تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به این خاطر برای والدین و دانش‌آموزان مهم تلقی می‌شود که دانش‌آموزان در این دوره تحصیلی بایستی برای ورود به دانشگاه آماده شوند. به والدین توصیه می‌شود به منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 توجه ویژه داشته باشند از این جهت که این مهم راه ورود دانش‌آموزان به مدارس برتر کشور در این دوره حساس تحصیلی را برای فرزندان‌شان تسهیل می‌کند.

موفقیت دانش‌آموزان در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 بیش از هر چیز وابسته به شناخت درست منابع آزمون و اطلاع داشتن از مواد درسی آزمون نمونه دولتی، نحوه سوالات و ضرایب درس‌های مختلف است. در این مقاله در مورد منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 برای والدین و دانش‌آموزان به طور مفصل توضیح داده می‌شود.

شما می توانید پاسخ سوالات خود را به صورت کاملا رایگان در انتهای همین مقاله از مشاورین مجموعه صدای مشاوران دریافت نمایید. برای این کار کافیست سوال خود را در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله مطرح نمایید.
در کوتاه ترین زمان ممکن در همین صفحه به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400

در مورد منابع آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 باید به والدین و دانش‌آموزان گفت که سوالات این آزمون از محتوای درس‌های پایه نهم دانش‌آموزان طرح می‌شود. کتاب‌های درسی پایه نهم اصلی‌ترین منابع آزمون نمونه دولتی 99 – 1400 برای ورود به پایه دهم هستند. اما لازم است به این نکته توجه کنیم که مطالب مورد بحث در کتاب‌های درسی همیشه برای دانش‌آموزان به طور کامل مفهوم نیست پس دانش‌آموزان برای درک کامل محتوای کتاب‌های درسی نیازمند این هستند که نحوه بیان جدیدی برای‌شان مطالب را توضیح دهد. این نحوه بیان جدید می‌تواند به شیوه‌های مختلفی مانند کلاس خصوصی، کتاب‌های کمک درسی و غیره قابل دست‌یابی باشد و به با در نظر گرفتن وقت و هزینه، به نظر می‌رسد که کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان مناسب‌تر است.

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

پس دانش‌آموزان برای تسلط به کتاب‌های درسی خود در پایه نهم نیازمند کتاب‌های کمک آموزشی‌اند که روند درک و تسلط بر محتوای کتاب‌های درسی را برای آن‌ها ساده‌تر می‌کنند و اما باید به مورد توجه داشت که همه‌ی کتاب‌های کمک آموزشی این مهم را برای دانش‌آموزان فراهم نمی‌کنند و این نکته در اینجا اهمیت می‌یابد که چه کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان پایه نهم برای آمادگی برای آزمون نمونه دولتی 99 – 1400 مناسب است. انتخاب کتاب‌های کمک آموزشی باید با دقت انجام شود چرا که وقت محدود این اجازه را به دانش‌آموزان نمی‌دهد که تعداد زیادی از کتاب‌های کمک آموزشی را مورد مطالعه قرار دهند.

 

انتخاب کتاب‌های کمک آموزشی مناسب می‌تواند به کمک مشاوران تخصیلی خبره صورت بگیرد. کتاب‌های کمک آموزشی که می‌توانند برای دانش‌آموزان متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 مفید باشند، مبتکران و خیلی سبز درس ادبیات فارسی، پرسمان گاج برای عربی، سیر تا پیاز گاج و اندیشمندان برای درس ریاضی، کتاب مبتکران نیز برای درس علوم است. برای دیگر کتاب‌های درسی نیز کتاب‌های جامع تیزهوشان، مبتکران و خیلی سبز به دانش‌آموزان پایه نهم توصیه می‌شود. هم‌چنین والدین می‌توانند با کمک مشاوران تحصیلی برنامه‌ریزی صحیحی را برای مطالعات فرزند خود تهیه کنند که به آمادگی دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون کمک می‌کند. رجوع به مشاور برای برنامه‌ریزی تحصیلی این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند که با برنامه دقیق‌تر به طور مفید از وقت خود استفاده کنند و احتمال موفقیت خود را در آزمون ورودی نمونه دولتی 99 – 1400 فراهم کنند.

مواد درسی امتحانات نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

شناخت مواد درسی آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 از اولویت‌های شروع آمادگی برای این آزمون است. دانش‌آموزان بایستی این دقت را داشته باشند که سوالات آزمونه نمونه دولتی نهم به دهم از کتاب‌های درسی پایه نهم دانش‌آموزان طرح می‌شود. سوالات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 از درس‌های پیام‌های آسمانی، فارسی، عربی، علوم اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضیات طرح می‌شود. در جدول زیر تعداد سوالات مربوط به هر درس و ضریب آن درس خاص در آزمون نمونه دولتی 99 – 1400 برای اطلاع والدین و دانش‌آموزان آورده می‌شود.

دروس ضریب سوال
پیام های آسمانی 2 10
فارسی 2 15
علوم اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی) 1 10
علوم تجربی 2 25
عربی
1 8
ریاضیات 3 25
زبان انگلیسی
1 7

 

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 برای اقلیت‌های مذهبی

باید به این مساله توجه کرد که منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 برای اقلیت‌های مذهبی سراسر کشور مشابه دیگر دانش‌آموزان است و فقط درس تعلیمات دینی و قرآن داوطلبان اقلیت‌های مذهبی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم متفاوت است. سوالات درس دینی و قرآن از محتوای مشترک تدریس شده به گونه‌ای طراحی می‌شود که همه‌ی دانش‌آموزان اهل تشیع و تسنن می‌توانند به آن پاسخ بدهند. دانش‌آموزان اقلیت‌های دینی از جمله مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان به جای پاسخ دادن به سوالات درس پیام‌های آسمانی، به سوالات دینی ویژه ادیان خود پاسخ خواهند داد و می‌توانند در زمان ثبت نام گزینه مربوطه را انتخاب کنند.

شما می توانید پاسخ سوالات خود را به صورت کاملا رایگان در انتهای همین مقاله از مشاورین مجموعه صدای مشاوران دریافت نمایید. برای این کار کافیست سوال خود را در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله مطرح نمایید.
در کوتاه ترین زمان ممکن در همین صفحه به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی

دانلود نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی

دانلود نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی به دانش آموزان این امکان را می دهد که …

70 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام من سال دیگه نهم میرم میخواستم بدونم تابستان امسال چگونه درس بخوانم که موفق شون

  • Avatar

   سلام باید شرایط شما کاملا بررسی بشه تا به سوالتون بتونیم پاسخ دقیق بدیم که در اینجا امکان پذیر نیست توصیه می کنم با مشاوران مرکز صدای مشاوران تماس بگیرید

 2. Avatar

  آیا درسته که میگن عربی و زبان انگلیسی تو ازمون ورودی نهم به دهم حذف شده؟

 3. Avatar

  سلام باادغام ازمون های نمونه وتیز هوشان ایا سطح ازمون پایین میاد یا در حد تیز هوشان بالا میره ?منظور میزان سختی و اسانی سئوالات هست

  • مشاور 2

   معلوم نیست…چون امسال سال اوله……شاید پایین بیاد

   • مشاور 2

    مقاله حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را در همین سایت مطالعه نمایید.

 4. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  آیا حذف دروس زبان انگلیسی و عربی در آزمون ورودی 97-98 صحت داره ؟

 5. Avatar

  سلام ایا فقط از دروس پایه نهم در ازمون ورودی نهم به دهم 97-98می آید؟!

