نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99

نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99

جهت مشاوره در زمینه نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور از روند برگزاری کلاس های درسی از سال قبل پیش رفت. برگزاری کلاسهای آموزشی امسال به صورت مجازی بود. بسیاری در ذهن ما والدین و دانش‌آموزان مبنی بر نحوه برگزاری امتحانات دی ماه ۹۹ ایجاد شده است که آیا این امتحانات به صورت حضوری می باشند و یا غیرحضوری برگزار خواهند شد. همچنین درباره زمان برگزاری امتحانات دی ماه سال جاری نیز ابهامات بسیاری وجود دارد. ما در این مقاله بر اساس شیوه نامه امتحانات دی ماه ۹۹ به تمامی سوالات شما در رابطه با نحوه و زمان برگزاری امتحانات دی ماه پاسخ داده ایم.
با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

نحوه برگزاری امتحانات دی 99

در شرایطی که فیزیکی دانش آموزان فراهم باشد امتحانات دی ماه دانش آموزان مطابق آیین نامه های مربوط به دوره های تحصیلی و همچنین با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام خواهد گرفت.

دوره ابتدایی

بر اساس پیشنهاد معاونت آموزش ابتدایی اول و دوم ابتدایی در دروس فارسی خواندن و نوشتن و ریاضی عملکردی به صورت حضوری در مدرسه با گروه بندی دانش آموزان و رعایت پروتکل‌های شیوه نامه های بهداشتی به عمل می آید.

نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99

دوره های اول و دوم متوسطه (شاخه های نظری فنی و حرفه ای و کاردانش)

در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان مدارس روزانه دوره های اول و دوم متوسطه فراهم نباشد برگزاری امتحانات دی ماه اول متوسطه متوسطه دوم شاخه نظری دروس عمومی شایستگی های غیر فنی و پایه فنی شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش حضوری با مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه انجام خواهد شد.
نمره امتحانات از طریق برگزاری آزمون آنلاین در سامانه شاد و یا سایر سامانه‌های مورد تایید شورای مدرسه و نمره ارزشیابی تکوینی مستمر با استفاده از مستندات و شواهد جمع آوری شده از فعالیت های آموزشی و تربیتی دانش آموزان در نیمسال اول تعیین میشود.

داوطلبان آزاد و دانش آموزان مدارس بزرگسالان آموزش

ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نیمسال اول دروس حضوری و غیر حضوری نهایی داوطلبان آزاد و دانش آموزان مدارس بزرگسالان آموزش از راه دور ایثارگران بر اساس تبصره به صورت حضوری با انجام پروتکل های بهداشتی انجام می شود

تبصره  : طراحی سوالات هماهنگ داوطلبان آزاد پایه نهم به صورت استانی زمان آزاد پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه‌ای انجام می شود.

دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی

دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی که سال‌های قبل فارغ التحصیل شدند می توانند پس از تطبیق دروس در امتحانات نهایی حضوری دروس معادل پایه دوازدهم شرکت نمایند. اطلاعات و نمرات دوره پیش دانشگاهی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود از طریق سامانه مربوط به فاینال ارسال خواهد شد.

دروس شایستگی های فنی شاخه های فنی و حرفه ای

ارزشیابی دروس شایستگی های فنی شاخه های فنی و حرفه ای و استانداردهای مهارت شاخه کاردانش و دروس کارآموزی و کارورزی تراکمی و حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

** نحوه ارزشیابی از دانش آموزان با نیازهای ویژه در دروس غیر نهایی از سوی سازمان آموزش و پروژه استثنایی ابلاغ خواهد شد.

نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99

شیوه برگزاری امتحانات دی 99

برای ارزشیابی تکمیلی مستمر شیوه برگزاری امتحانات دی ماه با استفاده از روش های خاصی صورت خواهد گرفت . در حال حاضر شیوه برگزاری امتحانات دی ماه به صورت زیر خواهند شد :

 • آزمون های شفاهی آزمون های عملکردی آزمون های کتاب باز ناظر و سطوح بالای شناختی مانند فهمیدن به کاربستن تحلیل کردن ارزشیابی کردن آفریدن
 • آزمون های کوتاه به صورت مستمر چند سوال در زمان معین
 • تکالیف کلاسی
 • بحث و گفت و گوی دانش آموزان با معلم
 • پروژه های فردی و گروهی
 • پژوهش های دانش آموزی
 • مشاهده رفتار در موقعیت های واقعی و شبیه سازی شده
 • ارزشیابی از گروه های کوچک به جای ارزشیابی تک تک افراد
 • کارهای کوچک با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و گزارش آن در قالب یادداشت به معلم
 • ارائه آنلاین مطالب
 • ارائه فیلم عملکرد یادگیری
 • توضیح و تفسیر فیلم های کوتاه آموزشی یا پاسخ دادن به سوالات در خصوص آنها
 • استفاده از ابزارهای خود سنجی توسط دانش آموز و گزارش آن به معلم
 • ارزشیابی توسط همتایان
 • استفاده از همکاری والدین برای نظارت بر فرآیند یاددهی یادگیری دانش آموزان و ارائه گزارش کار یادگیری دانش آموز به معلم از طریق تولید ویدیو و تصویر

نکته مهم : در صورتی که معلم و مدیر مدرسه تایید نمایند و امکان ارزشیابی پایانی و صورت آنلاین فراهم نباشد معلم می تواند از ارزشیابی تکوینی مستمر نوبت اول برای تعیین نمره پایانی دانش آموزان استفاده نماید

زمان برگزاری امتحان نهایی دی ماه 99 

امتحانات نهایی دی ماه ۹۹ مطابق بخشنامه در تاریخ 22/ 9 /99 برگزار می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان و نحوه برگزاری امتحانان دی ماه سال جاری مقاله زیر را از دست ندهید.

زمان برگزاری امتحانات نهایی دی ماه 99

جمع بندی مقاله

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور سوالات مختلفی در رابطه با نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99 ایجاد شده بود. ما دراین مقاله براساس شیوه نامه منتشر شده درباره نحوه برگزاری امتحانات دی ماه امسال به سوالات شما به صورت کامل پاسخ داده ایم.

اگر سوال پاسخ داده نشده ای در ذهنتان باقی مانده است

می توانید با مجموعه بزرگ صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید

تا مشاوران ما شما را به بهترین شکل یاری نمایند.

“موفق باشید”

جهت مشاوره در زمینه نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید