تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

دبیری تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان یعنی چه؟

جهت مشاوره در زمینه پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان یعنی چه؟

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

آیا می دانید پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان یعنی چه؟ در این مقاله از شرایط پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان در کنکور و معنی بومی بودن در دانشگاه فرهنگیان و بومی گزینی مطلع می شوید.

شرایط پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98

شرایط پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98 به اطلاع داوطلبان عزیز می رسد:
معنی بومی بودن در دانشگاه فرهنگیان و بومی گزینی این است که داوطلبان علاوه بر انتخاب کدرشته های مربوط به شهر خود می توانند کدرشته های سایر شهرستان های استان خود یا کدرشته های استان خود را نیز انتخاب کنند. توجه داشته باشید که پیرو دفترچه انتخاب رشته، ممکن است با چند شهرستان نیز مشترک باشد.
در بومی گزینی اولویت پذیرش برای داوطلبان ابتدا برای شهرهای خود است. اگر ظرفیت شهری خالی بماند، داوطلبان سایر شهرها می توانند وارد آن کد رشته شوند.  در سال های اخیر این امکان برای داوطلبان وجود نداشت و سیستم اعلام خطا می نمود.
پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان یعنی چه؟انتخاب رشته بومی گزینی و غیر بومی دانشگاه فرهنگیان :
شرایط انتخاب رشته بومی گزینی در دانشگاه فرهنگیان و انتخاب رشته غیر بومی دانشگاه فرهنگیان را با ذکر مثال شرح میدهیم:
اگر داوطلبی از یکی از شهرها ، علاقمند به انتخاب کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان باشد، روش انتخاب رشته باید به این صورت باشد که ابتدا کد رشته های مربوط به بوم خود را در دفترچه قید نماید.
به طور مثال داوطلبی که از شهر اصفهان است، ترتیب اولویت بندی انتخاب رشته با توجه به بومی گزینی دانشگاه فرهنگیان در سال 98-99 به صورت زیر است:
پردیس شهید باهنر اصفهان \ اولویت پذیرش با داوطلبان بومی شهرستان های چادگان، خوانسار، فریدن، فریدونشهر ، گلپایگان و بوئین میاندشت.
بعد از آن داوطلب مجاز به انتخاب کد رشته های خارج از بوم خود در استان خود خواهد بود. اگر کدرشته های انتخابی دارای ظرفیت باشد، (به این معنی که داوطلبان آن بوم، به طور کامل ظرفیت را پر نکرده باشند)، می تواند در این کد رشته خارج از بوم انتخابی خود قبول شود.
ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تاثیر مصاحبه فرهنگیان 98
دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، به صورت 3 برابر ظرفیت است. از اهمیت تاثیر مصاحبه غافل نشوید. با ذکر یک مثال دیگر به شرح تاثیر مصاحبه و ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می پردازیم:
اگر در کد رشته ای 6نفر ظرفیت وجود داشته باشد، 18 نفر به مصاحبه دعوت می شوند. یعنی اکثر این داوطلبان که این کد رشته محل را انتخاب کرده اند، حتی داوطلبانی که رتبه های بالاتر دارند به مصاحبه دعوت می شوند. این داوطلبان با توجه به اهمیت تاثیر مصاحبه در پذیرش دانشگاه فرهنگیان، فرصت قبولی و ورود به این دانشگاه را خواهند داشت. به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان چند برابر ظرفیت، به مصاحبه دعوت میکند. داوطلبانی که نمره مصاحبه بالا کسب نمایند، این نمره نقش مهمی در پذیرش داوطلبان ایفا می کند.

جهت مشاوره در زمینه پذیرش بومی استانی دانشگاه فرهنگیان یعنی چه؟

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

همچنین ببینید

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۹

زمان نهایی برگزاری کنکور سراسری

زمان نهایی برگزاری کنکور سراسری ۹۹ پس از کش و قوس های فراوان به تایید …

10 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام من که بومی البرز هستم میتونم کد رشته های استانهای تهران و قم و قزوین که تو یه ناحیه هست رو بزنم یا فقط مال البرز رو ? ممنون از راهنماییتون.

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم شما بایداستان بومی خود رو انتخاب رشته نمایید ممکن محل تحصیل دراستان دیگرباشد

 2. Avatar

  سلام من بومی استان کردستانم ولی میخوام در اصفهان مشغول به کار بشم باید چیکار کنم.ممنون.

  • Avatar

   سلام دوست محترم پذیرش دانشگاه فرهنگیان بومی می باشد.در ازمون استخدامی شما می توانید برای هراستانی که دوست دارید انتخاب روداشته باشید

 3. Avatar

  سلام
  ببخشید من سه سال اخر تحصیلم رو در قم بودم ولی الان در تهران زندگی میکنم ایا میتونم معلمی رو انتخاب کنم و در تهران تحصیل و خدمت کنم اگه میشه لطفا راهش رو بگید

 4. Avatar

  سلام من بمی(شهرستان استان کرمان) هستم در بم دانشگاه فرهنگیان نیست باید چکار کنم

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم شما باتوجه به دفترچه انتخاب رشته .رشته مربوط به بوم خودتون انتخاب وچهار سال باتوجه به رشته تون در مراکزدانشگاه فرهنگیان تحصیل می نمایید بعد به شهری که تعهد دادید مشغول بکار میشوید درصورت تمایل برای مشاوره دقیقتر بامشاوران مادرارتباط باشید

 5. Avatar

  ببخشید من موقع ثبت نام کنکور به اشتباه استان محل تولدم رو سال تحصیلی دهمم زدم بعد استان بومیم کلا عوض شد بعد من رفتم سازمان سنجش ولی طول کشید تا درست شه برا همین من مجبور شدم برم برا مصاحبه استان بومیی که اشتباه وارد کرده بودم بعد مصاحبه استان بومیم درست شد و محل خدمتتم هم درست شد من سوالم این بود چون محل مصاحبم اون جای اشتباه بود مشگلی پیش نیاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یازده =