 6. Avatar
  سید حسن حقیقی

  سلام .
  من مدرک ابتدایی دارم میخوام ادامه تحصیل بدم و سیکل رو بگیرم . چه مراحلی داره ؟

  • Avatar

   شما اگر مشکل سربازی نداشته باشید از طریق مدارس اموزش از راه دور میتونید درستون را ادامه بدید

 7. Avatar

  بله خدمت سربازی رفت
  چه کتابی باید بخونم ؟
  ممنون

 8. Avatar

  سلام پپخشید ازمون نمونه و تیز هوشان امسال با هم است

  از چه کتاب های درسی می اید

  • Avatar

   سلام بله .استعدادتحلیلی.قران معارف اسلامی.زبان ادبیات فارسی.مطالعات اجتماعی تاریخ وجغرافیا.علوم تجربی.ریاضیات.سال هشتم ونهم

 9. Avatar

  منظور از معارف اسلامی فقط پیام اسمان و قران است یا عربی را هم شامل می شود

 10. Avatar

  با سلام
  الان تو همه سایتا یچیز زده میشه راهنمایی کنید که توی آزمون نمونه دولتی سال98از چه مباحثی میاد و آیا اصلا کتاب هشتم هست یا نه؟

 11. Avatar

  سلام من شاگرد اول کلاسم با معدل 19.9…از اول سال تحصیلی نه کتاب کار گرفتم و نه کار دیگه ای،فقط در کلاس پیشرفته ریاضی و علوم مدرسه شرکت کردم،احساس میکنم با اینکه کتاب هارو خیلی زیاد نخوندم ولی میتونم به راحتی به سوالای آزمون سال های قبل پاسخ بدم…شما چه پیشنهادی دارید تا من بتونم در آزمون امسال قبول شم؟ممنون میشم اگر جوابتونو برام بفرستید

  • Avatar

   سلام ازمون تیزهوشان یه مقداربه هوش شما بستگس داره ولی کتاب تست هم سرعت عمل شماروبالامی بره بهتریه سی کتاب ازبهترین منابع روبرای خودتهیه کنید

 12. Avatar

  سلام سوالات تحلیلی هم داره؟؟؟

 13. Avatar

  سوالات تحلیلی چقد تاثیر داره؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام.این سوالها چون به نسبت راحت وبه هوش ربط داره.پس تاثیرخوب خواهدداشت

 14. Avatar

  ببخشید میشه بگید که امسال یعنی ۹۹ تت۱۴۰۰ عربی و زبام هست

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم بله جز منابع می باشد.برای مشاوره جامعتر بامشاوران در ارتباط باشید

 15. Avatar

  سلام میشه بگید که…
  آیا امسال هم (۱۳۹۹-۱۴۰۰) آزمون نمونه دولتی وسمپاد ادغام شده ؟
  وما باید علاوه بر خواندن تمامی کتابهای پایه نهم کتابهای پایه هشتم رو هم باید بخونیم؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم ازمون نمونه وتیزهوشان جدا ازهم می باشد ومنابع ازمون باهم فرق داردبرای مشاوره جامعتر بامشاوران ما درارتباط باشید

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید.میخواستم بپرسم که..
  امسال هم(۱۳۹۹_۱۴۰۰)آزمون نمونه دولتی و سمپاد ادغام شدن؟
  واینکه ما علاوه بر خوندن تمامی کتابهای پایه نهم باید کتابهای پایه هشتم رو هم بخونیم؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم ازمون نمونه وتیزهوشان جدا ازهم برگزارمی شود.از17خردادثبت نام نمونه دولتی شروع مش شود.درصورت تمایل بامشاوران ما درارتباط باشید

 17. Avatar

  سلام ببخشید میشه بگید ضریب های هر درس در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم چنده؟ اگر فقط ریاضی و علوم هم بگید کافیه و اینکه ایا امسال و یا سال دیگه از زبان انگلیسی و عربی هم سوال میاد؟

 18. Avatar

  سلام !
  ببخشید می خواستم بدونم زبان عربی و زبان انگلیسی امسال (۹۹-۱۴۰۰) از منابع آزمون هستن ؟
  و اینکه کل کتاب های نهم از منابع هستن یا سال هشتم هم هست ؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم بله .برای ازمون نمونه کتاب های پایه نهم جز منابع هست جزئیات دردفترچه هراستان بیان شده حتما دردفترچهمطالعه شودیابامشاوران مادرارتباط باشید

 19. Avatar
  امین جعفری

  سلام ببخشید میشه بگید در ازمون نمونه دولتی (۱۳۹۹_۱۴۰۰) سوالات استعداد تحلیلی هم میاد؟

 20. Avatar

  سلام ببخشید در ضرایب دروسی ک برای آزمون اراعه دادید این برای همه ی رشته ها است یا ضرایب دروس در رشته های مختلف متفاوت است؟

 21. Avatar

  سلام، می‌خوام بدونم واسه آزمون نمونه باید مباحث تکمیلی ریاضی رو بلد باشیم یا فقط از سر فصل کتابا میاد 😬😩

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم منابع کاملا دردفترچه ثبت نام مشخص هست.درصورت تمایل بامشاوران ما درارتباط باشید

 22. Avatar

  سلام
  می خواستم بپرسم که آیا فقط از پایه نهم در آزمون نمونه دولتی، سوال طراحی می شود یا از پایه هشتم نیز سوال خواهد آمد؟ (۹۹-۱۴۰۰)

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم کدام استان هستید؟منابع وباجزئیات کامل دردفترچه ثبت نام قیدشده است

 23. Avatar

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز. . من میخواستم بدونم چرا تو جدول ضرایب درس قرآن را ننوشت آیا امسال ۹۹.۱۴۰۰درس قرآن از آزمون نمونه دولتی حذف شده

 24. Avatar

  سلام ببخشید آیا درسته که فقطه ۸۰ درصد کتاب ها در از مون ورودی نمونه دولتی میاد؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم شرایط مربوط به منابع در دفترچه نمونه دولتی هر استان قید شده است

 25. Avatar

  سلام
  میخواستم بدونم تو آزمون ۹۹_۱۴۰۰ تا کجای کتاب سوال داده میشه

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم دردفترچه نمونه دولتی استانتان مشخص شده است درصورتی که دفترچه رو نداریدبامشاوران ما تماس بگیرید تا دراختیارتان قرار دهند

 26. Avatar

  آزمون مدارس نمونه نهم به دهم از چند درصد کتاب های پایه نهم گرفته میشه؟

 27. Avatar

  سلام
  میشه بفرمایید که نمره منفی هم داره؟ و اگر سوالی بلد نیستیم نزنیم به نعفمون هست ؟

 28. Avatar

  یه سوال دارم پارسال ازمون ورودی نهم به دهم مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان یکی بود؟؟؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم پارسال ازمون تیزهوشان ونمونه دولتی باهم بود ولی امسال جدا از هم برگزارمی شود

 29. Avatar

  سلام ضریب قبولی انسانی با تجربی فرق داره

 30. Avatar

  سلا ضریب قبولی رشته ریاضی چقدره؟

 31. Avatar

  سلام ایا در ازمون نمونه ۹۹_۱۴۰۰کتاب عربی و زبان حذف شده؟
  و ازمون تحلیلی اضافه شده؟

 32. Avatar

  سلام از کتاب های سال هشتم هم در امتحان نمونه دولتی سوال میاید

 33. Avatar

  سلام . عربی و انگلیسی هم تو امتحان ورودی می یاد؟ و اینکه از کلاس هشتم هم سوالات می یاد بخونیم

 34. Avatar

  سلام آیا عربی و زبان در ازمون ورودی نمونه دولتی هم میاد. بعد یه سوال دیگم این که این آزمون از کل کتاب نهم میاد یا بخشی از کتاب چون تو بعضی سایت ها نوشته از 80 درصد کتاب میاد.

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم بله.سوال دوم شما دردفترچه هراستان منابع باجزییات بیان شده؟شما کدام استان هستید؟درصورت تمایل بامشا.ران ما دراتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =