تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

اخذ دیپلم مجدد 99

اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این اطلاعیه از اخبار اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم مطلع می شوید. داوطلبان کنکور 98 نظام قدیم اعتراض به تراز مشترک را اعلام نمودند.

اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم و تراز مشترک

داوطلبان اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم و تراز مشترک را اعلام نمودند. این گروه خواستار رسیدگی از سوی سازمان سنجش شده اند. سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای که در 20تیر ماه منتشر کرد، تراز مشترک بین داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم را اعلام کرد. 

داوطلبان نظام قدیم ، به دلیل یکسان نبودن سوالات و منابع درسی ، تراز مشترک بین دو نظام آموزشی را نادرست و از پایه اشتباه می دانند. برخی از داوطلبان در پاسخگویی به نظرسنجی در مورد سختی سوالات تخصصصی کنکور 98 ، اعتراض خود را اعلام کردند.

مطابق آمار بدست آمده از نظر سنجی کنکور 98 درمورد دشواری و سختی سوالات کنکور نظام جدید و نظام قدیم به شرح زیر است:

در این نظر سنجی حدود 10درصد از داوطلبان کنکور نظام جدید گزینه دشوارتر از حد انتظار را انتخاب کرده و حدود 12درصد گزینه کمی دشوارتر از حد انتظار را انتخاب نمودند.

اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم

داوطلبان نظام قدیم در نظر سنجی کنکور 98، حدود 26 درصد گزینه دشوارتر از حد انتظار را انتخاب کردند و حدود 20درصد از داوطلبان گزینه کمی دشوارتر از حد انتظار را انتخاب نموده اند.

با توجه به آمار اعلام شده، از نظر داوطلبان کنکور سراسری 98 نظام قدیم، سوالات کنکور را دشوار دانسته اند. همچنین مطابق با با توجه نظرسنجی انجام شده از داوطلبان نظام قدیم درباره سطح دشواری فیزیک در آزمون سراسری 98 ، این داوطلبان با ایجاد هشتگ #نه-به-تراز-مشترک خواستار اصلاح این روند در کنکور و پذیرش دانشگاه ها شدند.

برخی از داوطلبان اعتراض خود را چنین بیان کردند که میانگین درصد هر دو نظام قدیم و جدید مشابه هم می باشد ، اما برای مقایسه دو گروه به صورت میانگین مناسب نیست. این داوطلبان پیشنهاد دادند برای مقایسه بهتر است ضریب تغییرات ملاک مقایسه قرار داده شود. 

داوطلبان گرامی کنکور می توانند برای اطلاع از جدیدترین اخبار مربوط به اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به سختی سوالات کنکور 98 نظام قدیم

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 اعلام شد. سازمان سنجش آموزش کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =