نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

هزینه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

قصد داریم نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا را جهت استفاده راهنمایی کاربران گرامی ارائه کنیم. برای ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا، این مقاله را به دقت مطالعه نمایید.

داوطلبان عزیز و کاربران گرامی می توانند درصورت وجود هرگونه سوال و ابهام برای ورود ، ثبت نام و کاربری پنل سامانه مبنا و انجام مراحل ثبب نام جشنواره ریاضیات کانگورو با سامانه صدای مشاور تماس بگیرند.

جشنواره ریاضیات کانگورو

“آندره دلدیک”و “ژان پیر بودین” به پاس خدمات ریاضیدان استرالیایی “پیتر اُ. هولوران” ، جشنواره ریاضیات کانگورو را را در فرانسه بنیان نهادند.این جشنواره در چند سال اول در بیش از 20 کشور اروپایی و سپس در سراسر دنیا گسترش یافت. در 17 ژانویه سال 199۵ ” انجمن کانگورو بدون مرز” به طور رسمی تاسیس شد. از سال 1996 کلیه کشور های عضو این انجمن هر سال در گردهمایی انجمن کانگورو بدونمرز شرکت می کنند و با مشارکت هم، سوال های اینجشنواره را انتخاب می کنند.

جشنواره ریاضیات کانگورو  بین المللی می باشد که هدف آن ترویج ریاضیات و علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضیات است و در بیش از ۸۰ کشور جهان هر ساله برگزار می شود. این جشنواره یک روزه، درواقع روز جشن گرفتن برای ریاضیات است. این روز باید یک روز شادی بخش و پرنشاط برای دانش آموزان باشد بنابراین در بیشتر کشورهایی که این جشنواره را برگزار می کنند، علاوه بر چالش حل مسئله های ریاضیات کانگورو، فعالیتهای فردی و گروهی دیگری را نیز برای دانش آموزان تدارک می بینند.

نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

راهنمای نحوه ثبت نام ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

جشنواره کانگورو سال جاری، چهاردهمین جشنواره ریاضیات کانگورو است. با استفاده از راهنمای نحوه ثبت نام ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا ثبت نام کرده، وارد این سامانه شده و از طریق پنل شخصی که ایجاد کرده اید، ثبت نام ریاضیات کانگورو را انجام دهید.

لازم به ذکر است که به تمام حوزه های برگزار کننده جشنواره، گواهی بین المللی شرکت در جشنواره ریاضیات کانگورو اعطا می شود. و در صورت ثبت نام گروهی مدارس یا مراکز آموزشی از تخفیف ده درصدی برخوردار خواهند شد. این تخفیف تحت عنوان ثبت نام زود هنگام اعطا می شود.

بنابراین پشنهاد می دهیم در اولین فرصت، برای ثبت نام ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا اقدام کنید. با ثبت نام در این سامانه، می توانید تمام اطلاعات دانش آموز را در سامانه مبنا ثبت نمایید.

فرصت ثبت نام در جشنواره ریاضیات کانگورو و سامانه مبنا محدود است. توجه داشته باشید که زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد. برای ثتب نام به نشانی Mabnafatemi مراجعه کنید. توجه داشته باشید که امکان ثبت نام ریاضات کانگورو در سامانه مبنا ، از طریق تماس تلفنی فراهم شده است. متقاضیان می توانند برای ثبت نام از طریق شماره تلفن های مندرج در همین صحه با کارشناسان تحصیلی تماس بگیرند.

نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

زمان و نحوه ثبت نام در جشنواره ریاضیات کانگورو

متقاضیان ثبت نام در جشنواره کانگورو می بایست در زمان مقرر به سامانه مبنا مراجعه نمایند و اقدام به پر کردن اطلاعات ثبت نامی خود نمایند. زمان ثبت نام جشنواره کانگورو از تاریخ 8 آبان الی 30 بهمن ماه در سایت مبنا صورت می گیرد.

ثبت نام در بیست و چهارمین دورە جشنوارە بین المللی ریاضیات کانگورو “چهاردهمین دورە برگزاری در ایران” از تاریخ 8 آبان ماه آغاز و ثبت نام فقط تا 30 بهمن ماه با عضویت در سامانە مبنا امکانپذیر است.

 

زمان برگزاری جشنواره ریاضیات کانگورو

برگزاری جشنواره کانگورو امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است.چهاردهمین جشنواره ریاضیات کانگورو در ایران، از 20 تا 25 فروردین ماه به صورت آنلاین و به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. همه دانش آموزان دوره های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم میتوانند در گروه های  زیر شرکت نمایند :

نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

چهاردهمین جشنواره ریاضیات کانگورو در ایران، از 20 تا 25 فروردین ماه به صورت آنلاین و به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

سوالات جشنواره و نحوه برگزاری آزمون ریاضی کانگورو

سوالات جشنواره کانگورو 5 گزینه ای و تستی است. شما برای پاسخ گویی به سوالات به سطح دانش عمیقی از مباحث ریاضی نیاز نخواهد داشت و بیش از هر چیز به خلاقیت فردی برای پاسخ دهی نیاز خواهد داشت. درباره سوالات جشنواره کانگورو می توانید موراد زیر را در نظر گرفته باشید :

 

 • تعداد سوالات این آزمون برای پایه های مختلف ابتدایی 24 سوال و برای پایه های متوسط اول و دوم 30 سوال می باشد.
 • این سوالات در سه سطح ساده، متوسط و دشوار طراحی شده اند.
 • سوالات ساده دارای 3 امتیاز، سوالات متوسط 4 امتیاز و سوالات دشوار دارای 5 امتیاز می باشند.
 • زمان لحاظ گردیده برای پاسخ دهی به این سوالات 90 دقیقه می باشد که به ازای هر پاسخ صحیح مطابق امتیازات ذکر شده نمره مثبت برای فرد در نظر گرفته خواهد شد.
 • مسابقات ریاضی کانگورو دارای امتیاز منفی برای پاسخ های نادرست نمی باشد.
 • پایه های اول و دوم (Pre-Ecoliers)
 •  پایه های سوم و چهارم (Ecoliers)
 •  پایه های پنجم و ششم (Benjamins)
 •  پایه های هفتم و هشتم (Cadets)
 • پایه های نهم و دهم (Juniors)
 •  پایه های یازدهم و دوازدهم (Seniors)

منابع جشنواره ریاضی کانگورو

در ادامه سوالی که برای بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمون ایجاد می شود مربوط به منابع مطالعاتی جشنوراه ریاضی کانگورو می باشد. کتاب های بسیاری در این رابطه می توانند به دانش آموزان جهت شرکت در جشنوار کانگورو کمک نمایند.

 • دررابطه با این موضوع می توان به استفاده از کتاب های مجموعه “زنگ حل مسئله” که به تفکیک برای پایه های دبستان و متوسطه اول طراحی گردیده است اشاره کرد. این مجموعه کتاب ها برای افزایش خلاقیت دانش آموزان  بسیار کار آمد است. به همرا این کتاب ها کتاب های حل تشریحی و مفهومی مسائل طرح شده  ارائه می شود که به دانش آموزان و والدین آن ها در تفهیم مسائل و روش حل  آن ها کمک می کند.
 • سامانه مبنا برای کمک به آمادگی هر چه بهتر دانش آموزان، در هر هفته 3 سوال برای دانش آموزان (متناسب با پایه تحصیلی آنها از اول تا دوازدهم)، مطابق با استانداردهای جهانی این آزمون ها، طراحی و در سایت خود بارگذاری می نماید.

 

جمع بندی مقاله

ثبت نام در جشنواره ریاضیات کانگورو و سامانه مبنا در این مقاله برای شما بررسی شده است. درباره چگونگی سوالات مربوط به جشنواره کانگورو بررسی شده است. این جشنواره صرفا یک مسابقه است و آزمون نمی باشد. منابع این جشنواره در سایت مبنا قرار می گیرد. دانش آموزان میتوانند از کتاب های ذکر شده در مقاله هم استفاده نمایند.

 

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو در سامانه مبنا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید