خانه / کنکور و انتخاب رشته / اخبار انتخاب رشته و کنکور سراسری / نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98
پرداخت کمک معیشت به آزادگان و جانبازان معسر

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98

جهت مشاوره در زمینه نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این صفحه از نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98 مطلع می شوید. برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور، نحوه محاسبه سهمیه ایثارگران در کنکور ، سهمیه فرزندان رزمندگان در کنکور این صفحه را مطالعه کرده و با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید. برای کسب اطلاع از اعمال سهمیه ایثارگری کنکور روی لینک های زیر کلیک نمایید:

سهمیه ایثارگران در کنکور تکلیف سهمیه فرزندان رزمندگان و ایثارگران در کنکور 98

سهمیه ایثارگران در کنکور تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد 98

برای مشاوره در زمینه نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98 با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 98

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران و تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به شرح زیر است:

افرادی که دارای بیش از 12 ماه سابقه خدمت در نیروهای مسلح سپاه ارتش و نیروی انتظامی ، در دوران دفاع مقدس می باشند، بصورت پیمانی یا رسمی شامل این سهمیه میشوند.

سهمیه ایثارگران مربوط به جانبازان با درصدهای مختلف جانبازی ، همسر و فرزندان جانبازان 25% و بالاتر و 5درصد، آزادگان ، فرزند و همسر آزادگان، شهدا و و خانواده شهدا می باشد. توجه داشته باشید که نحوه اعمال سهمیه برای دو گروه دارندگان سهمیه 5درصدی و 25 درصدی متفاوت است. ولی برای قبولی در هر رشته محل ، کسب 70 درصد نمره نمره آخرین نفر قبولی کنکور الزامی است.

اعمال سهمیه 25 درصدی ایثارگران به این صورت است که 25 درصد از ظرفیت هر رشته محل به جانبازان با درصدهای مختلف به جانبازان ،همسر و فرزند جانبازان 25 % و بالاتر ، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و خانواده شهدا اختصاص دارد. اعمال سهمیه 25 درصدی ایثارگران ، برای قبولی داوطلب دارای سهمیه، تا 30000 تا به رتبه کشوری ، نسبت به داوطلبی که از سهمیه ایثارگران استفاده نمی کند، اضافه می کند.

اعمال سهمیه 5 درصدی ایثارگران : مشمولان جدید سهمیه ایثارگران که همان جانبازان زیر 25 درصد ، همسر و فرزندان آن ها با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشند، 5 درصد از ظرفیت دانشگاه ها را به این گروه اختصاص دارد. ظرفیتی که به داوطلبان سهمیه 5 درصدی اختصاص داده شده است، یک پنجم داوطلبانی است که از سهمیه 25 درصدی است.

 

تخفیف و تحصیل رایگان با اعمال سهمیه ایثارگران

امکان تحصیل با تخفیف و یا رایگان برای ایثارگران، در دانشگاه هایی که شهریه اخذ می نمایند،برای داوطلبانی که از سهمیه 5 درصدی ایثارگران و سهمیه ایثارگران 25% استفاده می نمایند، بنابر مصوبات و کسب شرایط لازم  از 30 تا 100 درصد تخفیف در دانشگاه های شبانه، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان بهره مند خواهند شد.

توجه داشته باشید که پیرو اعلام سازمان سنجش همسران و فرزندان جانبازان زیر 25% و یا رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باید  با استفاده از کد پیگیری  12 رقمی آمادگی خود را برای برخورداری از این سهمیه اعلام نمایند. برای اطلاع از شرایط اعمال سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته و دریافت کد 12 رقمی ایثارگری برای کنکور روی لینک های زیر کلیک کنید:

سهمیه ایثارگران در کنکور دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش و سپاه برای کنکور 98

سهمیه ایثارگران در کنکور شرایط و نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98

 

نحوه محاسبه سهمیه ایثارگران در کنکور

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و نحوه محاسبه آن در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به این صورت است که، سهمیه 5 درصدی ایثارگران به گونه ای اعمال می شود که 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل را به داوطلبان مشمول این سهمیه اختصاص می دهد اما این تخصیص بستگی به کسب  حد نصاب، از نمره قبولی می باشد. برای اطلاع از میزان درصدی که باید برای قبولی در یک رشته محل ، بازم است بدانید که مجموع درصد های دروس در کنکور سراسری 98 شما 5 درصد کمتر از آخرین نفر قبول شده در همان رشته محل مورد نظرتان می باشد.

برای اطلاع از تاثیر سهمیه 5درصدی و 25 درصدی در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 روی لینک زیر کلیک کنید:

سهمیه ایثارگران در کنکور تاثیر سهمیه 5 و 25 درصدی ایثارگران در کنکور 98

 

تخمین رتبه کنکور سراسری 98 برای سهمیه ایثارگران

برای استفاده از نرم افزار رایگان تخمین رتبه کنکور سراسری 98 روی لینک زیر کلیک کنید:

سهمیه ایثارگران در کنکورتخمین رتبه کنکور سراسری 98 برای دارندگانسهمیه ایثارگران

اصلاح سهمیه ایثارگران در مجلس

در اسفند 97 اصلاح سهمیه ایثارگران اعلام شد. در صورتی که سهمیه 25 درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه تکمیل نشود، ظرفیت باقی مانده آن، ابتدا به مشمولین سهمیه 5 درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، اختصاص داده خواهد داشت. اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، باقیمانده آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می یابد.

رییس فراکسیون امید مجلس اعلام کرد روسای دانشگاه ها بر این اعتقادند که برخی مصوبه های مجلس به نفع دانشگاه ها و آموزش عالی نیست، ولی دانشگاه ها نمی توانند مصوبه مجلس را عملیاتی نکنند. در رابطه با سهمیه ها، دانشگاه نقشی ندارد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشجو گزینش می کند.

مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات وظیفه دارند، موضوعات را با حضور افراد متخصص بررسی و برنامه ریزی می کنند. در نهایت آنچه که تصویب می شود، باید عملیاتی شود.

 

برای مشاوره در زمینه نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98 با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.

Rate this post

جهت مشاوره در زمینه نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی

راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی

در این مقاله راه و روش های یادگیری آسان و سریع ریاضی را می آموزید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *