برنامه ریزی آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

برنامه ریزی آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 97-98

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای قبولی دانش آموزان دبیرستان های دوره دوم تیزهوشان ضروری می باشد. آزمون تیزهوشان توسط سمپاد که همان سازمان آموزش و پرورش استعداد های درخشان است، به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود. به دلیل امکانات آموزشی عالی که در مدارس تیزهوشان وجود دارد، رقابت در این آزمون بسیار شدید می باشد، بنابراین توصیه ما به داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم این است که حتی یک روز را نیز از دست ندهید و همین الان برنامه ریزی آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 را آغاز نمایید.

ما در این مقاله شما را برای داشتن برنامه ریزی صحیح آزمون مدارس تیزهوشان راهنمایی خواهیم کرد و اطلاعاتی راجع به زمان، نحوه و شرایط ثبت نام، منابع آزمون، زمان برگزاری و اعلام نتایج تیزهوشان خواهید داشت. البته داوطلبان تیزهوشان می توانند جهت ثبت نام و دریافت برنامه اختصاصی خود که با توجه به شرایط هر فرد مجزا و کسب اطلاع از زمان های دقیق آزمون و اعلام نتایج، با کارشناسان صدای مشاوران که سال ها در این زمینه فعالیت داشته اند، تماس حاصل فرمایند.

 

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99

کلیه مراحل ثبت نام تیزهوشان 99 به صورت اینترنتی انجام خواهد شد. داوطلبان برای انجام برنامه ریزی صحیح و اصولی مطالعه آزمون تیزهوشان، حتما به ضریب دروس توجه نمایند و با توجه به ضریب هر درس، به اهمیت آن پی ببرند و در برنامه زمانبدی شده خود، زمان بیشتری را به دروس مهم تری که از ضریب بالاتری در آزمون تیزهوشان برخوردار است بهرمند شوند. اهمیت این آزمون و رقابت در آن کمتر از کنکور نیست، بنابراین آن را دست کم نگیرید.

هر دانش آموز باید مطابق با شرایط و نحوه یادگیری خود برنامه ریزی نمایند، مثلا برخی بر این باورند که بهترین زمان مطالعه صبح زود می باشد، ولی این موضوع برای همه افراد صدق نمی کند و برخی دانش آموزان در ساعات بعد از ظهر و یا شب توانایی یادگیری بالاتر و تمرکز بالاتری خواهند داشت. پس برنامه ریزی برای مطالعه آزمون تیزهوشان باید دارای انعطاف پذیری بالایی باشد و تقلید از برنامه های ثابت و بدون انعطاف نباشه و روی اصول و بنابر دلایل منطقی انجام شود. میزان استراحت حین مطالعه دروس بسیار مهم می باشد اگر بی وقفه و بدون استراحت مطالعه نمایید کیفیت و توان یادگیریتان کاهش می یابد. برای افزایش توانایی یادگیری هر یک ساعت 10دقیقه استراحت نمایید.

برای اینکه دانش آموز دچار دلزدگی در مطالعه و کسالت نشود بهتر است از مطالعه درس مورد علاقه اش شروع نموده و دروسی را در هر روز مطالعه نماید که در همان روز در برنامه کلاسی مدرسه اش داشته است، به این ترتیب ذهن دانش آموز در هر روز، روی دروس خاصی متمرکز می شود و پراکندگی اطلاعات ورودی به ذهن، وجود نخواهد داشت. در برنامه ریزی تیزهوشان نهم به دهم، مطالعه درس ریاضی اهمیت زیادی دارد و روزانه حل کردن حداقل 15 تست ریاضی را در برنامه ریزی تیزهوشان نهم به دهم در نظر بگیرید. علوم در دوره راهنمایی شامل 4 بخش است که شامل شیمی و فیزیک و زیست و زمین شناسی را در برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم به دهم به طور جداگانه مورد مطالعه قرار دهید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 27 تیر ماه 1399 می باشد. داوطلبان پس از آغاز ثبت نام آزمون تیزهوشان 99 ، لازم است به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه نموده و مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 را انجام دهند که شامل وارد کردن اطلاعات دانش آموزی در فرم ثبت نام می باشد، مرحله بعد ثبت نام نهایی آزمون تیزهوشان است که احتمالا در فروردین99 می باشد دانش آموزان با پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان می بایست ثبت نام خود را قطعی کنند.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم 99

حدود 30 درصد سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 از کتاب های درسی پایه هشتم طراحی می شود و حدود 70 درصد سوالات از کتاب های درسی پایه نهم طراحی می شود. سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم دو شیوه مطرح می شود که منابع آنها با هم متفاوت است، منابع سوالات استعداد تحلیلی خارج از کتاب های درسی می باشد و به صورت مفهومی طرح می شود و دسته بعدی سوالات استعداد تحصیلی است که با توجه به مطالب کتاب های درسی طرح می گردد.

تعداد سوالات استعداد تحلیلی و تعداد سوالات استعداد تحصیلی و ضرایب آن در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 به شرح جدول  ذیل می باشد:

استعداد تحصیلی
درس تعداد سوالات ضریب درس زمان پاسخگویی
قرآن و معارف اسلامی-آموزش قرآن و پیام های آسمان 8 2 یک ساعت و 25دقیقه
فارسی و زبان انگلیسی 15 2
مطالعات اجتماعی 15 1
علوم 17 2
ریاضی 20 3
سوالات استعداد تحلیلی
درس تعداد سوال زمان پاسخگویی
استعداد تحلیلی 15 15دقیقه

آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400 شامل 90 سوال و 100 دقیقه زمان پاسخگویی است.

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم به دهم یکی از مهم ترین روش های موفقیت در این آزمون می باشد.

 

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید