ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد

حداقل رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم 99 - 1400

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد برای آن دسته از افرادی که علاقمند به شغل معلمی و استخدام در وزارت آموزش و پرورش هستند دارای اهمیت ویژه ای می باشد. البته لازم است داوطلبان توجه کنند این دانشگاه مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان تنها داوطلبین بومی را پذیرش می نماید. در ادامه به شرایط ثبت نام در این دانشگاه، انتخاب رشته و زمان آن، مصاحبه حضوری دانشگاه و نکاتی پیرامون این مصاحبه رشته های موجود در این دانشگاه و همچنین دیگر موارد مرتبط با ثبت نام در این دانشگاه اشاره خواهد شد. در ابتد ابه معرفی اجمالی این دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با مشاورین سایت مشاوران در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را در خصوص دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد کسب نمایند.

دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد دارای امکانات رفاهی مناسبی برای دانشجویان می باشد. این دانشگاه دارای امکانتا رفاهی متعددی از جمله خوابگاه، آزمایشگاه، سالن اجتماعات، سالن ورزشی، کتابخانه و سلف سرویس بوده و در رشته های زبان و ادبیات عرب، ادبیات فارسی، علوم تربیتی، مشاوره و هدایت تحصیلی،فیزیک، ر الهیات و معارف اسلامی، زیست شناسی و آموزش ریاضی می باشد.
ریاست این دانشگاه بر عهده خانم دکتر فرشته کتبی می باشد.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته این دانشگاه را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یزد مرکز فاطمه الزهرا (س)، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

یزد

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان یزد به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان یزد الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و فاطمه الزهرا (س) تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان یزد مرکز فاطمه الزهرا (س) به نشانی yazd.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان یزد مرکز فاطمه الزهرا (س) را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یزد

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در یزد یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان تهران محاسبه خواهد شد.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یزد

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یزد مرکز فاطمه الزهرا (س) مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد وزارت آموزش و پرورش برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان یزد بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی yazd.cfu.ac.ir اعلام شده و داوطلبین می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان یزد انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا یزد

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یزد پردیس فاطمه الزهرا (س)

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یزد پردیس فاطمه الزهرا (س) به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان یزد به آدرس: یزد – میدان آیت الله خاتمی – خیابان خرمشهر – کوچه شهید زینی – مرکز آموزش عالی فاطمه الزهرا (س) مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن.

 2. اصل کارت ملی و تصویر از روی و پشت آن.

 3. اصل مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام جدید 6-3-3 (گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه) و یا اصل گواهی موقت و تصویر آن (3سری).

 4. اصل مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم (گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی) و یا اصل گواهی موقت و تصویر آن (3سری).

 5. اصل کارنامه دوره سه ساله متوسطه نظام جدید و تصویر آن (یک سری) و اصل کارنامه پیش دانشگاهی و تصویر آن(یک سری) که نمرات کتبی و معدل کل درآن درج شده و به مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا آموزش وپرورش منطقه مربوط، ممهور شده باشد.

 6. اصل مدرک کاردانی پیوسته برای فارغ التحصیلان فنی وحرفه ای وکاردانش( به جای مدرک پیش دانشگاهی قابل قبول است).

 7. رسید پستی مبنی بر درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

 8. شش قطعه عکس 4*3پشت نویسی شده (عکسی که درسال جاری گرفته شده باشد).

 9. ارائه مدرک معتبر مخصوص واجدین شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری

 10. تصویر قبولی اینترنتی

 11. پرینت ثبت نام پذیرش غیرحضوری

 12. پاکت نامه یک عدد

 13. پوشه روغنی قرمز

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یزد پردیس فاطمه الزهرا (س)

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یزد پردیس فاطمه الزهرا (س) شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یزد

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یزد

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان یزد

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان یزد به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در یزد چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یزد توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یزد پردیس فاطمه الزهرا (س) در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) یزد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید