انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شاید کمتر کسی به فکر انصراف از دانشگاه بیوفتد و شاید تصور کنید که موضوع  انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد موضوع کم اهمیتی است و چه کسی ممکن است به سراغ انصراف از تحصیل برود ولی ما در اینجا به شما میگوییم که هم ممکن است افرادی باشند که به هر دلیل سراغ انصراف از تحصیل روند و هم کسانی هستند که به این فکر می افتند(حالا به هر دلیلی)، برای همین ما به خاطر این افراد هم که شده باید به موضوع انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد برویم و این موضوع و همه شرایط و ضوابط مربوط به آن را بررسی کنیم تا به این دسته از دانشجویان منصرف از تحصیل کمکی کرده باشیم در ادامه با ما همراه باشید . در این صفحه هزینه انصراف از تحصیل را مشاهده نمایید.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

برای اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد لینک زیر را انتخاب کنید:

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

 

 

شرایط و ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دانشجویان  شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد می توانند به هر دلیل از ادامه تحصیل در این دانشگاه انصراف دهند ولی انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد تابع قوانین و شرایطی است که در ذیل به آنها اشاره میکنیم:

الف) شرایط و ضوابط جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد۱۴۰۲

1.دانشجویان می توانند از دانشگاه انصراف دهند ولی می بایست هزینه ای تحت عنوان هزینه انصراف از تحصیل متحمل شوند. هزینه انصراف از تحصیل برابر با آخرین بخشنامه ها و ضوابط مربوطه می باشد.که در جدول زیر به آنها خوهیم پرداخت.

ردیف مقطع تحصیلی طریقه محاسبه هزینه انصراف
1 کاردانی،کارشناسی ناپیوسته،کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-4).(نصف شهریه پایه)
2 کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-8).(نصف شهریه پایه)
3 دکتری حرفه ای(دامپزشکی) (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-12).(نصف شهریه پایه)
4 دکتری حرفه ای گروه پزشکی کل شهریه پایه نیم سال های تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
5 دکتری تخصصی (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-7).(نصف شهریه پایه)
6 دکتری تخصصی ورودی 94به بعد (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-6).(نصف شهریه پایه)
7 دسستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

نکات مهم در خصوص جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

-چنانچه تفاضل اعدا فوق صفر یا منفی گردد شما احتیاجی به پرداخت هزینه انصراف ندارید.

– اگر شما دانشجوی اخراجی باشید و یا مشکل انضباطی داشته باشید مشمول این هزینه نمی شوید .

– در صورتیکه شما در بدو ورود به دانشگاه آزاد به فکر انصراف افتاده اید یک خبرخوشحال کننده برای شما داریم و آن اینکه چنانچه پس از ثبت نام به هر دلیلی منصرف از تحصیل شدید و ورودی مهر می باشید اگر تا تاریخ 30مهر و برای ورودی های بهمن تا تاریخ 30بهمن انصراف دهید و رد خواست خود را در دانشگاه به ثبت برسانید هزینه انصرافی به شما تعلق نمیگیرد و اگر تا قبل از30آذر(ورودی مهر) و 31اردیبهشت ماه(ورودی بهمن) در خواست انصراف نمایید 50درصد از هزینه های فوق به شما تعلق میگیرد . دانشجویان گروه پزشکی توجه داشته باشند که شممول این قانون نمی باشند. این دانشجویان پس از ثبت نام قطعی اگر تصمیم به انصراف بگیرند باید بخشنامه های مربوط را دریافت و مطالعه فرمایند این بخشنامه برای این دانشجویان کاربرد ندارد.

-اگر شما در حال تحصیل در واحدی  از واحدهای دانشگاه  آزاد(به غیر از واحدهای بین الملل،برون مرزی،ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی)باشید و دوباره در کنکور در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر پذیرش شده باشید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام  در واحد دوم  را ارائه فرمایید.

-اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و قصد انصراف را داشته باشید و همچنین درخواست دریافت مدرک کاردانی از دانشگاه را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2جدول  هزینه انصراف را پرداخت کنید.

-اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته و گرایش دهد مشمول این هزینه  نمی شود.

-دانشجویانی که  نیم سال اول  تحصیلی آن ها مرخضی در نظر گرفته شده اگر قبل از ثبت نام نیم سال دوم درخواست انصراف دهند مشمول این هزینه ها نمیگردند.

ب)سایر شرایط و ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 • دانشجوی انصرافی اگراز انصراف خود منصرف شد می تواند تا قبل از گذشت 3ماه از انصراف خود ،درخواست انصراف خود را پس بگیرد در غیر اینصورت و بعد از گذشت3ماه از زمان انصراف دانشگاه حکم انصراف را صادر و به دانشجو ابلاغ میکند. و برگشت به تحصیل دانشجو غیر ممکن است و در صورت مشمول بودن دانشجو به نظام وظیفه اطلاع داده میشود.
 • در مواردیکه دانشجو ترک تحصیل(بدون اخذ مرخصی) نموده باشد جزو منصرفین از تحصیل محسوب می گردد و حق ادامه تحصیل را ندارد.در اینجا یک استثناء نیز وجود دارد و آن نیز مربوط به دانشجویانی که دلیل موجه برای ترک تحصیل دارند که می بایست یک ماه قبل از تمام شدن آن نیم سال تحصیلی مراتب را به دانشگاه اعلام نموده تا برای آن نیم سال تحصیلی مرخصی منظور گردد.

 

جهت مشاوره در زمینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
108 دیدگاه برای “انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲”
 1. من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم ورودی سال 91 . ولی متاسفانه تو مرحله پایان نامه باردار شدم , بچه داری و کلی سر مشغولی ,از طرفی هم دانشگاه تو شهر دیگه بود به هر حال نتونستم و نمی تونم فعلا کارهای پایان نامه رو انجام بدم .می خوام انصراف بدم چون محل کارم مدرک کارشناسی منو می خواد .چه قدر هزینه باید پرداخت کنم ؟ بعدا شرایط برام محیا شد می تونم دوباره ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدم ؟

 2. باسلام. اگر من در در ذخیره های دانشگاه آزاد بهبهان خودگردان پرستاری قبول شده باشم و هزینه ترم یک به مبلغ 6میلیون و خورده ای رو پرداخته باشم و بلافاصله بعد از دو روز انصراف بزنم آیا این پول به من برگردانده می شود؟

 3. من ورودی مهردانشگاه آزادم ثبت نام کردم الان میخوام انصراف بدم هزینه ای ازم میگیرن ؟؟

 4. من در 25ام مهر از دانشگاه آزاد به احبار والدینم انصراف دادم آیا می توانم در همین ترم تا دیر نشده بازگردم

 5. no Unfortunately

 6. tanks

 7. ببخشید چند مرتبه میشه از دانشگاه ازاد انصراف داد؟
  من امسال حسابداری ازاد قبول شدم انصراف دادم رفتم پرستاری ازاد حالا اگه بخوام کنکور ۹۸ بدم تا سراسری قبول بشم تکلیف چیه میشه اونموقع از پرستاری انصراف داد؟

  • سلام
   اگه آقا نباشید و مشکل سربازی نداشته باشید …بله میتونید انصراف بدین…..

   • سلام من سال ۹۷ ورودی مهر کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون ثبت نام کردم و انصراف دادم و دو باره فرداش ثبتنام کردم و مجدد انصراف دادم اگه امسال دو باره بخوام ثبت نام کنم نیازی به ثبت نام اینترنتی هست ؟چون در سایت صفحه کاربریم پاک نشده

 8. سلام. خسته نباشید. من دانشجوی ترم 1 مدیریت بازرگانی کارشناسی پیوسته ورودی مهر 97 هستم و میخوام از دانشگاه انصراف بدم. انصراف به دلیل اینکه میخوام دوباره ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد برم و کارشناسی ناپیوسته حسابداری بخونم چون کاردانی حسابداری رو دارم. اگر قبل از اول آذر ماه انصراف بدم هزینه انصرافم تقریبا چقدر میشه؟

  • سلام

   هزینه انصراف شما :
   باید شهریه ثابت و متعیر همه ترم ها را (در حد شهریه شبانه) باید بپردازید.

 9. سلام،من دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد هستم،میخواستم ببینم میتونم الان انصراف بدم و معافیت دائم پزشکی بگیرم و بعد دوباره ثبت نام کنم و ادامه بدم در این رشته ای که هستم؟باید از اول بخونم یا واحد هایی که پاس کردم تطبیق میدن؟

  • سلام

   شما ثبت نام خواهید کرد و بعدش از معادل سازی واحد میتونید استفاده بکنید.

 10. سلام خسته نباشید
  بنده ورودی ترم اول کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی دانشکاه آزاد تهران مرکز میباشم راسش الان میخواسم انصراف بدهم مبزان مبلغی که بعنوان هزینه انصراف را باید بدهم شما می دانید؟و در ضمن بنده فرزند جانباز 65 درصد میباشم آیا فایده ای دارد یا خیر؟

  • سلام

   نصف شهریه پایه * (تعداد ترم ها -ترم های ثبت نام شده)

   • وقت بخیر میش بفرمایید چه مبلغی میشود اگر امکانش هست؟الان من این ترم سه میلیون هفتصد هزار تومان شهریه باید بپردازم.برای انصراف چه مبلغی باید بدم ورودی اول هم هسم

    • نصف شهریه پایه*(تعداد ترم ها – تعداد ترم های ثبت نام شده)

 11. سلام خوبی بنده دانشجو دکتری تخصصی ورودی 94 دانشگاه ازاد هستم بنده دوترم مرخصی تحصیلی گرفتم و در ازمون جامع دانشگاه با فرصت 6 ماه شرکت کردم الان میخواستم بدونم این ترم دانشگاه مرخصی تحصیلی رد میکنه یا به دلیل این که از سقف مرخصی ایین نامه که دو ترم است عبور کردم حکم اخراجی صادر میکنه تو کمیسیون موارد خاص دانشگاه برای غیر مشمولان یک ترم دیگه مرخصی میدهند ولی چون من مشول هستم نمیدونم برای 3 بار مرخصی تحصیلی رد میکنه یا نه؟

  • سلام

   احتمال زیاد برای شما مرخصی رد نشه

   مگر اینکه شرایطخیلی خاص داشته باشید و باز اونم به تصمیم کمیسیون موارد خاص دانشگاه بستگی داره.

 12. با سلام و عرض ادب. بنده در سال 88 وارد رشته حقوق دانشگاه آزاد شدم و بعد از گذراندن چهار ترم رها کردم. اونموقع به بنده گفتند که برای پس گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی که هنگام ثبت نام تحویل داده بودم باید تسویه کنم و جریمه انصراف را بپردازم که من پی گیر نشدم ولی اکنون میخواهم در کنکور سراسری سال 98 شرکت کنم و در صورت قبولی در دانشگاه سراسری نیاز به مدرک پیش دانشگاهیم دارم و میخواستم بدونم جریمه انصراف بنده با چه قانونی اعمال خواهد شد؟ به عبارتی میخوام بدونم توی فرمول محاسبه جریمه شهریه ثابت اون موقع محاسبه میشود یا شهریه ثابت بروز؟ با تشکر

  • سلام.کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8 ) . ( نصف شهریه پایه ) هزینه انصراف بااین فرمول هست.

 13. سلام.بنده نیمسال اول ۹۷ در رشته پرستاری ازاد ثبت نام کردم ولی کلاسا افتاد بهمن ماه و من در نیمسال اول هیچ انتخاب واحدی نکردم و وضعیت منو زده”مرخصی بدون عدم احتساب تشکیل کلاس” حالا اگه دیماه بخوام انصراف بدم مشمول هزینه انصراف میشم یا خیر.در ضمن ما شهریه ثابت رو پرداخت کردیم.

  • سلام.شرایط انصراف دانشگاه ازاد
   فرمول محاسبه هزینه انصراف
   (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – تعدادترم های معمول درهرمقطع) ضربدر( نصف شهریه پایه )
   تبصره : توجه داشته باشید اگر تفاضل اعداد فوق صفر یا منفی گردد دانشجو مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 1: دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .
   تبصره : توجه داشته باشید اگر تفاضل اعداد جدول فوق صفر یا منفی گردد دانشجو مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .
   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .
   تبصره دانشجویان مقطع دکتری حرفه ای (گروه پزشکی)پس از ثبت نام قطعی مشمول پرداخت هزینه انصراف می شوندکه این موضوع وسایرمواردبرای دانشجویان علوم پزشکی پذیرفته شده به صورت خودگردان نیزدردستورالعمل جداگانه برای رشته های پزشکی ابلاغ خواهدشدومفاداین بخش نامه برای این دسته ازدانشجویان کاربردندارد.
   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .
   نکته 5 : اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و به هر دلیلی قصد انصراف از دانشگاه و درخواست دریافت مدرک کاردانی را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2 جدول هزینه انصراف را پرداخت کنید .
   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

   برای نحوه اجرا ودستورالعمل جدیدبه اموزش دانشگاه مراجعه کنید.

  • سلام.من برای این که بار دوم کنکور بدم معافیت تحصیلی دانش آموزی گرفتم.الآن که رفتم دانشگاه آزاد و یکسال میگذره میخوام دوباره کنکور بدم.میخواستم ببینم این معافیتم ازمدت مجاز یکساله برای انصراف از دانشگاه آزاد کم نمیکنه؟؟بعد این که من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و رفتم کارشناسی حسابداری میخونم آیا میتونم انصراف بدم؟؟ممنون میشم پاسخ بدهید.

 14. سلام اگه هزینه انصراف طبق فرمول ها محاسبه میشه پس این جریان 1.5 برابر شهریه ثابت چیه

  • سلام.ایین نامه دانشگاه ازاددرگذشته 1/5شهریه ثابت بوده ولی الان (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – تعدادترم های معمول درهرمقطع) ضربدر( نصف شهریه پایه )محاسبه میشه ازاموزش دانشگاه تون پیگیربشید

 15. سلام من ترم یک ارشد دانشگاه آزاد هستم و در تاریخ 25 مهرماه تقاضای انصراف از تحصیل دادم ولی دانشگاه بررسی نکرد مجدد در تاریخ 19 آذر 97 انصراف از تحصیل ر ااعلام کردم در مقطع ارشد و در سایت دانشگاه زده در حال بررسی الان قضیه انصراف از تحصیل من چی میشه ممنون میشم راهنمایی کنید با سپاس من نمیتونم به دانشگاه مراجعه کنم به علت بعد مسافت

  • شمابااموزش دانشگاه بایددرارتباط باشید.مراحل مدنظربرای انصراف وزمان اگاهی رو کسب کنید.درموردهزینه انصراف فرمول (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – تعدادترم های معمول درهرمقطع) ضربدر( نصف شهریه پایه )ولی تبصره هانکته 1: دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .
   تبصره : توجه داشته باشید اگر تفاضل اعداد جدول فوق صفر یا منفی گردد دانشجو مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .
   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .
   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شونددر نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .
   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

 16. سلام یعنی با این فرمول کسی که ترم ۵ کارشناسی پیوسته هست و بخاد انصراف بده ۳ در نصف شهریه ثابت ضرب میشه؟ اگه شهریه ثابت یک میلیون باشه ینی یک میلیون و پانصد باید برای انصراف جریمه بده؟ خب اینجوری که میشه همون یکونیم برابر !

  • سلام بااموزش دانشگاه تون مکاتبه کنید.کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – تعدادترم های معمول درهرمقطع) ضربدر( نصف شهریه پایه )

 17. سلام، ببخشید این بند “دانشجویانی که نیم سال اول تحصیلی آن ها مرخضی در نظر گرفته شده اگر قبل از ثبت نام نیم سال دوم درخواست انصراف دهند مشمول این هزینه ها نمیگردند.” شامل دانشجویان دکترای حرفه ای پزشکی هم میشه؟؟

 18. طبق این فرمولی که شما نوشتید من که ترم 1 کارشناسی پیوسته هستم.باید 7 رو در نصف شهریه ثابت ضرب کنم؟؟؟یا منفی 7رو در نصف شهریه ثابت ضرب کنم؟مساله این است که همه گیج شدن.حتی اگر بخوام خود دانشگاه ازاد رشته دیگه ای رو بخونم هم باید این هزینه رو پرداخت کنم؟

  • سلام.باتوجه به فرمول .برای این ترم50درصدتخفیف دارن.اگه دانشگاه ازادباازمون وبدون ازمون قبول بشه از هزینه انصراف معاف هست.به اموزش دانشگاه مراجعه کنید

 19. سلام من ترم دوم دانشگاهم رو ميخوام مرخصى بگيرم هزينه ى يك ترم مرخصى چقد ميشه؟

 20. سلام.ببخشید من سال۹۵، ۱ ترم در دانشگاه آزاد اراک مقطع ارشد درس خوندم و برای ترم دوم هم انتخاب واحد کردم ولی سریع حذف کردم واحدها رو و پول شهریه به حسابم برگشت.توی سایت زده طلبکار.من مراحل انصراف رو طی نکردم ولی دیگه ادامه ندادم.امسال ارشد عمران آزاد قبول شدم و الآن ترم دوم هستم.الآن به مدرک کارشناسی نیاز هست.خواستم بدونم برای گرفتن مدرک ایا باید پول و یا جریمه ای بپردازم به جز مقداری که طلبکارم یا نه ؟ ممنون میشم جواب بفرمایید.

  • سلام. باتوجه به ایین نامه چون دوباره دانشگاه ازادقبول شدیدشامل هزینه انصراف نمیشید.ولی چون مراحل انصراف طی نکردیداین اموزش دانشگاه هست که تصمیم گیرنده می باشد.به اموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 21. سلام، من خرداد ۹۷ از دانشگاه آزاد مدرک کاردانی گرفتم، و مهر ۹۷ تغییر رشته دادم (کارشناسی پیوسته) اما بهمن از دانشگاه آزاد انصراف دادم و دانشگاه آزاد دیگه و رشته ی دیگه ای ثبت نام کردم (کارشناسی پیوسته)، میتونم مجدداً انصراف بدم و مهر ماه ۹۸ کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم؟
  یعنی میتونم برای دومین بار انصراف بدم؟
  آزاد به آزاد جریمه شاملم میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  • سلام شما خانم یااقاهستید؟چون بحث نظام وظیفه مطرح میشه.ابتدا این قسمت روبرای ما مشخص کنید

 22. سلام من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی عمران هستم میتونم انصراف بدم یه رشته دیگه شرکت کنم؟ شرایط مشمولی چطوره؟

 23. سلام من ترم 4 کارشناسی پیوسته مهندسی دانشگاه آزاد هستم و علاقه به رشتم ندارم به نظرتون یکم دیگه هم بخونم و مدرک کاردانی بگیرم و کنکور کاردانی به کارشناسی بدم یا از اول شروع کنم؟ اگه مدرک کاردانی بگیرم معتبره و میتونم کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم؟؟

  • سلام شما اگه اقا هستید باید به سنوات تحصیلی تون توجه داشته باشیدکه درسنوات مجاز اون مقطع درستون تموم شده باشه که نظام وظیفه براتون مشکل سازنشه. کاردانی بگیرید می تونید کاردانی به کارشناسی شرکت کنید ولی واحدپیشنیاز بهتون تعلق می گیره

 24. سلام من دانشجوی ارشد هستم ورودی 95. تا همه درسام به جز پایان نامه و سمینار را پاس کردن بعد از ۶ ترم حالا می خواهم انصراف بدم و بعد از سربازی از ادامه بخونم یعنی درس هام را تطبیق بزنم. آیا امکان وجود داره؟

 25. سلام اگه دوبار از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته انصراف بدم
  میتونم کنکور ۹۹شرکت کنم و دانشگاه دولتی روزانه در مقطع کارشناسی پیوسته برم؟؟؟؟؟

  • سلام دوست محترم اگه خانم هستید مسئله ی نداره. ولی اگه آقاهستید نمی توانید.البته اگه خانم باشید می تونید بدون انصراف از دانشگاه درکنکورشرکت کنید واگه رشته خوبی قبول شید انصراف دهید

 26. من در دانشگاه ازاد دانشجو هستم و معافیت تحصیلی من تا بهمن ۹۸ هستش. آیا میتونم مهر یا آبان انصراف بدم و در کنکور سال ۹۹ شرکت کنم؟

  • سلام دوست محترم سوال شما ناقص می باشد چون بحث نظام وظیفه مطرح می باشد.واضح توضیح ندادید.

 27. با عرض سلام و خسته نباشید. من داوطلب کنکور دکتری سال 98 بودم و در یکی از دانشگاه های ازاد قبول شدم. چندتا سوال داشتم از خدمتتون. من اگه بعد از ثبت نام تا قبل از 30 مهرماه درخواست انصراف بدم، هزینه کل شهریه ای که پرداخت کردم به من برگشت داده میشه؟ و اینکه اگه تا قبل از 30 آذر ماه درخواست انصراف بدم نصف شهریه ای که به دانشگاه پرداخت کردم به من برگشت داده میشه یا خیر؟
  بعد از انصراف تا یک سال فرصت دارم که خودم رو به نظام وظیفه و سربازی معرفی کنم درسته؟ با تشکر

 28. سلام خسته نباشید
  من در مقطع ارشد دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستم و تمامی واحدهای درسی را گذرانده ام و فقط پایان نامه مانده است
  اگر انصراف بدهم میتونم بعد از خدمت سربازی در همان رشته و دانشگاه ادامه تحصیل بدهم؟
  با تشکر

  • سلام دوست محترم شما باید دوباره کنکوردهید ودانشگاه همه ی واحدهای شما رومعمولا تطبیق نمی زنه .الان باید هزینه انصراف روهم پرداخت کنید

 29. سلام من مهرماه دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و بعدش جواب پیام نور اومد و می خوام انصراف بدم که پیام نور رو ثبت نام کنم آیا باید هزینه انصراف پرداخت کنم؟؟؟

  • سلام دوست محترم براساس ایین نامه ازادتا 30مهرانصراف دهید شامل هزینه انصراف نمی شوید ولی بهترقبل ازهراقدامی ازواحددانشگاهی هم بپرسیدتامتضررنشید

 30. سلام من پارسال یه معافیت از دانشگاه گرفتم ولی نرفتم نخوندم والان یه ماه از معافیتم میگزره اگه دباره بخوام تو همون رشته تحصیل کنم آیا اون معافیت تمدید یا جدید میدن

  • یا ماه نه یه سال از معافیتم میگزره چکار کنم دانشگاه آزادم

  • سلام دوست محترم شما باید به دانشگاهمراجعه نماییدتامشخص شود دانشگاه چه وضعیتی روبرای شما ثبت کرده

 31. سلام من ترم اول دانشگاه ازادم ميخواستم انصراف بدم،براي اين ترم شهريه ثابت رو پرداخت كردم اما پول واحدهام مونده،با توجه به اينكه ميخوام كلا انصراف بدم بايد قبلش برم همه ي واحدامو حذف كنم يا نه مجبورم پول اين واحدارم بدم؟

  • سلام دوست محترم به واحد دانشگاهی مراجعه نمایید.برای اشناشدن بانحوه معاف شدن از هزینه انصراف بامشاوران مادر ارتباط باشید

 32. سلام
  من دانشجوی ترم ۷ رشته شیمی کاربردی کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد هستم
  میخاستم ببینم اگر الان انصراف بدم و در دانشگاه آزاد دیگری در یک رشته بدون کنکور دیگر ثبت نام کنم
  آیا نظام وظیفه به من سنوات اضافی میده تا فارغ التحصیل بشم
  تا الان من حدودا ۵۰ واحد پاس کردم که معادل کاردانی نمیشود

  • سلام دوست محترم دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارندبه شرطی که مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف(برای دارندگان برگ اعزام بدون غیبت اولیه و مشمولان وظیفه فاقد غیبت یا مشمولان معافیت موقت بدون غیبت ، گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف قبلی با رعایت سایر شرایط قانونی بلامانع است . ) . 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

 33. سلام
  من ترم ۹کارشناسی هستم و هنوز ۴۰ واحد از درسام مونده.میخواستم ببینم میتونم برم خدمت سربازی و تحصیلم رو بعد از پایان سربازی ادامه بدم؟

  • سلام دوست محترم شما باید دوباره پذیرش رشته بگیرید ویه سری واحدها تطبیق داده می شودپس ادامه نخواهد بود بهتر است برای مشاوره ودریافت پاسخ کاملتربامشاوران مادرارتباط باشید

 34. سلام خسته نباشین
  ببخشید خواستم بپرسم که من الان در دانشگاه ازاد مشغول تحصیلم و ترم دوم هستم اگه بخوام دوباره کنکور بدم باید چیکار کنم؟ میتونم کنکور بدم بعد انصراف بدم ؟ خواهش میکنم جواب بدید ممنون

  • سلام دوست محترم شما می توانید درکنکورشرکت بعدازاعلام نتایج قبولی در دانشگاه انصراف دهید

 35. سلام. اگر بخواهیم در همان ترم اول از دانشگاه آزاد در مقطع دکتری بخواهیم انصراف بدهیم باید چه مقدار به عنوان جریمه پرداخت کنم؟؟ (رشته ی فنی و مهندسی)

  • سلام دوست محترم هزینه انصراف تعدادترمهای ثبت نام شده منهای7ضربدرنصف شهریه ثابت.تمامی دانشجویانی که در دانشگاه آزاد پذیرش شده اند (به جز دانشجویان دکترای حرفه ای گروه پزشکی)، چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 مهرماه و ورودی های نیمسال دوم تا 30 بهمن ماه، انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایند، مشمول هزینه انصراف نخواهند شد. چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 آذرماه و ورودی های بهمن ماه تا 31 اردیبهشت ماه انصراف دهند، 50 درصد شهریه (ثابت و متغیر) از آن ها دریافت و مابقی آن عودت داده خواهد شد.بهترقبل ازهراقدامی ازآموزش دانشگاه خودپیگیراخرین تغییرات ایین نامه بشوید

 36. سلام وقتتون بخیر سال نو مبارک.بنده ترم بهمن کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کردم و هنوز شهریه ای نپرداختم برای انصراف باید هزینه انصراف بپردازم؟

  • سلام دوست محترم در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود

 37. با عرض سلام دانشجوی ترم ۲ کارشناسی آزاد هستم. اگر در کنکور “فنی ۹۹” قبول بشم (در دانشکده های فنی دوره روزانه)، برای انصراف از دانشگاه آزاد هزینه ای باید پرداخت کنم؟

 38. کل شهریه دومیلیون تومان شد ثابت و متغیر ترم اول یعنی باید برای انصراف یک میلیون پرداخت کنم؟

  • سلام دوست محترم شما ابتدا بادانشگاه مکاتبه کنید ببینید شما دانشجو شده اید یانه؟کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8 ) . ( نصف شهریه پایه )این هم فرمول هزینه انصراف. اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود . دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

 39. سلام من ترم ۱ رشته صنایع غذایی کارشناسی پیوسته هستم ورودی بهمن هستم اگه بخوام انصراف بدم چجوری میشه هزینش هزینه اضافه باید بدم؟

  • سلام دوست محترم
   کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8 )ضربدر ( نصف شهریه پایه )
   دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .

   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .

   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .

   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .

   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .

   نکته 5 : اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و به هر دلیلی قصد انصراف از دانشگاه و درخواست دریافت مدرک کاردانی را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2 جدول هزینه انصراف را پرداخت کنید .

   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

 40. یعنی من اگه تا ۳۰اردیبهشت انصراف بدم شامل جریمه نمیشم

  • سلام دوست محترم پاسخ ارسالی رومطالعه نمایید یا بامشاوران مادرارتباط باشید

 41. سلام من بهمن ماه سال 98 دردانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ناپیوسته ترم یک ثبت نام کردم ، میخوام از دانشگاه انصراف بدم. فقط شهریه ثابت پرداخت کرده ام و 2جلسه از بعضی دروس انتخابی را در کلاس حضور داشتم و بعضی از دروس را اساتید در کلاس حضور نــداشتند. برای انصراف از دانشگاه دقیق چقدر هزینه شامل میشود؟؟

  منظور از تعداد نیم سالهای ثبت نام شده چیست؟؟؟؟؟ (یعنی نیم سال جاری یا 4 ترم)؟؟؟؟؟

  • کارشناسی ناپیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 4 ) . ( نصف شهریه پایه)
   نکته 1 : دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .

   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .

   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .

   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .

   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .

   نکته 5 : اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و به هر دلیلی قصد انصراف از دانشگاه و درخواست دریافت مدرک کاردانی را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2 جدول هزینه انصراف را پرداخت کنید .

   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

 42. سلام .ببخشید من ترم 2ورودی مهر98 مهندسی پزشکی ازادم.میتونم برای مهر99 انصراف بدم و مهندسی برق ثبت نام کنم؟؟؟؟ایا باید جریمه بدم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام دوست محترم اگر قبلااز یکبار حق انصرافتون استفاده نکرده باشید بله می توانید دویاره پذیرش این رشته بگیرید.تغییررشته درصورت موافقت اموزش دانشگاه دصورت وجود رشته ودادا بودن رشته هم می توانندجز گزینه هایتان باشد.حتما نکته قیدشده روهم مطالعه نمایید.درصورت ابهام بمشاوران مادرارتباط باشید

   نکته 1 : دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .

   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .

   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .

   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .

   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .

   نکته 5 : اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و به هر دلیلی قصد انصراف از دانشگاه و درخواست دریافت مدرک کاردانی را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2 جدول هزینه انصراف را پرداخت کنید .

   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

 43. سلام
  من سربازی نرفتم و مدرک کارشناسی من هم تو دانشگاه قبلی ام هست . برای مقطع ارشد هم نیمسال اول 98 داشنگاه ازاد قبول شدم و بعد از ثبت نام ثبت نام توان پرداخت شهریه نداشتم و بحال خودش اون رو رها کردم و الان بجای مدرک کارشناسی ام سفته تحویل دانشگاه دادم خواستم ببینم مشمول پرداخت هزینه انصراف میشم؟ و با سفته هایی که تحویل دادم برام دردسر ایجاد میکنه؟

  • سلام دوست محترم نکته 1 : دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .
   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .
   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .
   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .
   نکته 5 : اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و به هر دلیلی قصد انصراف از دانشگاه و درخواست دریافت مدرک کاردانی را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2 جدول هزینه انصراف را پرداخت کنید .
   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

 44. سلام من دانشجوی ترم۸ دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته رشته مدیریت هستم حدود ۹۰ واحد پاس کردم الان میخام انصراف بدم و برم سربازی میخواستم بدونم اگه بعد از خدمت سربازی بخوام بیام ادامه تحصیل بدم ۹۰ واحد من ازبین میره یا ن میتونم ادامه ۹۰ واحدو بخونم؟اگه تطبیق واحد قبول بشه شرایط تطبیق چیه؟و ی سوال دیگه اگ بعد از خدمت بخام دانشگاهمو عوض کنم دوباره میتونم ادامه ۹۰ واحدو بخونم منظورم از تغییر دانشگاه تغییر شهر هست مثلا از قزوین ب کرج

  • سلام دوست محترم باموافقت دانشگاه محل تحصیل امکان تطبیق کل واحد درهمان دانشگاه مبدا هست ولی دانشگاه تغییرکند نمرات بالا12که80درصد اشتراک محتوایی داشته باشن تطبیق داده می شود.برای مشاوره بامشاوران ما درارتباط باشید

 45. سلام وقت شما بخیر، من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستم، سه ترم رو تموم کردم و فقط یک ترم از درسم مونده، اما الان به دلیل شرایط کاری میخوام ادامه ندم و درسم رو دوباره از دوسال دیگه ادامه بدم. در حال حاضر حدودا 10 تا 15 واحد از درسم مونده، حالا میخوام بدونم اگه من دوباره دو سال دیگه بخوام همین رشته و همین مقطع رو بخونم، آیا دوباره باید ثبت نام کنم؟ چون برام مهمه که سال ثبت نامم جدید باشه نه اینکه ادامه قبلی باشه، یعنی مثلا سال ثبت نامم رو میزنه 1400؟ بعد اینکه من هنوز انصراف ندادم، اگه انصراف ندم خودشون اخراج میکنن که شامل هزینه انصراف نشم؟ ممنونم از پاسخگویی شما.

  • سلام دوست محترم برای مشوره کاملتر چون بحث نظام وظیفه شما هم مطرح هست بامشاوران ما درارتباط باشید

 46. سلام اگر من از دانشگاه انصراف بدم دوباره مثلا یک سال دیگر می توانم در همان واحد دانشگاهی در رشته دیگه ثبت نام کنم؟

 47. سلام تفاضل عدد صفر باشد یعنی چه

  • سلام دوست محترم تعدادکل ترمها منهای تعدادترم گذارنده مثلا4-4میشودصفر

 48. سلام من ۱ ساله دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم امسال هم کنکور دادم مجدد و احتمال خیلی زیاد امسال در واحد دانشگاه آزاد شهر خودم قبول میشم
  لطف کنید راهنماییم کنید من چطور میتونم در دانشگاه شهر خودم ثبت نام کنم و دیگه در شهر خودم ادامه تحصیل بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام دوست محترم برای مشاوره جامعتر بامشاوران ما درارتباط باشید

 49. سلام و خسته نباشید
  سوالی داشتم ازتون اینکه من ترم اول ارشد دانشگاه آزاد رو گذروندم و الآن شروع ترم دوم هزینمو پرداخت کردم و انتخاب واحد کردم ولی دارم به انصراف فکر میکنم حالا چون مردد هستم میخوام بدونم چه فرقی میکنه از نظر هزینه منظورم اینه که اگر قبل از شروع کلاسها انصراف بدم شهریه رو بهم پس میدن یا اینکه پس نمیدن و باید هزینه انصراف هم بدم؟
  اگر نیمه های ترم و قبل از امتحانات ترم دوم تصمیمم قطعی بشه چی چه فرقی میکنه؟
  خیلی ممنون میشم اگر بهم بگید کلا بهترین زمان برای انصراف از هرنظر کیه؟

 50. سلام
  من سال 91 کنکور ارشد قبول شدم همه واحدهای درسی رو3 ترمه پاس کردم. سمینار و پایان نامه م موند از همون موقع. الان میتونم ادامه بدم؟ یا باید برم انصراف بدم؟

  • سلام دوست محترم این دستورالعمل مشمول دانشجویان تحصیلات تکمیلی که فقط پایان نامه و رساله آنها باقی مانده، نمی شود،

 51. من سال ۸۸دانشجوی دانشگاه ازاد بودم ، ۲ ترم خوندم و بعد انصراف دادم اگر بخوام دوباره ثبت نام کنم می تونم واحدهایی که خوندم تطبیق بدم بیشتر واحدهای عنومی رو ؟؟؟؟؟
  ندارکش موجود هست

  • سلام دوست محترم می توانید بازگشت به تحصیل داشته باشید

 52. سلام من‌ ورودی سال ۸۴کارشناسی اقتصاد و بازرگانی بودم بدلیل شرایط بد مالی و مشکلاتی که داشتیم ترم ۷ و ۸ رو ادامه ندادم؛ اصلا دانشگاه رو ول کردم سراغش هم نرفتم؛ فکرکنم ۳۰ واحد دیگه داشتم که کارشناسی رو بگیرم؛آیا امکان ادامه تحصیل و پیگیری برا ادامه تحصیل هست

  • سلام دوست محترم دانشگاه بازگشت به تحصیل دارداز واحددانشگاهیتان پیگیری نمایید

 53. سلام خسته نباشید بنده ترم ۲ کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد هستم ۴۰ واحد هم گذروندم میخواستم بدونم اگه انصراف بدم بعد سربازی میتونم ادامه تحصیل این رشته رو بدم وتطبیق بدم ؟

 54. سلام بنده دانشجو دکترا برق ورودی مهر 1400و اکنون ترم 3 هستم وشهریه دانشگاه بنیاد جانبازان میده بخاطر بیماری پیشرونده با ویلچر تردد میکنم این بیماری پیشرونده به چشمام سرایت کرده حال میخواهم انصراف بدم به دلیل مشکل مالی و عدم تمکن مالی قادر به پرداخت هزینه انصراف نیستم
  خواستم راهنمایی ام کنید -چکار کنم تا هزینه مشمولم نشه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید