تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

متقاضیان ثبت نام دانشگاه آزاد می توانند برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با استفاده از مطالبی که این مقاله در اختیارتان قرار می دهد اقدام به ثبت نام نموده و  از شرایط، زمان ثبت نام و لیست رشته های واحد دانشگاهی علوم تحقیقات و دیگر واحد های دانشگاهی مطلع شوید تا بتوانید به راحتی و با آگاهی کامل از لیست رشته ها و دانشگاه ها ثبت نام خود را در زمان مقرر و در رشته های بدون کنکور انجام دهید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات ورودی مهر 99 از 5 مرداد ماه آغاز شده و تا 2 شهریور ماه ادامه خواهد داشت. این زمان برای تمامی مقاطع اعم از کاردانی کارشناسی پیوسته و نا پیوسته به یک صورت می باشد و داوطلبان می توانند در زمان اعلام شده ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

زمان اعلام شده برای داوطلبان نظام آموزش جدید 3-3-6 اعم از نظری، فنی حرفه ای و یا کاردانش، پس از ثبت نام در مرحله اول پذیرش لازم است پس از دریافت کردن مدرک دیپلم حداکثر تا تاریخ 99/06/02 با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به درج معدل کتبی اعلام شده در تقاضا نامه ثبت نامی اقدام نمایند.

داوطلبان شرکت کننده در صورت دریافت مدرک دیپلم نظام جدید و قدیم در هر یک ازشاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کار دانش، دریافت اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 99/06/31 الزامی می باشد. و در صورت دریافت نکردن و ارائه ندادن مدرک، برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علوم تحقیقات ، دچار مشکل خواهند شد.

سهمیه ایثارگران در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 سهمه ایثارگران در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و دیگر دانشگاه هاب آزاد به این صورت می باشد  که

جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسـر و فرزندان آنان، جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزنـدان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، همسـر و فرزنـدان رزمندگان با حـداقل 6 مـاه حضـور داوطلبانـه در جبهـه و همچنین همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر برای اسـتفاده از سهمیه ایثارگران بایستی نسبت بـه تکمیـل بنـد مربـوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند و نیازی به مراجعه بـه وبگـاه ایثار ندارند و در صورت تایید ارگان مربوط، در ایـن مرحلـه پذیرش در سهمیه ایثارگران گزینش میگردند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات به این صورت می باشد که ابتدا وارد سایت azmoon.iau.ac.ir  شده و با توجه به تصویر زیر روی عبارت ثبت نام مقطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد یادگار امام

 • متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات می بایست قبل از اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نسبت به مطالعه دقیق مفاد دفترچه راهنمای دوره مورد نظر اقدام نمایند .( در ادامه دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی را در این مقاله برای شما قرار داده ایم ).
 •  در صورتی که قبلا نسبت خرید کارت اعتباری اقدام نموده اید می توانید از طریق بخش بازیابی کارت نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری خریداری شده اقدام نمایید.
 • بعد از خرید کارت و یا بازیابی آن شماره کارت اعتباری 16 رقمی را یادداشت نمایید تا در هنگام ثبت نام در قسمت خواسته شده وارد نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با دیگر دانشگاه ها تفاوت مشهود ندارد تنها نحوه ورود این دانشگاه ها با دیگر دانشگاه ها متفاوت است. ورود در اکثریت رشته ها در این واحد دانشگاهی به صورت بدون کنکور بوده و با ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد در قسمت بدون کنکور می توان این واحد دانشگاهی را انتخاب کرده و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علوم تحقیقات را در سایت تکمیل نمایید.

از شرایط دیگر ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علوم تحقیقات این مسئله می باشد که در صورت ثبت نام بدون کنکور امکان نقل و انتقال برای دانشجو وجود ندارد و دانشجو در طول ترم تحصیلی نمی تواند به واحد دانشگاهی دیگری منتقل شود. از شرایط عمومی و اختصاصی که در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی آمده می توان به موارد زیر اشاره نمود. آگاهی از این شرایط در انتخاب شما و ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علوم تحقیقات می تواند تاثیرگذار باشد.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 1. اعتقاد  بـه اسـلام و یـا یکـی از ادیـان تصریح شده در قانون اساسی
 2. نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران.نداشتن فساد اخلاقی.
 3. داشتن توانـایی جسـمی متناسـب بـرای تحصـیل در
  رشته های انتخابی.
 4. دانشجو موظـف اسـت کلیـه مقـررات دانشـگاه آزاد
  اسلامی و ضوابط خاص واحد دانشگاهی محل تحصیل خـود را رعایت نماید و در صورت عدم رعایت آن در هر مرحله از تحصیل، برابر مفاد آیین نامه های مربوط بـا وی رفتـار خواهـد
  شد.
 5. دانشجویان نباید برای شروع وادامه تحصـیل از لحـاظ
  قوانین جمهوری اسلامی ایران منعی داشته باشند.
 6. دانشگاه تعهدی برای تـأمین خوابگـاه و یـا امکانـات
  رفاهی دیگر جهت دانشجویان ندارد. لیکن چنانچه واحـدهای دانشگاهی امکاناتی در ایـن مـورد داشـته باشـند، در اختیـار دانشجویان غیربومی قرار خواهند داد.
 7. با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسـلامی جابجـایی،
  انتقال و میهمانی دانشجویان مطابق آئین نامـه نقـل و انتقـالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع میباشد.
 8. تذکر مهم : شهریه پذیرفته شدگان واحـدها، پـردیس هـا و مراکز بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی براساس شهریه مصـوب سالانه واحدها، پردیسها و مراکز بـین المللـی و تـا دو برابـر شهریه واحـدهای داخلـی دریافـت خواهـد گردیـد. شـهریه پذیرفته شدگان واحدهای خارج از کشـور بـه صـورت ارزی دریافت میشود و بیش از 2 برابـر شـهریه واحـدهای داخـل کشور میباشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دارا بودن شرایط اختصاصی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علوم تحقیقات الزامی مسای باشد و مطالعه آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

 1. داشــتن دیــپلم نظــام آموزشــی جدیــد 3-3-6 و یــا
  گواهینامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی واحدی) با اخذ حـداکثر تـا تـاریخ 99/6/31 ،دیـپلم دوره
  چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یـا داشـتن مـدرک کـاردانی
  (فوق دیپلم).
 2. دارندگان دیپلم فنی و حرفهای و کاردانش نظام قـدیم
  هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مـدرک کـاردانی
  میباشند حق ثبت نام در این دوره را ندارند.
 3. فارغ التحصیلان دوره هـای کـاردانی( اعم از پیوسـته و
  ناپیوسته) غیرمشمول مجاز به ثبت نام در این دوره میباشند.
  فارغ التحصیلان دوره های کاردانی علوم پزشـکی غیـر
  مشمول مجاز به ثبت نام در رشته های دیگـر در مقـاطع بـالاتر
  میباشند (مشروط بر آن که تعهدات خدمت خود را به وزارت
  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده باشـند ، بـدیهی
  است این قبیل از فارغ التحصیلان، به هنگام ثبت نـام در محـل
  دانشگاهی باید گواهی پایـان طـرح نیـروی انسـانی را ارائـه
  نمایند).
 4. براساس مصوبات شـورای عـالی انقـلاب فرهنگـی و
  شورای عالی برنامه ریزی دارندگان مدرک حوزوی مورد تایید
  حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامـل نظـام قـدیم متوسـطه
  میباشد (حداقل اصـول) بـه شـرط آنکـه مشـمول
  وظیفه عمومی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل ننمایند، میتوانند در رشته های گروه علوم انسـانی دانشـگاه ثبـت نـام نمایند.
 5. افراد مشمولی که قبلاا در دانشـگاه تحصـیل نمـوده و
  اخراج شده یا از تحصیل منصرف گردیده اند و تحصیلات آنان
  ناتمام مانده و یا منجر به دریافت مدرک مقطع پایین تـر شـده
  است مجاز به ثبت نام نمی باشند مگـر افـرادی کـه موفـق بـه
  دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت وظیفـه
  عمومی شده باشند.
 6. متقاضیان رشته مهندسی دریا ـ دریانوردی باید عـلاوه
  بر داشتن سلامت کامل جسمی از نظر بینایی،کور رنگی کاملاا
  سالم باشند.
  متقاضیان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشـی بایـد
  ضمن نداشتن معلولیت های حاد جسمی، بیماری قلبی و تنفسی
  نیز نداشته باشند و لازم است توانایی جسمی متناسب بـا ایـن
  رشته را مطابق نظر محل دانشـگاهی دارا باشـند در غیـر ایـن
  دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته براساس سوابق تحصیلی در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامی صورت از ثبت نام و ادامه تحصیل آنـان در محـل دانشـگاهی جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 7. متقاضیان رشته های نمایش ـ بـازیگری و نمـایش ـ
  کارگردانی باید ضمن نداشتن معلولیـت هـای حـاد جسـمی،
  بیماری های قلبی و تنفسی نیز نداشته باشـند و دارای سـلامت کامل بینایی، شنوایی و کلامی باشند در غیـر ایـن صـورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.
 8. از متقاضیان رشته موسیقی در محل دانشـگاهی انتخـابی،
  آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی به عمل خواهد آمـد و درصـورت قبولی می توانند در محل دانشگاهی ثبت نام نمایند.

معرفی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات

شایسته است یکی از بزرگترین مجتمع‌های آموزشی و تحقیقاتی آن را با هم بهتر بشناسیم و چگونگی شکل‌گیری دانشکده‌ها و مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات مانند: فنی و مهندسی؛ مکانیک، برق و کامپیوتر؛ نفت و مهندسی شیمی؛ علوم کشاورزی و صنایع غذایی؛ منابع طبیعی و محیط زیست؛ عمران، معماری و هنر؛ علوم پایه؛ علوم تخصصی دامپزشکی؛ مدیریت و اقتصاد؛ حقوق، الهیات و علوم سیاسی؛ ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی؛ علوم و فناوری‌های پزشکی؛ مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما؛ مرکز تحقیقات و مطالعات انرژی و محیط زیست؛ مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی، مجتمع تحقیقاتی شیخ بهایی؛ مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی؛ مرکز تحقیقات امنیت سایبری؛ آزمایشگاه آب و فاضلاب؛ مرکز مشاوره پزشکی و تحقیقات سلامت؛ مرکز تحقیقات کاربردی بیوفوتونیک؛ مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی دماوند و… را مرور کنیم. این مطالب از سایت دانشگاه آزاد واحد علوم  تحقیقات به نشانی srbiau.ac.ir برای شما در این مقاله آورده شده.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام شده و در جدول زیر قرار گرفته است و شما داوطلبان می توانید با توجه به جدول در مقاطع کارشناسی و کاردانی ( پیوسته و ناپیوسته ) در رشته مورد علاقه خود در واحد دانشگاهی علوم تحقیقات ثبت نام نمایید. لیست رشته ها به شرح زیر می باشد.

لیست رشته های کارشناسی پیوسته

در مقطع کارشناسی پیوسته در واحد دانشگاهی علوم تحقیقات رشته های زیر برای ثبت نام بدون کنکور ارائه می شوند و داوطلبان می توانند برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با توجه به لیست رشته های زیر، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و اقدام به ثبت نام نمایند.

ردیف کد رشته رشته کد محل دانشگاهی محل دانشگاهی جنسیت نظام آموزشی
1 20328 زبان فرانسه – ادبی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
2 40837 مهندسی نساجی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
3 50397 علوم و مهندسی آب 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
4 50266 مهندسی ماشین های صنایع غذایی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
5 50294 مهندسی صنایع مبلمان 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
6 50205 اقتصاد کشاورزی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
7 30599 زیست شناسی گیاهی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
8 30123 ریاضیات و کاربردها 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
9 30231 فیزیک مهندسی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت

 

لیست رشته های کارشناسی ناپیوسته 

لیست رشته های کارشناسی ناپیوسته برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علوم تحقیقات به شرح جدول زیر می باشد.

ردیف کد رشته رشته کد محل دانشگاهی محل دانشگاهی جنسیت نظام آموزشی
1 10602 علوم آزمایشگاهی دامپزشکی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت
2 50401 مهندسی کشاورزی – علوم و صنایع غذایی 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد تمام وقت

 

در مقطع کاردانی پیوسته و نا پیوسته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات انجام نخواهد شد و این واحد دانشگاهی در این مقاطع پذیرش دانشجو ندارد.

برای کمک به کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی راحت تر توسط شما متقاضیان عزیز، مجموعه صدای مشاوران لیست تمام رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده توضیحات ثبت نام بدون کنکور را برای شما آورده که می توانید در قسمت سرچ همین سایت مقاله مورد نظر را جستوجو نمایید و یا با شماره های درج شده در زیر مقاله تماس گرفته تا مشاوران ما شما را از لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور مطلع نمایند.

 

مطالب مرتبط:

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد یادگار امام

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و تمام دانشگاه های آزاد که پذیرش بدون کنکور دارند به نشانی azmoon.iau.ac.ir می باشد و داوطلبان می توانند با ورود به این سامانه ثبت نام خود را در رشته و واحد دانشگاهی انجام دهند. با ورود با این سامانه و خرید کارت اعتباری سپس درج کد کارت اعتباری و اطلاعات شخصی می توانید ثبت نام خود را تکمیل نماید ضمنا باید به این نکته توجه شود که کد رشته مربوط به هر رشته متفاوت می باشد و داوطلبان می بایست کد رشته مورد نظر در آن رشته و کد محل دانشگاهی ( که برای واحد علوم تحقیقات 123 می باشد ) را در قسمت مربوطه درج نمایند.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 برای هر یک از مقاطع کاردانی (پیوسته و نا پیوسته) کارشناسی ( پیوسته و ناپیوسته ) مبلغ 53 هزار تومان می باشد. داوطلبان با پرداخت این مبلغ از درگاه های اینترنتی و خرید کارت اعتباری ثبت نام  می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات نیز مبلغ 53 هزار تومان می باشد.

داوطلبان گرامی با خواندن مقاله بالا می توانید اطلاعات بسیاری از نحوه و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات به دست آورید و در صورت وجود هر گونه ابهام و سوالی می توانید با کارشناسان ما در مجموعه صدای مشاوران تماس حاصل نمایید. 

 

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

همچنین ببینید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد پرند

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد پرند

علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد می توانند نحوه ثبت نام بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید