خانه / کنکور و انتخاب رشته / مشاوره تحصیلی / رشته های پزشکی و پیراپزشکی / آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران 97 | علوم آزمایشگاهی تهران
قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران

آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران 97 | علوم آزمایشگاهی تهران

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران 97 | علوم آزمایشگاهی تهران

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این صفحه از آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران و کارنامه قبولی علوم آزمایشگاهی داوطلبان کنکور 97 ، برای قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران مطلع می شوید. داوطلبان گروه تجربی با اطلاع از حدود رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران می توانند برای قبولی در این رشته برنامه ریزی کرده و در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 ، انتخاب آگاهانه داشته باشند. در اینجا رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران را مشاهده می کنید. همچنین آخرین کارنامه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران در اختیار داوطلبان عزیز قرار داده شده است. دانشگاه علوم پزشکی تهران از دانشگاه های دولتی ایران است. این دانشگاه تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم آزمایشگاهی در استان تهران قرار دارد. دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، برترین و بزرگترین دانشکده علوم پزشکی تهران و در کل ایران است. گرایش های رشته علوم آزمایشگاهی شامل بیوشیمی بالینی، خون شناسی، ایمنی شناسی، میکروب شناسی، قارچ شناسی، باکتری شناسی، ژنتیک انسانی، انگل شناسی، سم شناسی و ویروس شناسی میباشد.

دانشکده پزشکی تهران در سال 1313 تاسیس شد. دانشکده علوم پزشکی تهران ، همان مدرسه طب دارلفنون است و در سال 1297 ، مستقل از دارالفنون به فعالیت پرداخت. در سال 1313 هر یک از مدارس طب، دانشکده نامیده می شدند که یکی از آن ها دانشکده طب (دانشکده علوم پزشکی تهران) نام دارد. بعد از سال 1364 سایر دانشکده های دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل دانشکده داروسازی ، بهداشت ، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی ، دندانپزشکی و … تاسیس شدند.

قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران

آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران در کنکور 97

آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران در کنکور 97 را در اختیار داوطلبان کنکور 98 رشته علوم آزمایشگاهی قرار داده ایم. رتبه های کشوری ، رتبه در سهمیه ، شهر و سهمیه در مناطق 1 ، 2 و 3 برای قبولی در دانشکده پیراپزشکی تهران مطابق جدول زیر می باشد؛ بتوجه داشته باشید که رتبه لازم برای قبولی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران هر سال با توجه به تراز داوطلبان و ظرفیت پذیرش دانشگاه تهران تغییر می کند. داوطلبان کنکور 98 می توانند برای اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم پزشکی تهران در کنکور 98 ، مشاوره برنامه ریزی قبولی در علوم آزمایشگاهی و قبولی در انتخاب رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران ، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند.

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران – نوبت روزانه – منطقه 1-2-3 

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه
4600 1448 منطقه 1
6739 2076 منطقه 1
7476 2293 منطقه 1
8629 2626 منطقه 1
9352 2840 منطقه 1
7690 3754 منطقه 2
8100 3933 منطقه 2
8200 3975 منطقه 2
8826 4267 منطقه 2
9828 4734 منطقه 2
11463 2528 منطقه 3
19638 4742 منطقه 3

کارنامه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران

رشته : تجربي 

رتبه در منطقه : 4742

رتبه کشوری : 19638 

منطقه: 3

 
درس پاسخ صحیح با نسبت 10
ادبيات فارسي 6
عربي 6
معارف 5
زبان 2
زمين شناسي 1
رياضيات 4
زيست شناسي 5
فيزيك 3
شيمي 5

رشته علوم آزمایشگاهی یکی از شاخه های علوم پزشکی در گروه آزمایشی کنکور تجربی 98 است. رشته علوم آزمایشگاهی با هدف تشخیص و پیشگیری از بیماری به سلامت جامعه کمک می کند. فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی (laboratory sciences) ، به آنالیز آزمایشگاهی خون و مایعات میان بافتی بدن انسان می پردازند. نام رشته علوم آزمایشگاهی ، مدیکال تکنولوژی است که در دانشگاه های جهان آموزش داده می شود. هدف از برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی علوم آزمایشگاهی تربیت دانشجویان جهت بهبود ارائه خدمات آزمایشگاهی می باشد. در این دوره ها به دانشجویان تعلیمات عمومی و اختصاصی لازم داده می شود تا از عهده انجام آزمایشات اولیه و معمول در آزمایشگاه های بهداشتی و بالینی بر آیند.

فرصت های شغلی رشته علوم آزمایشگاهی

فارغ التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با توجه به اعتبار مدرک این دانشگاه در مراکز درمانی و آزمایشگاهی و… می توانند مشغول بکار شوند. مراکز مرتبط برای فعالیت های آزمایشگاهی بالینی ، تحقیقاتی و خدمات وابسته شامل آزمایشگاه ها ، انستیتوها و برخی از شرکت ها به شرح زیر است:

آزمایشگاههای پزشکی قانونی.

آزمایشگاههای سازمان انتقال خون.

آزمایشگاهای بالینی بیمارستانهای دولتی و خصوصی.

آزمایشگاههای مراکز بهداشتی.

آزمایشگاههای تشخیص طبی خصوصی.

انستیتوها و مراکز تحقیقاتی و آموزشی.

کارخانجات تولید وسایل و مواد آزمایشگاهی.

شرکتهای پخش فراورده های بیولوژیک و آزمایشگاهی.

فارغ التحصیلان مقطع دکتری حرفه ای در یکی از رشته های پاتولوژی یا علوم آزمایشگاهی میتوانند آزمایشگاه راه اندازی کنند. دارندگان مدرک دکتری در هر کدام از رشته های تخصصی آزمایشگاه میتوانند در حیطه تخصص خودشان ، آزمایشگاه تاسیس کنند.

ادامه تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی

امکان ادامه تحصیل رشته علوم آزمایشگاهی تا مقطع دکتری وجود دارد. فارغ التحصیلان مقاطع بالاتر امکان تدریس در دانشگاه های علوم پزشکی را دارند.

Rate this post

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهران 97 | علوم آزمایشگاهی تهران

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری زبان

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 98

در این مقاله آموزشی نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 98 را می آموزید. کنکور سراسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *