استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته

استخدام فرزندان فرهنگی بازنشسته

جهت مشاوره در زمینه استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در سال های اخیر بر اساس درخواست های مکرر فرهنگیان در کشور مبنی بر استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته اطلاعیه هایی اعلام شده و همچنین نهاد های مربوطه پیگیر استخدام این افراد و اولویت قرار دادن فرزندان فرهنگیان بازنشسته در آزمون های استخدامی می باشند. در این مقاله از شرایط استخدامی و نحوه استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته صحبت شده و شما با مطالعه این مطالب می توانید از شرایط استخدام این افراد مطلع شوید.

استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته در سال 99

بخش نامه ای در خصوص استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشته در سال 99 به مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده که فرزندان بازنشستگان فرهنگی می توانند در صورت شرکت در آزمون اتخد امی اموزش و پرورش در اولویت قبولی نسبت به سایرین قرار بگیرند . این در شرایطی است که افراد دارای شرایط برای استخدامی آمزش و پرورش باشند و نمره حد نصاب قبولی را در آزمون استخدامی آموزش و پرورش کسب نمایند. در سال 99 تعداد استخدامی ها به طور قطع مشخص نشده است اما با توجه به آمار ها افراد زیادی از فرزندان بازنشستگان آموزش و پرورشی استخدام آموزش و پرورش شده اند و یا در ارگان های دیگر مشغول به کار می باشند.

آیا فرزندان فرهنگیان بازنشسته استخدام می شوند

پاسخ به این سوال که آیا فرزندان فرهنگیان بازنشسته استخدام می شوند یا خیر را می توان اینگونه پاسخ داد که این استخدام تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که داوطلبان در شرایط برابر و مساوی شرکت در آزمون قرار گرفته و سپس اولویت استخدام برای آنان در نظر گرفته می شود. رییس سازمان مربوطه در خصوص اولویت بندی استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش اعلام کرد که این شرایط و اولویت بندی تنها برای آزمون های استخدامی و در صورت گرفتن مدرک لیسانس امکان پذیر می باشد و در خصوص آزمون کنکور سراسری این اولویت بندی استخدام برای فرزندان فرهنگیان وجود ندارد. لازم به ذکر است که فرزندان فرهنگیان نیز برای استخدام باید حتما در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

شرایط استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته

شرایط استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته به این صورت می باشد که افراد یا دارای مدرک دانشگاهی باشند و یا در کنکور سراسری با اولویت قراردادن فرزندان فرهنگیان، این افراد با تحصیل در دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می‌شوند. این موضوع هدف دوم آموزش و پرورش برای جذب فرزندان فرهنگیان می باشد. به این نکته باید توجه شود تعداد افراد بازنشسته در سال جدید بیش از 700 هزار نفر می باشند و امکان جایگزینی برای تمام افراد در این تعداد وجود نخواهد داشت ولی افراد می توانند با توجه به اولویت بندی های آموزش وپرورش و سهمیه های قرار گرفته برای آنان ، به جای والدین خود استخدام شوند.

برای آگاهی بیشتر از شرایط استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته و شرایط جایگزینی فرزندان می توانید با سامانه صدای مشاوران و شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایید.

استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته

استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته

طرح استخدام فرزندان فرهنگی بازنشسته

آیا طرح استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته عادلانه است؟ این طرح با توجه به اعتراضات پی در پی معلمان و بازنشستگان به مجلس ابلاغ شده است و سهمیه ای برای فرزندان بازنشسته فرهنگی می باشد. بسیاری از افراد از این سهمه بندی و اولویت بندی ها به شدت اعتراض کرده اند و حاضر به اعمال این سهمیه ها برای فرزندان فرهنگیان نیستند. این اقدام از سوی فرهنگیان مورد انتقاد قرار گرفته و بسیاری از آنان به این نکته اشاره دارند که با توجه به خدمت 30 ساله والدین و سختی کار آنان در آن مدت می تواند یک سهمیه عادلانه برای فرزندان آنان محسوب شود. و یا اینکه به دلیل عدم حضور والدین در دوران کودکی در کنار فرزندان باید امتیاز و سهمیه بیشتری نسبت به سایر افراد داشته باشند.

مطالب مرتبط

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جایگزینی فرزندان فرهنگیان بازنشسته در آموزش و پرورش

این موضوع که یکی از فرزندان فرهنگیان مشغول به کار در مجموعه آموزش و پرورش شوند به دولت ارسال شده و در کمیسیون های تخصصی مجلس در حال پیگیری است در صورت تصویب آن قابلیت اجرایی خواهد گرفت. طرح این موضوع به دولت ارسال شده است و با تصویب دولت قابلیت اجرایی شدن را خواهد داشت. این طرح به منظور استفاده از خانواده فرهنگیان به منظور تکریم و به پاس 30 سال خدمت به مجلس ارائه شده است و افراد می توانند تمامی اخبار استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته را از طریق همین سایت پیگیری نمایند.

رایزنی با سازمان اداری برای استخدام فرزندان فرهنگیان

در سال اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به این نکته که استخدام فرزندان فرهنگیان  را در دستور کار قرار داده اند و پیش از این نیز مجوز استخدام 3400 نفر از کادر درمان به وزارت بهداشت داده شده بود. در ارگان های دیگر نیز امکان استخدام فرزندان فرهنگیان وجود دارد و رایزنی با سازمان اداری برای استخدام فرزندان فرهنگیان وجود خواهد داشت.

افراد می توانند برای اطلاع از شرایط استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته با شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایند. در صورت پاسخگو نبودن می توانید در انتها کامنت گذاشته و سوالات خود را مطرح نمایید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

جهت مشاوره در زمینه استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
28 دیدگاه برای “استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته”
 1. سلام ببخشید برا استخدام آموزش و پرورش پدر بازنشسته آموزش پرورشه برا فرزند امتیاز دارد ممنون میشم جواب دهید

 2. سلام خسته نباشید،من در ازمون استخدامی آموزش و پرورش حدنصاب قبولی رو آوردم. پدرم بازنشسته آموزش و پرورش،آیا اولویتی نسبت به بقیه دارم؟

 3. سلام من حد نصاب آوردم و پدر و مادرم معلم بودن و خودم سرباز معلم احتمال قبولیم بالاست؟

  • سلام دوست محترم این موارد رزومه شما رو مقداری تقویت می کند

 4. مدرک تحصیلی زرای شرکت در آزمون استخدامی چه باید باشد

  • سلام دوست محترم معولا در ازمون استهدامی کارشناسی

 5. سلام فرهنگی بازنشسته هستم دخترم کارشناسی ارشد زبان انگلیسی رو داره میخونه و قصد داره تو کنکور کارشناسی زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنه. آیا طرح جایگزینی فرزند بازنشسته فرهنگی اونقدر قطعی هست که دیگه دوباره کنکور دانشگاه فرهنگیان نیازی نباشه شرکت کنه؟ یا امیدی به این طرح جایگزینی نیست؟لطفا راهنمایی کنین ممنون

  • سلام دوست محترم در ازمون استخدامی باسد شرکت کنند یا فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان باشند

 6. من ارشد کشاورزی هستم و مسمتری مادرم رو میگیرم ایا میتونم ازمون استخدامی شرکت کنم؟و ایا امتیازی دارم؟

 7. سلام خسته نباشید وقتتون بخیر قبل از هرگفته ای ممنونیم از راه اندازی این سایت و مشاورین و مسئولین محترم که جوابگویه خواسته ها و دردل های هموطنان میباشن. اینجانب کیوان ملکی فرزند بازنشسته کشوری در استان کردستان سازمان آموزش و پرورش با دارا بودم مدرک کارشناسی ای تی کامپیوتر .آیا قانون جایگزینی فرزندان بازنشستگان بجای پدر اجرای میشود؟ خواهشمندم ازمسئولین محترم به پاس زحمات این بازنشستگان این موضوع را هرچه سریعتر پیگیری کنید .
  سوال دیگم : طرح استخدام فرزندان بازنشستگان در فروشگاهای افق کورش به کجا رسید! ثبتنام کردیم اما جوابی داده نشده. ممنون میشم پیگیری کنید .

 8. سلام ببخشید پدر مادرم بازنشسته اموزش پرورشن ولی رشته منو لیسانس استخدامی نداره ک شرکت کنم چرا نهضت هم گرفتنش پارتی بازیه

  • سلام دوست پذیرش بیاتوجه به رشته از طریق ازمون استخدامی است

 9. سلام.
  من مدرک کارشناسی روانشناسی دارم و پسر هستم.
  برای استخدام در اموزش پرورش باید قبل از اینکه در ازمون استخدامی شرکت کنم برم سربازی یا میشه بعد از استخدام دوره سربازی رو در اموزش پروزش گزراند؟

  • سلام دوست محترم ابتدا باید سربازی بروید بعد در ازمون اسپتخدامی شرکت کنید.سربازی هم می توانید امریه اموزش وپرورش بگیرید

 10. سلام طرح استخدام فرزندان فرهنگیان عزیر رد شده یا دنبال میشه .اصلا قراره تصویب بشه یا نه

 11. سلام من ترم اخر لیسانس حسابداری هستم پدر و مادرم معلم ابتدایی هستند و بازنشسته هستند و متولد ۷۹ هستم.ایا میتوانم به جای مادر یا پدرم معلم ابتدایی شوم؟

 12. سلام . آیا سایت ثبتنام برای استخدام فرزندان بازنشسته آموزش و پرورش وجود داره؟ چون بعضی از کانال های آموزش و پرورش اطلاعیه گذاشتن

 13. باسلام در سال 1400 برای استخدامی فرزندان بازنشسته چیزی اعلام نشده؟

 14. با سلام من لیسانس فقه و حقوق هستم وپدرم ی سال و نیم پیش بازنشسته آموزش پرورش شدند …طرح استخدام فرزندان فرهنگیان شامل من میشود اصلا این طرح تصویب شده؟؟؟

 15. من دیپلم هستم ، پدرم قبلا معلم بوده ، چه وقت و چطور امکان جایگزینی هست

 16. پدرم قبلا معلم بوده ، الان نیازه دوباره پشت کنکور باشم یا نیازی به کنکور نیست ، با مدرک فوق دیپلم استخدام میشم؟

 17. سلام پدرم بازنشته آموزش و پرورش هست و خودم هم سطح دو حوزه رو دارم چطور میتونم وارد آموزش و پرورش بشم؟؟
  ممنون از عزیزان

 18. با سلام من لیسانس زبان انگلیسی دارم پدرم جانباز ۵ درصد و فرهنگی بازنشسته هستن ، من آزمون استخدامی شرکت کردم آیا این شرایط برای من سهمیه ای برای پذیرش هست یا نه؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید