حد نصاب تراز قبولی مصاحبه آزمون دکتری

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی ارومیه

جهت مشاوره در زمینه حد نصاب تراز قبولی مصاحبه آزمون دکتری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مصاحبه آزمون دکتری 99 مانند مصاحبه دکتری سال‌های پیش بخش زیادی از امتیاز و تراز قبولی دکتری برای پذیرش دانشجویان در این مقطع تحصیلی را شامل می‌شود. به همین خاطر داوطلبان کنکور دکتری دغدغه مصاحبه را دارند.

بهتر است داوطلبان آزمون دکتری 99 پیش از مصاحبه دکتری از نحوه مصاحبه آگاهی پیدا کنند و خود را برای آن آماده کنند، همانطور که تلاش می‌کنند برای آزمون دکتری آماده شوند.

در اینجا ما جزییاتی را در مورد تراز قبولی دکتری و مصاحبه آزمون دکتری 99 برای داوطلبان آزمون دکتری 99 مطرح می‌کنیم که خواندن آن به داوطلبان دکتری کمک می‌کند با آگاهی از روند مصاحبه دکتری، با خیال آسوده‌تر این مرحله را از سر بگذرانند و برای ادامه تحصیل به دانشگاه مد نظر خود وارد شوند.

تراز قبولی مصاحبه آزمون دکتری 99

کسب کردن حد نصاب تراز قبولی دکتری 99 در آزمون دکتری اسفندماه برای ورود به مرحله بعد یعنی مصاحبه دکتری ضروری است. داوطلبانی می‌تواند در مصاحبه دکتری 99 شرکت کنند که حد نصاب تراز دکتری 99 دانشگاه مد نظر خود را کسب کرده باشند. همانطور که می‌دانید آزمون دکتری تخصصی امسال نیز مانند سال‌های پیش، نیمه متمرکز است و این یعنی پذیرش دانشجویان وابسته به دو مرحله‌ای است و مصاحبه در پذیرش دانشجویان مقطع دکتری 99 نقش مهمی ایفا می‌کند.

پس داوطلبان آزمون دکتری باید دقت کنند که رتبه اولیه و تراز قبولی دکتری تنها ملاک پذیرش‌ در دوره دکتری 99 نیست و لذا باید امتیاز مصاحبه دکتری تخصصصی دانشگاه‌ها را نیز کسب کنند. مهم است بدانیم که 50 درصد امتیاز پذیرش دانشجویان دوره دکتری به آزمون دکتری اختصاص دارد و 50 درصد دیگر امتیاز پذیرش آنان مربوط به مصاحبه تخصصی دانشگاه است.

تراز قبولی دکتری 99 برای دعوت به مصاحبه دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است. داوطلبان آزمون دکتری 99 برای اطلاع از تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه‌های مختلف سراسری و تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند به مطالب دیگر همین سایت که به طور خاص در این باره است، مراجعه کنند.

زمان مصاحبه دکتری 99

داوطلبانی که تراز قبولی دکتری 99 را برای مصاحبه دکتری 99 دانشگاه‌های مد نظرشان کسب کنند، دعوت به مصاحبه می‌شوند. هر داوطلب بر اساس انتخاب‌هایی که در انتخاب رشته خود کرده است، در چندین دانشگاه دعوت به مصاحبه می‌شود. لیست افراد دعوت به مصاحبه شده، اردیبهشت ماه از طریق سایت سنجش و آموزش کشور به داوطلبان آزمون دکتری 99 اعلام می‌شود و پس از آن داوطلبان دکتری بایستی برای اطلاع از زمان دقیق مصاحبه خود در هر دانشگاه به پروتال دانشگاه‌هایی که دعوت به مصاحبه شده‌اند، مراجعه کنند.

معمولا بازه زمانی مصاحبه دکتری دانشگاه‌های مختلف از اردیبهشت ماه تا اوایل مردادماه است. دانشگاه‌ها در این بازه زمانی از دانشجویان مصاحبه تخصصی می‌گیرند و دانشجو می‌تواند در مصاحبه همه دانشگاه‌هایی که دعوت به مصاحبه شده است حضور پیدا کند.

مصاحبه آزمون دکتری 97

نحوه مصاحبه دکتری 99

لازم است داوطلبان آزمون دکتری 99 به نحوه مصاحبه دکتری 99 توجه داشته باشند تا بتوانند مصاحبه دکتری خود را با موفقیت پشت سر بگذرانند و عملکرد مطلوبی داشته باشند. داوطلبان باید توجه کنند که برخی از دانشگاه‌ها علاوه بر مصاحبه، امتحان کتبی نیز دارند و آنان باید در بازه زمانی مصاحبه دکتری، در امتحان کتبی آن دانشگاه نیز شرکت کنند، امتیاز این امتحان کتبی نیز برای ورود آنان به دوره دکتری بسیار مهم است.

در مورد مصاحبه، داوطلبان دوره دکتری 99 باید بدانند که محور‌های مصاحبه دکتری علمی، آموزشی، پژوهشی است و داوطلبان از منظر سابقه‌ی علمی، آموزشی و پژوهشی‌شان بوسیله‌ی هیات مصاحبه دانشگاه که اعضای هیات علمی آن دانشگاه است، مورد سنجش قرار می‌گیرند. در مصاحبه رزومه داوطلب مهم است، مقالاتی که به چاپ رسانده است، تسلط به زبان انگلیسی و معدل دوره‌های پیشین تحصیلی او امتیاز دارد و نیز داوطلب باید بتواند به سوال‌های علمی تخصصی که هیات مصاحبه‌کننده از او می‌پرسد، پاسخ بدهد.

تاکید می‌شود که داوطلبان دکتری 99 پیش از حضور در جلسه مصاحبه بایستی در پروتال دانشگاه مد نظر خود، ثبت نام کنند و مدارک لازم را در سایت دانشگاه بارگزاری کنند. در صورتی که برای ثبت نام مصاحبه خود دچار مشکل شدید و یا نیاز به راهنمایی داشتید، مشاوران تحصیلی صدای مشاوران می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

 اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99 که همان نتایج نهایی آزمون دکتری 99 است در شهریور ماه به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری 99 می‌رسد و داوطلبان باید توجه داشته باشند که پذیرش در این مرحله به معنای پذیرش در دانشگاه است و پذیرفته‌شدگان باید برای ثبت نام به دانشگاه محل قبولی خود رجوع کنند. اما کسانی که در اعلام نتایج نهایی دکتری 99 قبول نشده‌اند نیز باید به این نکته مهم توجه کنند که هنوز فرصت تکمیل ظرفیت دکتری را برای ورود به دوره دکتری 99 دارند و می‌توانند در صورت کسب تراز قبولی دکتری 99 دوباره در بازه زمانی مربوط به تکمیل ظرفیت، انتخاب رشته کنند.

جهت مشاوره در زمینه حد نصاب تراز قبولی مصاحبه آزمون دکتری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید