ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان الزهرا سمنان

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان موضوع مقاله پیش رو است. در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام در این دانشگاه ، نحوه ورود به این دانشگاه ها ، شرایط مصاحبه حضوری در این دانشگاه ، رشته‌های دانشگاه فرهنگیان سمنان و همین طور معرفی آدرس سایت اینترنتی و دانشگاه فرهنگیان سمنان خواهیم پرداخت.

دانشگاه فرهنگیان سمنان نیز مانند سایر دانشگاههای فرهنگیان برای تامین کادر انسانی وزارت آموزش و پرورش اقدام به جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری می‌نماید. داوطلبین می بایست برای ورود به این دانشگاه ها ابتدا در کنکور سراسری ثبت نام نموده و پس از اینکه مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه ها شدند، دانشگاه فرهنگیان پردیس امام علی سمنان را انتخاب نمایند.
دانشگاه فرهنگیان سه برابر ظرفیت پذیرش خود را به مصاحبه حضوری دعوت خواهد کرد. در نهایت دانشگاه برابر ظرفیت پذیرش خود از میان داوطلبان اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند به استخدام آموزش و پرورش در آمده و با توجه به مزایای که این دانشگاه برای دانشجویان خود پیش بینی نموده است از همان ابتدا به نوعی نیروی رسمی این وزارتخانه تلقی خواهد شد.

ضمنا شما می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران در رابطه با شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان کسب اطلاع کنید.

معرفی دانشگاه فرهنگیان سمنان

دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان منظور تقویت بنیه علمی فرهنگیان و ارتقاء سطح دانش ، کارآیی و بهبود معیشتی آنان وفراهم نمودن امکانات و صرف هزینه های لازم در راستای سیاست توسعه فرهنگی دولت مبادرت به طراحی و اجرای دوره های کاردانی ،کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد تحت عنوان ضمن خدمت فرهنگیان نمود که استان سمنان نیز بطور فعال و مؤثر این اهداف را دنبال نموده و تا کنون تعداد زیادی از فرهنگیان استان موفق به اخذ مدارک فوق دیپلم ولیسانس در رشته های مختلف تحصیلی شده اند و در حال حاضر نیز مرکز  تربیت معلم سمنان مجری دوره های کاردانی و کارشناسی در رشته های مختلف می باشند .

استان سمنان در جنوب سلسله جبال البرز واقع شده است شهرهای مهم آن سمنان – شاهرود – دامغان و گرمسار می باشد که مرکز استان در شهر سمنان واقع است . فاصله سمنان تا تهران حدود 225 کیلو متر جاده شوسه دو بانده آسفالته می باشد.

این استان با داشتن دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا ، دانشگاه علوم پزشکی سمنان  و شاهرود – دانشگاه جامع سمنان – دانشگاه صنعتی شاهرود و دانشگاه علوم پایه دامغان و چهار واحد دانشگاه پیام نور در شهرهای سمنان ،شاهرود ،دامغان و گرمسار و دانشگاه رسول اکرم (ص) دامغان و واحدهای دانشگاه آزاد در سمنان، شاهرود ،گرمسارو آموزش عالی فرهنگیان نقش مؤثری در اعتلای علم و دانش عزیزان دارد.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید

رشته های دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا

دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا در رشته های زیر اقدام به جذب دانشجویان نموده و داوطلبین می توانند با انتخاب رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری شانس خود را برای قبولی در این دانشگاه ها امتحان نمایند. البته این رشته ها ممکن است با توجه به نیاز استان مربوطه تغییر کرده و لیست دقیق رشته های این دانشگاه را در دفترچه انتخاب رشته کنکور همان سال می توان مشاهده کرد.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان
گروه آزمایشی ریاضی
آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم تجربی
دبیری شیمی، دبیری زیست شناسی، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم انسانی
آموزش زبان و ادبيات فارسي، دبيری الهيات و معارف اسلامي، دبیری تاريخ ، دبیری زبان و ادبيات عربي، دبیری علوم اجتماعي، راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش جغرافیا و آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی هنر
آموزش ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان
تربیت دبیر زبان انگلیسی

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان الزهرا سمنان

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان الزهرا سمنان شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان سمنان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.
 • ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سمنان

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان سمنان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و الزهرا تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا به نشانی pas.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در سمنان یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

دانشگاه فرهنگیان سمنان

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی pas.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان سمنان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان سمنان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سمنان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان سمنان به آدرس:   سمنان، میدان ارگ – دانشگاه فرهنگیان سمنان – پردیس الزهرا (س) مراجعه نمایند.

 1. پوشه روغنی آبی رنگ برای خانم ها  (2عدد به همراه گیره)
 2. چهار قطعه عکس (4*3) با زمینه سفید
 3.  اصل شناسنامه و کپی از صفحات آن (3 سری)
 4.  اصل کارت ملی و کپی پشت و رو (3 سری)
 5. گواهی نامه موقت و کارنامه فارغ التحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم و کپی از آنها (3 سری)
 6. کارنامه قبولی پایه سوم و پیش دانشگاهی (خاص فارغ التحصیلان سال 1397 و قبل از آن) و کپی آنها (3 سری)
 7. اصل یا گواهی موقت فارغ التحصیلی سوم و پیش دانشگاهی(خاص فارغ التحصیلان سال 1397 و قبل از آن)  و کپی آنها (3 سری)
 8. گواهی بومی بودن داوطلب شامل (کارنامه 3 سال آخر تحصیلی که به تایید اداره آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.)
 9. چنانچه داوطلبین مشمول بهره مندی از امتیاز نخبگی می باشند،لازم است مدارک و مستندات مربوط را به کارگروه بررسی مدارک ارائه نمایند.
 • تحصیل در دوره های کارشناسی پیوسته دانشگاه به صورت شبانه روزی است.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سمنان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سمنان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در سمنان چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سمنان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس الزهرا در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس الزهرا سمنان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید