واگذاری انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی 99 به دانشگاه ها

جهت مشاوره در زمینه واگذاری انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی 99 به دانشگاه ها

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رئیس سازمان سنجش خبر واگذاری ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی 99 به دانشگاه ها را اعلام کرد. بعد از این ثبت نام بدون کنکور مستقیم از طریق دانشگاه های پذیرنده انجام می شود.

ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی به دانشگاه ها واگذار شد

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از واگذاری ثبت نام و انتخاب رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 99 به دانشگاه ها خبر داد. رشته های بدون کنکور نسبت به سال گذشته با رشد خوبی مواجه شده اند. تعداد قبولی کل سال گذشته، حدود 408 هزار نفر و در سال 1398 تعداد داوطلبان پذیرفته شده به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی، به 439000 نفر رسید. بنابراین همانطور که از آمارها برمیاید ، هر سال بر تعداد داوطلبان بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی افزوده می شود. زیرا اغلب دانشگاه در بسیاری از رشته ها دانشجوی بدون کنکور می پذیرند.

سابقا ثبت نام بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی از طریق سازمان سنجش در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شد. هم اکنون شورای سنجش و پذیرش این موضوع را به دانشگاه ها واگذار کرده است.

در واقع این عملکرد، اجرای مدل جداسازی سنجش از پذیرش است. هم اکنون پذیرش به دانشگاه ها واگذار شده است. قرار بر این بود که از اولین دوره سال 98 ، ثبت نام بدون کنکور و با سوابق تحصیلی، توسط دانشگاه ها انجام شود ولی دانشگاه ها درخواست کردند، برای امسال سازمان سنجش انجام دهد و این موضوع کار سنجش را دو برابر کرد.

برنامه سازمان سنجش آموزش کشور به این صورت است که در نهایت، سال آینده پذیرش رشته های بدون کنکور به دانشگاه های کشور واگذار شود. البته مطابق برنامه ریزی های انجام شده، برای نیمسال دوم 98 در دانشگاه ها کارگاه های آموزشی برگزار می شود. در بخش های نرم افزاری به دانشگاه ها آموزش های لازم درمورد ضوابط و قوانین داده می شود .

داوطلبان بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی می توانند برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ، رشته های سوابق تحصیلی تجربی ، اعلام نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی 98، دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 ، جواب انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی۹۸، انتخاب رشته مجازی براساس سوابق تحصیلی، رشته های براساس سوابق تحصیلی پیام نور ، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 98 و … از طریق شماره تلفن های مندرج در همین صفحه با کارشناسان مرکز مشاوره سامانه صدای مشاور تماس بگیرند.

جهت مشاوره در زمینه واگذاری انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی 99 به دانشگاه ها

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی 98انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلیانتخاب رشته مجازی براساس سوابق تحصیلیبراساس سوابق تحصیلیپذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 98جواب انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی۹۸دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98رشته های براساس سوابق تحصیلی پیام نوررشته های سوابق تحصیلی تجربی
دیدگاه ها (0)
اضافه کردن دیدگاه

صدای مشاوران یک وبسایت خصوصی و غیر انتفاعی دارای مجوز رسمی مشاوره در زمینه تحصیلی میباشد.
این وبسایت به هیچ ارگان یا نهاد دولتی یا خصوصی از جمله سنجش ، دانشگاه آزاد و... وابستگی ندارد.
تمامی محتوای این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و اخبار تنها از وبسایت های معتبر همراه با ذکر منبع اصلی انتشار داده میشود.
لازم به ذکر است صدای مشاوران هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای بازنشر شده ندارد.