تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بدون کنکور / شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97
شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه پیام نور هر ساله بر اساس شرایط ثبت نام بدون کنکور، در رشته های متعددی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید و از طرف داوطلبان استقبال بسیاری از این دانشگاه شده است. یکی از نقاط قوت این دانشگاه پایین بودن شهریه آن نسبت به سایر دانشگاه هایی که شهریه دریافت می نمایند، می باشد. لازم به ذکر است ورودی های این دانشگاه از دو طریق با کنکور و بدون کنکور می باشد یا به اصلاح سنتی و فراگیر، شهریه این دو گروه یکسان می باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیام نور 97

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97 به شرح ذیل می باشد:

  • دارا بودن مدرک دیپلم 4ساله نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی
  • دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای، امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیام نور را ندارند و فقط می توانند در ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیام نور شرکت نمایند.
  • دیپلمه های فنی و حرفه ای در صورتی در ثبت نام بدون کنکور شرکت نمایند که دارای مدرک کاردانی باشند.
  • جهت ثبت نام در دوره بدون کنکور (فراگیر) نیازی به ثبت نام و حضور در کنکور نیست.
شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور97

دانشگاه پیام نور، دو بار در سال یعنی در مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو از طریق ثبت نام بدون کنکور می نماید. زمان ثبت نام برای ورودی مهر ماه در مرداد ماه و برای ورودی بهمن ماه در آذر ماه است. تمامی متقاضیانی که خواهان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه می باشند لازم است از میان لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور و از طریق سازمان سنجش اقدام به انتخاب 150 عدد رشته محل براساس اولویت بندی خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در ورودی بهمن ماه کسانی که اقدام به انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت نموده اند و نیز پذیرفته شده اند ثبت نام خواهند نمود. اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور حدود یک ماه پس از ثبت نام اطلاع رسانی می گردد.

 شرایط تحصیل در پیام نور 97

در بین دانشگاه هایی که شهریه دریافت می نمایند، دانشگاه پیام نور کم ترین شهریه را دریافت می نماید. در دانشگاه پیام نور میزان ساعات کلاس های حضوری بسیار اندک می باشد. بعضی از دروس در بعضی از ترم ها کلا خودخوان است و استاد ندارد و کل نمره شما مطابق امتحان محاسبه می شود و نیاز به حضور در کلاس ندارید. مابقی دروس که استاد دارند و حضوری می باشند، حضور داشتن شما در کلاس بستگی به استادتان دارد برای برخی از استادان حضور در کلاس مهم می باشد و بعضی دیگر، حق انتخاب برای حضور داشتن یا نداشتن را به خودتان می دهند، در کل نسبت به سایر دانشگاه ها حساسیت کمتری نسبت به حضور در کلاس وجود دارد و قانون عمومی در این باره ندارد و همه چیز بستگی به انتخاب واحد و استادتان دارد. در دانشگاه پیام نور تمامی امتحانات به صورت هماهنگ کشوری برگزار می گردد و برگه های سئوال به صورت پلمپ شده در واحد های مختلف دانشگاه پیام نور توضیح می گردد. یعنی سئوالات مشترک می باشد، پس نمونه سوالات سال های گذشته منبع خوبی برای مطالعه شما محسوب می شود به شما توصیه می کنم حتما نمونه سئوالات را مطالعه نمایید خصوصا اگر از دسته دانسشجویان شب امتحانی هستید از این نمونه سئوالات قافل نشوید. همچنین دروس عمومی به صورت تستی و گاهی اوقات، ممکن است به صورت اینترنتی برگزار گردد.

محاسبه نمره امتحانات در دانشگاه پیام نور 97

امتحانات از 14 نمره می باشد و 6 نمره آن به اگر درس حضور ی باشد، به حضور در کلاس اختصاص دارد. توجه داشته باشید: در صورتی که داوطلب مایل به حضور در کلاس نباشد نمره نهایی داوطلب اینطور محاسبه می گردد که نمره کسب شده توسط داوطلب در آزمون کتبی در عدد 10 ضرب خواهد شد و حاصل ضرب مذکور بر عدد 7 تقسیم می شود. عدد حاصل از این محاسبه ی عددی، نمره نهایی داوطلب است و در کارنامه او ثبت خواهد شد. البته نحوه محاسبه دروسی که شامل واحد عملی می باشد متفاوت است، می توانید جهت اطلاع از فرمول های محاسبه نمرات در حالات مختلف با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

کارنامه سبز کنکور سراسری 97- 98 که با اصطلاحات دیگری مثل کارنامه نهایی یا کارنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهارده =