نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه برای تمامی افرادی که تمایل به استخدام در ارگانی مانند سپاه را داشته، کارآمد بوده و در مصاحبه آن بعد از گذراندن مراحلی مانند آزمون و یا استخدامی شرکت می نمایند. در مصاحبه استخدامی سوالات بسیار مهمی پرسیده می شود که فرد را برای کار در این ارگان محک زده و توانایی های شخصی و اجتماعی او را بسنجند. در این مقاله سوالات مهم و پر تکراری که در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه  پرسیده می شود را مطالعه خواهید کرد.

سوالات پر تکرار گزینش سپاه

از جمله سوالات پر تکرار گزینش سپاه می تواند سوالاتی در رابطه با خود شخص و اطلاعات فردی و اجتماعی آن باشد برای مثال از شما خواهند پرسید اهل کدام شهر و استان می باشید و یا تعداد افراد در خانواده شما جند نفر است و یا به طور شخصی تر علایق و سلیقه شما در رابطه با جامعه و وضعیت کنونی جامعه را خواهند پرسید.

این سوالات از جمله سوالات پر تکرار مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه می باشد و قطعا در این رابطه از شما سوال پرسیده و نظر خواهی می شود یا به طور مثال از شما پرسیده می شود تعداد افراد مجلس خبرگان چند نفر است و چه کسی یا کسانی آن‌ها را انتخاب می‌کنند؟، رهبر را چه کسی انتخاب می‌کند؟،فرق مرجع تقلید با ولی فقیه چیست؟، و از این دسته سوالات که شما می توانید با آگاهی از این سوالات در مصاحبه عقیدتی سیاسی موفق شده و در ارگان مربوطه استخدام شوید.
از دیگر نمونه سوالات پر تکرار مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه می توان به سوالات در رابطه با احکام شرعی اشاره کرد مثل نماز جماعت می‌روید؟ نماز جمعه چطور؟ که در ادامه به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

سوالات احکام مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

سوالات احکام شرعی مصاحبه عقیدتی ساسی سپاه شامل مواردی در رابطه با افکار شرعی و عمل به دستورات دین اسلام است، این سوالات برای محک فرد در رابطه با میزان اطلاعات و آگاهی او از احکام شرعی و میزان عمل به این دستورات می باشد. نمونه سوالات احکام مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه شامل مواردی مثل : در صورت فراموشی سجده و همچنین تشهد در نماز چه کار می کنید و از این قبیل سوالات. شما باید آمادگی انجام عملی  برخی از سوالات را داشته باشید مانند قرائت قرآن با صوت و یا انجام مراحل تیمم و …  همچنین از حوادث مهم در تقویم تاریخ سال باید مطلع باشید.

از دیگر سوالات که در مصاحبه عقیدتی سیاسی پرسیده می شود می توان به آخرین نماز جمعه ای که رفته اید و به امامت چه کسی برگزار شده است ، پرسش در رابطه با اصول دین ،مرجع تقلید، خمس ، زکات ، روزه ،کفاره روزه، نماز های واجب، نماز های مستحب، زمان خواندن نماز آیات، واجب کفایی یا واجب عینی و… اشاره کرد.

سوالات روانشناسی مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه سوالات روانشناسی نیز پرسیده می شود این سوالات بدین منظور  است که فرد مطلبی را به دروغ بازگو نکند و یا چیزی خلاف را به فرد مصاحبه گیرنده نگوید برای مثال از فرد در رابطه با ساعت بیدار شدن از خواب سوال پرسیده می شود و شخص اگر بگوید ساعت 8 صبح ممکن است او را به عنوان یک فرد دروغگو از مصاحبه رد نمایند زیرا قبل از آن شخص گفته بود که برای نماز صبح به وقت اذان از خواب بیدار می شده و از این قبیل سوالات که باید به آن ها و نحوه پاسخ گویی به آن ها توجه نماید.

نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

از دیگر جنبه های پرسش سوالات روانشناسی مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه پی بردن به خصوصیات کلی ذاتی و اخلاقی فرد می باشد در صورتی که با پرسش به این سوالات متوجه شوند که برای این شغل مناسب نیست قطعا شخص قبول نخواهد شد. پیشنهاد می شود در صورت علاقه به کار کردن در سپاه، این شغل را انتخاب نمایید در غیر اینصورت در اینگونه مصاحبه ها خلقیات و سلایق شما را بررسی کرده و متوجه می شوند که برای این شغل مناسب نخواهید بود.

تجربیات افراد در مصاحبه استخدامی سپاه

شما می توانید برای آگاهی بهتر از سوالات مصاحبه استخدامی از افرادی که قبلا در این مصاحبه شرکت کرده اند و یا در این ارگان مشغول به کار هستند سوال بپرسید و از تجربیات آنان برای شرکت در مصاحبه استخدامی آگاه شوبد . شما این سوالات را فقط برای اطلاع از نحوه حضور و پوشش می توانید بپرسید زیرا سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه در هر دوره ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد ولی در صورتی که از کلیات آن آگاه شوید می تواند به موفقیت شما در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه کمک نماید.

 • کتابی مانند رساله آموزشی امام خمینی می تواند به اطلاعات شما بسیار کمک نماید و بیشتر سوالات که در مصاحبه عقیدتی سیاسی پرسیده می شود در این کتاب قرار دارد.

برای اطلاع از سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه و دیگر سوالاتی که توسط این ارگان پرسیده می شود می توانید به سامانه صدای مشاوران و شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایید و یا در انتهای مقاله کامنت بگذارید، مشاوران ما به بهترین شکل سوال شما را پاسخ خواهند داد.

 

مطالب مرتبط

روش های موفقیت در مصاحبه استخدامی

تاریخ و زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نحوه پاسخ به سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

نحوه پاسخ به سوالات عقیدتی سیاسی سپاه تاثیر بسزایی در موفقیت شما خواهد داشت. پیشنهاد ما به شما این است که از دروغ گفتن استفاده نکنید زیرا تمام سوالات به صورت مکرر از افراد متفاوت پرسیده خواهد شد و سنجش شما برای فرد مصاحبه گیرنده و دروغ یا راست بودن پاسخ شما برای او واضح و مبرهن می باشد.

یا با پرسش هایی مانند روز قدس ناهار چه چیزی خورده اید شما را به طور قافل گیرانه محک می زنند و شما باید به این مطلب آگاه باشید که روز قدس در ماه مبارک رمضان است و اگر پاسخ خلاف این باشد متوجه سخن خلاف واقع شما خواهند شد و شما را پذیرش نخواهند کرد. بنابراین به تمام سوالات پاسخ درست بدهید و یا در صورت عدم اطلاع از آن موضوع اظهار بی اطلاعی نمایید این بهترین گزینه برای پاسخ به سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه خواهد بود.

موفقیت در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه در گرو داشتن اطلاعات جامع و کامل از مسائل شرعی، اجتماعی و سیاسی جامعه می باشد. مجموعه صدای مشاوران می تواند در جمع آوری این اطلاعات و آگاهی کافی از آن ها به شما کمک نماید.

دیدگاه ها
1 دیدگاه برای “نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه”
 1. سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من در مرحله ی پزشکی گزینش سپاه هستم،تو بینایی سنجی نمره چشم چپ ۱۰ از ۱۰ زدن ولی چشم راستم ۸ از ۱۰ و با عینک ۱۰ از ۱۰ ، خواستم بپرسم ببینم شانس من کم شده یا تاثیر خاصی نمیزاره این نمره
  ممنون

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید