شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 99

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ، بر اساس به موجب ماده 35 اصلاح تعدادی از قوانین دادگستری مصوب سال 65 جهت رفع نیازهای دادگستری در زمینه‌های حقوقی، قضایی و اداری تأسیس شد و در سال 61 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز شروع کرد. در این مقاله شرایط و ضوابط کد رشته های این دانشگاه در حال حاضر جهت انتخاب رشته موجود می باشد، اعلام می گردد. در این دانشگاه علاوه بر کارشناسی علوم قضایی دوره‌های ارشد پیوسته و ناپیوسته حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی و… ارائه می‌ گردد. دانشجویان این دانشگاه بورس می‌شوند و از ابتدای ورود با حکم کارآموزی قضایی دارای پایه دو (دادياری) هستند. با توجه به پذيرش بورسيه اين دانشگاه رغابت جهت انتخاب اين دانشگاه در بين داوطلبان كنكور بالا می باشد و دانشجويان پس از فارغ التحصيلی و گذراندن دوره كارآموزی به عنوان داديار در دادسراها خدمت می نمایند. برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علوم قضایی همینجا کلیک کنید.

شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجو دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

پذیرش دانشجوی آزاد- شیوه متمرکز

 • داوطلبان می توانند بدوم محدودیت این کد رشته محل ها را انتخاب نمایند.
 • این کد رشته محل ها دارای مصاحبه علمی و گزینش نمی باشند.
 • این کد رشته محل ها، روزانه است و از دانشجویان شهریه دریافت نمی گردد.
 • داوطلبان به دانشگاه مراجعه ننمایند.

پذیرش دانشجوی ویژه شاغلان قوه قضاییه

 • در این کد رشته محل های پذیرش دانشجو صرفا از بین کارکنان قضایی و اداری رسمی یا پیمانی قوه قضائیه و سازمان های تابعه صورت می پذیرد.
 •  شاغلان قوه قضائیه علاوه بر کد رشته محل های سهمیه ویژه شاغلان قوه قضاییه (2 کد رشته محل مدیریت دادگستری و مدیریت نظارت و بازرسی)، حق انتخاب همه کد رشته محل های آزاد (متمرکز) را دارا می باشند.
 • کد رشته محل های ویژه شاغلان مصاحبه علمی دارد.
 • مصاحبه در تیر ماه برگزار می شود. روز و تاریخ دقیق مصاحبه اوایل تیر ماه به محض اطلاع، از طریق همین مقاله منتشر خواهد شد.

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه کارشناسی ارشد (ناپیوسته) دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 1401

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری از طریق آزمون سراسری اقدام به گزینش دانشجوی بورسیه و جذب نیرو جهت تصدی منصب قضا، می نماید.

شرایط استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته

 • دانشجویان دوره کارآموزی قضایی خود را در ضمن تحصیل در دانشگاه طی خواهند کرد.
 • پذیرش دانشجوی بورسیه در رشته حقوق خانواده از میان داوطلبان خانم و آقا و در سایر رشته ها از داوطلبان آقا خواهد بود.
 • دانشجویان از میان داوطلبان چند برابر ظرفیت انتخاب می گردند.
 • موفقیت در مصاحبه علمی (مصاحبه در تیر ماه 96 برگزار خواهد شد. روز و تاریخ دقیق مصاحبه اوایل تیر ماه از طریق همین مقاله به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.)
 • گزینش قوه قضاییه صلاحیت های عمومی و اختصاصی داوطلبان برای تصدی امر قضا رابررسی می نماید. پذیرفته شدگان نهایی با سپردن تعهد خدمت به مدت سه برابر مدت تحصیل، از ابتدای تحصیل بورسیه قوه قضایی خواهند شد و دوره کارآموزی قضایی را در ضمن تحصیل طی خواهند نمود و پس از فراغت از تحصیل (با کسب حداقل معدل 16) جذب دستگاه قضایی می گردند.
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء سابقه و پیشینه کیفری
 • تعهد به تحصیل تمام وقت و عدم اشتغال به کار از زمان شروع به تحصیل
 •  داشتن حداکثر سن 30 سال تمام
 • کسب حداقل معدل16در پایان مقطع تحصیلی برای ورود به خدمت قضایی الزامی است.
 • مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر پنج نیمسال است.
 • دانشجویان در صورت انصراف از تحصیل، انتقال، اخراج و یا عدم کسب معدل 16 باید تمام هزینه‌های تحصیلی و مقرری ماهیانه دریافتی را بازپرداخت نمایند.
 •  التزام به ولایت فقیه، انقلاب و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام عملی به احکام اسلامی
 •  داشتن دانشنامه معتبر کارشناسی (پیوسته) در یکی از رشته‌های حقوق، حقوق قضایی، علوم قضایی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی ،فقه و حقوق یا گواهی پایان سطح دو حوزوی با حداقل معدل 15
 • دانشجویان ملزم به گذراندن دروس پیش‌نیاز و جبرانی به تشخیص دانشگاه خواهند بود.
 • دانشجویان از میان چهار برابر ظرفیت افراد معرفی شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب می‌شوند.
 • تحصیل دانشجویان بورسیه تمام وقت است و ارائه دروس اصلی، پیش‌نیاز و کارآموزی در طول هفته برنامه‌ریزی می شود.

امتیازات بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در مقطع کارشناسی ارشد

 • دریافت ابلاغ کارآموزی قضایی ضمن تحصیل از ابتدای دوره تحصیلی و اشتغال به کار قضایی در قوه قضائیه بلافاصله پس از فراغت از تحصیل
 • دریافت مقرری ماهیانه از ابتدای دوره تحصیلی
 • دارا بودن شرایط عمومی کنکور سراسری کارشناسی ارشد
 • احتساب سنوات تحصیل در دانشگاه به عنوان سوابق خدمت
 • گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوه قضائیه (بر اساس قانون گذراندن مدت خدمت وظیفه فارغ‌ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب سال 73 و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب سال 75)
 • برخورداری از خوابگاه، بیمه درمانی و خدمات رفاهی در طول دوره تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه علوم قضایی

جدول ظرفیت و پذیرش ثبت نام دانشگاه علوم قضایی 1401

جدول ظرفیت و پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه علوم قضایی به شرح زیر است:

کد رشته رشته دوره

ظرفیت پذیرش

جنسیت

بورسیه/متمرکز

شرح

13479 حقوق خصوصی روزانه 8 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13478 حقوق خصوصی روزانه 4 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13586 حقوق بین الملل روزانه 9 آقا آزاد(متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13587 حقوق بین الملل روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه داشته باشند.
13639 حقوق جزا و جرم شناسی روزانه 8 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13638 حقوق جزا و جرم شناسی روزانه 4 آقا آزاد(متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13714 حقوق عمومی روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13713 حقوق عمومی روزانه 9 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13489 حقوق سر دفتری روزانه 12 آقا آزاد (متمرکز)) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13491 حقوق ثبت اسناد و املاک روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13492 حقوق ثبت اسناد و املاک روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13494 حقوق اسناد و قراردادهای تجاری روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13493 حقوق اسناد و قراردادهای تجاری روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13495 حقوق حمل و نقل روزانه 9 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13496 حقوق حمل و نقل روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13649 حقوق کیفری اطفال و نوجوانان روزانه 6 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13648 حقوق کیفری اطفال و نوجوانان روزانه 6 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13650 مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13651 مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13718 مدیریت نظارت و بازرسی روزانه 6 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13719 مدیریت نظارت و بازرسی روزانه 6 خانم وآقا دارای شرایط (شاغلان قوه قضاییه) این کد رشته محل مصاحبه علمی دارد و فقط شاغلان رسمی و پیمانی قوه قضاییه و سازمان های تابعه حق انتخاب دارند.
13721 مدیریت دادگستری روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13720 مدیریت دادگستری روزانه 8 خانم و آقا دارای شرایط (شاغلان قوه قضاییه) این کد رشته محل مصاحبه علمی دارد و فقط شاغلان رسمی و پیمانی قوه قضاییه و سازمان های تابعه حق انتخاب دارند.
13724 حقوق دادرسی اداری روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13723 حقوق دادرسی اداری روزانه 9 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13809 حقوق خانواده روزانه 4 خانم و آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13810 حقوق خانواده روزانه 8 خانم و آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13818 حقوق شرکت های تجاری روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13818 حقوق شرکت های تجاری روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.

داوطلبان گرامی می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه علوم قضایی و شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 1401، با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید