تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

 سایت اینترنتی ثبت نام مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 98

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 98

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

در این مقاله از نحوه اعتراض به نتایج نمونه دولتی 97-98 مطلع می شوید. بعد از اعلام نتایج این فرصت را خواهید داشت که درخواست خود برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی را ثبت نمایید.

هر ساله شاهد نارضایتی عده ای از دانش آموزان در مورد نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98 هستم. حال این سوال پیش می آید که آیا راهی برای پیگیری صحت نتایج آزمون نمونه دولتی وجود داد؟ در پاسخ باید گفت که اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی برای داوطلبانی که از نتایج اعلام شده آزمون خود رضایت ندارند امکان پذیر است و دانش آموزان و والدین می توانند صحت نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98 را مورد بررسی مجدد قرار دهند. این مقاله به منظور راهنمایی والدین و دانش‌آموزان در مورد زمان اعتراض به نتایج نمونه دولتی 97-98، نحوه اعتراض به نتایج نمونه دولتی 97-98 و مواردی که دانش‌آموزان می‌توانند به آن معترض شوند، نوشته شده است.

 

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98

نتایج آزمون نمونه دولتی برای استان‌های مختلف به تفکیک اعلام می‌شود که معمولا طی دو هفته تا یک ماه بعد آزمون نمونه دولتی 97-98 است. سعی می‌شود که نتایج همه استان‌ها در یک زمان اعلام شود ولیکن این امکان وجود دارد که کاملا هم‌زمان نباشد و نتایج استان‌های مختلف با اختلاف اعلام شود اما همه نتایج در همین بازه زمانی یک ماه پس از آزمون اعلام خواهد شد. پذیرفته‌شدگان در آزمون نمونه دولتی در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم باید تا ده روز بعد اعلام نتایج به صورت حضوری برای ثبت نام به مدرسه محل قبولی خود مراجعه کنند و در غیر این صورت، عدم حضور آنان به منزله انصراف تلقی می‌شود.

زمان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98

زمان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98 حداکثر 5 روز بعد از اعلام نتایج آزمون است. داوطلبان 5 روز فرصت دارند اعتراض خود را در سامانه ثبت نام و اعلام و نتایج آزمون نمونه دولتی ثبت کنند و در غیر این صورت به اعتراض آنان ترتیب اثر داده نخواهد شد.

سامانه ثبت درخواست‌‌های تجدیدنظر آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در سال تحصیلی 98- 1398 به نشانی azmoon.medu.ir ، در مهلت اعتراض به نتایج که در مرداد ماه است فعال می باشد.

تمدید مهلت زمان ثبت درخواست‌ تجدید نظر آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی 97-98 در سامانه ثبت درخواست اعتراض و تجديدنظر آزمون پايه دهم مدارس استعدادهای درخشان و مدارس نمونه دولتی ، تا 22مرداد اعلام شد. متقاضیان می توانند جهت ثبت اعتراض از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9098071611 تماس حاصل فرمایند.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98

برای همه داوطلبان کارنامه‌ای شامل تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط، نمره کسب شده در هر درس، نمره تراز شده داوطلب و نمره تراز شده آخرین فرد پذیرفته‌شده در مدرسه مورد تقاضای او در سامانه ثبت نام و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی قرار خواهد گرفت. بعد از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98 داوطلبانی که به نتیجه آزمون نمونه دولتی 97-98 خود اعتراض دارند می‌توانند از طریق سامانه ثبت نام و اعلام نتایج اعتراض خود را ثبت کنند تا نتایج آزمون آنان مورد بازبینی قرار بگیرد. داوطلبان برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی باید کد رهگیری و کد ملی خود را داشته باشند. برای استان‌هایی که ثبت نام آنان اینترنتی بوده است، اعتراض به صورت اینترنتی ثبت می‌شود و استان‌هایی که دانش‌آموزان به صورت حضوری ثبت نام کرده‌اند، به اعتراض آنان نیز به صورت حضوری ترتیب اثر داده خواهد شد.

 

موارد اعتراض آزمون نمونه دولتی 97-98

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی دانش‌آموزانی که از نتیجه آزمون خود راضی نیستند، می‌توانند به نتیجه آزمون خود اعتراض کنند. بهتر است دانش‌آموزان پیش از ثبت اعتراض خود، از موارد اعتراضی که می‌توانند ثبت کنند اطلاع یابند تا اعتراض آنان مثمر ثمر واقع شود. مواردی که دانش‌آموزان می‌توانند به آن اعتراض کنند عبارتند از؛ الف) اشتباه در محاسبه درصد دروس: اشتباه در محاسبه درصد به این صورت است که دانش‌آموزان فکر می‌کنند گزینه‌هایی که در زمان آزمون انتخاب کرده بودند، این گزینه‌هایی نیست که سیستم خوانده است و به همین خاطر درصدی که در کارنامه برای آنان نوشته شده است و نیز نمره آنان آن چیزی نیست که انتظارش را داشتند. ب) اشتباه در اطلاعات سهمیه دانش‌آموزان: همانطور که می‌دانید دانش‌آموزان برای ورود به مدارس نمونه دولتی از سهمیه‌هایی نظیر سهمیه شاهد و نیز سهمیه روستایی برخوردارند و ممکن است این موارد در نتیجه نهایی برای آنان به اشتباه محاسبه شده باشد که دانش‌آموزان می‌توانند در زمان اختصاص داده شده برای اعتراض به آن معترض شوند و اصلاح اطلاعات و تغییر نتیجه آزمون نمونه دولتی خود را بخواهند.  پ) دیگر اعتراضات: اگر دانش‌آموزان به مواردی غیر از آنچه ما ذکر کردیم نیز اعتراض داشته باشند می‌توانند در زمان اعتراض، در سامانه اعتراض خود را ثبت کنند و یا به صورت حضوری اعتراض خود را پیگیری کنند.

 

ذخیره مدارس نمونه دولتی 97-98

یک هفته بعد از ثبت نام قبول‌شدگان مدارس نمونه دولتی، آموزش و پرورش لیستی از افراد ذخیره را اعلام می‌کند که در صورت نیاز مدارس و عدم تکمیل ظرفیت یا اعلام ظرفیت اضافی آنان، دانش‌آموزان ذخیره می‌توانند در مدارس نمونه دولتی مورد تقاضای خود ثبت نام کنند.

 

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 98

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

همچنین ببینید

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

منابع سوالات آزمون تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی

منابع سوالات آزمون تکیمل ظرفیت مدارس نمونه دولتی از منبع معین مطرح خواهد شد. سوالات …