا کارنامه اولیه خود را مشاهده کنید.
 3. آیا میشود به نتایج کنکور سراسری اعتراض کرد ؟ بله می شود نسب به درصد هایی که در کارنامه درج شده است به صورت معقولانه اعتراض کرد. همچنین می شود به عدم تاثیر سهمیه در نتیجه کنکور سراسری نیز اعتراض کرد.

جهت مشاوره در زمینه زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید