بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

جهت مشاوره در زمینه بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به شرح بازار کار رشته ها و شغل های تجربی می پردازیم . انتخاب رشته و شغل از طریق رشته علوم تجربی و انتخاب رشته دبیرستان با توجه به بازار کار رشته ها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد علوم تجربی و انتخاب رشته های مرتبط با علوم تجربی ارتباط مستقیم با میزان درآمد در آینده خواهد داشت. در این مقاله می توانید اسامی رشته ها و شغل های تجربی که بیشترین بازار کار را داشته و می توانند پولساز باشند را مشاهده نمایید.

رشته های پر درآمد تجربی

رشته های پر درآمد تجربی می تواند متفاوت باشد ولی با توجه به بازار کار و درآمد رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی این رشته ها در کشور ما بسیار مورد توجه و علافه داوطلبان کنکور سراسری قرار گرفته است. این عنوان رشته ها از سوی داوطلبان در سال های اخیر بیشترین تقاضا را در بر داشته و دوطلبان کنکور سراسری داراری رقابت تنگاتنگی برای قبولی در این رشته ها  می باشند.

با توجه به شرایط تحصیلی رشته دندان پزشکی و طول تحصیل کمتر این رشته به شدت از طرف داوطلبان مورد تقاضا است. این رشته به دلیل گرایش های مختلف و درآمد بیشتر می تواند جزو یکی از پر در آمد ترین رشته ها و شغل های تجربی قرار بگیرد. این انتخاب برای افراد مختلف متفاوت است چه بسا افراد با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری رشته های دیگر مانند زیست شناسی با احداث مراکز تحقیقاتی بیشترین درآمد را از رشته تحصیلی خود کسب نماید. اما با توجه به سهولت در کاریابی رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی می توان گفت از لحاظ میزان درآمد در رتبه اول در کشور قرار دارند.

پردرآمدترین بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

پردرآمدترین بازار کار رشته ها و شغل های تجربی در رابطه با بازار کار رشته های پردرآمد تجربی و پولسازترین رشته های تجربی به این صورت است که تعدادی از رشته های تجربی متقاضیان بسیاری دارند ولی داطلبان به این موضوع توجه داشته باشند که ممکن است یک رشته بسیار پرمتقاضی باشد و شما توانایی قبولی در آن رشته را داشته باشید ولی مهم از قبولی در یک رشته ، میزان علاقمندی به آن رشته است و اینکه با توجه به روحیه و علایق شخصی خود تمایل دارید در چه زمینه ای مشغول به کار شوید؟ اگر در بهترین رشته نیز تحصیل نمایید ولی تمایلی نداشته باشید که زندگی کاریتان را صرف آن رشته نمایید، مطمئن باشید در شغل خود پیشرفت نکرده و در نهایت کسب درآمد بالایی نخواهید داشت پس پیش از انتخاب رشته حتما به علاقه و روحیات خود توجه داشته باشید و انتخاب رشته آگاهانه داشته باشید.

در رابطه با رشته های پزشکی باید بگوییم که اگر در سایر شهرها مطب تاسیس نمایید، به دلیل اشباع نشدن این شهرها مطمئنا درآمد خوبی کسب خواهید کرد. بازارکار پرستاری نیز از بسیاری از رشته های پیراپزشکی وضعیت بهتری دارد.

بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

متقاضیان رشته ها و شغل های تجربی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی انتخاب شغل پر درآمد تجربی با مشاوران ما در مجموعه صدای مشاوران تماس حاصل نمایند و با اطلاعات لازم شغل و رشته پردرآمد مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بازار کار رشته ها و شغل های تجربی برای خانم ها

بازار کار رشته ها و شغل های تجربی برای خانوم ها بسیار متنوع می باشد. این مقاله برای آن دسته از افرادی تهیه و تنظیم شده است که قصد ادامه تحصیل در رشته های تجربی را داشته و بعد از کنکور در یکی از رشته ها انتخاب رشته می نمایند. در بسیاری از رشته های تجربی مانند پزشکی، پرستاری، اتاق عمل ، دندان پزشکی، داروسازی، هوشبری و… با توجه به استعداد بی نظیر بانوان در این عنوان شغلی ها بر اساس تجربیات به دست آمده ، خانم ها می توانند بسیار موفق شوند و همینطور از درآمد بسیار مناسبی برخوردار شوند.

بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

 

 

 

رشته های دیگر زیر شاخه تجربی مانند زیست شناسی، آزمایشگاه ، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی زیست شناسی سلولی ملکولی و… از بازار کار مناسبی برای خانم ها بر خوردار است در صورت ادامه تحصیل در این عنوان رشته ها می توان مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های خصوصی تاسیس کرده و با توجه به توانایی و استعداد د این رشته ها از در آمد بسیار بالایی برخوردار شوید.

در کشور های دیگر رشته های تجربی مانند زیست شناسی و زیر شاخه های آن به دلیل گسترش فناوری های زیستی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند هر یک از عنوان های گفته شده در کشور های خارجی می تواند بسیار بیشتر از رشته پزشکی در ایران دارای درآمد باشد اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در دیگر کشور ها را دارید باید رشته مورد نظر را با دقت و آگاهی انتخاب نمایید.

بسیاری از رشته ها و شغل های تجربی وجود دارند که از درامد بسیار مناسبی برخوردار هستند شما می توانید برای اطلاع از درامد سایر رشته های تجربی با شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نموده و آینده شغلی مناسبی را با آگاهی برای خود ترسیم نمایید.

لیست رشته ها و شغل های تجربی

لیست رشته ها و شغل های تجربی در رشته های دانشگاهی تجربی به شرح زیر است:

 • رشته های تجربی زیرگروه یک : بیوتکنولوژی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، بینایی سنجی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، دبیری زیست شناسی، فیزیوتراپی، اعضای مصنوعی،  پرستاری، شنوایی شناسی، علوم و صنایع غذایی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، تکنولوژی پرتوشناسی، هوشبری، زیست شناسی، ساخت پروتزهای دندانی، زیست فناوری و برخی از رشته های دیگر
 • رشته های تجربی زیرگروه دو : داروسازی، دبیری شیمی، مهندسی بهداشت محیط، شیمی، بهداشت عمومی، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت حرفه ای، تکنولوژی پزشکی هسته ای و …
 • رشته های تجربی زیرگروه سه : زمین شناسی، اقیانوس شناسی
 • رشته های تجربی زیرگروه چهار : حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت صنعتی، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت فرهنگی هنری، اقتصاد اسلامی، علوم اقتصادی، علوم انتظامی و الهیات، علوم قضایی و…
 • رشته های تجربی زیرگروه پنجم : اقتصاد کشاورزی، آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، کتابداری در شاخه پزشکی ، مددکاری اجتماعی و…

جهت مشاوره در زمینه بازار کار رشته ها و شغل های تجربی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید