تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

دانشگاه آزاد

لیست رشته های دانشگاه آزاد تهران 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های دانشگاه آزاد تهران 98 – 99

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

لیست رشته های دانشگاه آزاد تهران 98 – 99 ، داخل دفترچه راهنمای ثبت نام و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی درج شده است . دفترچه راهنمای ثبت نام و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سایت دانشگاه آزاد قابل دسترس می باشد .

متقاضیان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد می توانند به سایت azmoon.iau.ac.r برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه نمایند . دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی از دو طریق پذیرش دارد . یک روش پذیرش با آزمون می باشد . که از طریق کنکور سراسری صورت می پذیرد . روش دوم ، بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی می باشد . در حال حاضر 85 درصد رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد بدون آزمون می باشند .

اگر رشته مد نظر شما در دانشگاه آزاد از طریق آزمون پذیرش دارد ، آزمون دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد یکی می باشد . بعد از شرکت در آزمون سراسری و اعلام نتایج اولیه ، متقاضی می تواند با استفاده از کد دسترسی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه کنکور ثبت می شود ، برای دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه دولتی ، وارد سایت دانشگاه آزاد شوند و دفترچه انتخاب رشته با آزمون را دانلود نمایند . و با کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوید و کد رشته های انتخابی را ثبت نمایید . 

زمان و شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد نیمسال اول 98 – 99

مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی تا 6 شهریور ماه سال 98 می باشد . شرایط اختصاصی برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته داشتن دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند ، مجاز به ثبت نام در این دوره نمی باشند . داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است .

و شرایط اختصاصی برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته های شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش و یا دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهار ساله ( نظام قدیم ) در رشته های متناسب با نوع دیپلم خود می توانند ثبت نام نمایند .

و شرایط اختصاصی برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته دارا بودن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است . و دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند مجاز به ثبت نام در این مقطع نیستند .

و متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند در هر رشته ای در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نمایند . 

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تهران 98 – 99

برای انتخاب رشته در مقطع کاردانی پیوسته هر داوطلب با توجه به تطابق رشته دیپلم و رشته انتخابی در دانشگاه به استثنای رشته تربیت بدنی مجاز به انتخاب یک رشته و حداکثر 20 محل دانشگاهی برای ثبت نام می باشد . از رشته های بدون آزمون داشگاه های آزاد تهران در مقطع کاردانی پیوسته می توان به رشته های حسابداری ، تربیت بدنی ، الکترونیک_ الکترونیک عمومی ، الکتروتکنیک _ برق صنعتی ، ساختمان _ کارهای عمومی ساختمان ، نقشه کشی عمومی _ نقشه کشی و طراحی صنعتی ، نقشه کشی معماری _ معماری ، نرم افزار کامپیوتر و گرافیک و … اشاره نمود .

و انتخاب رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته بدین صورت است که متقاضیان می توانند 20 رشته / شهر از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته / شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام نمایند . متقاضیانی که تمایل به انتخاب رشته / شهر از مجموعه ای متفاوت دارند ، می توانند مجددا با خرید کارت اینترنتی ثبت نام نسبت به انتخاب 20 رشته / شهر از مجموعه آزمایشی دیگر نمایند . از رشته های بدون آزمون ارائه شده در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه های آزاد تهران می توان به رشته های کاردانی مدیریت بازرگانی ، کاردانی مدیریت صنعت جهانگردی ، کاردانی حسابداری ، نرم افزار کامپیوتر ، کاردانی امور بانکی و کاردانی امور دولتی و رشته های کاردانی آموزش مانند آموزش زبان و ادبیات فارسی و آموزش زبان انگلیسی و … اشاره نمود .

برای ثبت نام و انتخاب رشته در مقطع کارشناسی پیوسته ، متقاضیان می توانند 20 رشته / شهر از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته / شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام نمایند . متقاضیانی که تمایل به انتخاب رشته / شهر از نظام های آموزشی متفاوت دارند می توانند مجددا با خرید کارت اعتباری ثبت نام نسبت به انتخاب 20 رشته / شهر از نظام آموزشی دیگر اقدام نمایند .

در مورد لیست رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه های آزاد تهران  می توان به رشته های زیر گروه علوم انسانی مانند مدیریت در گرایش های بازرگانی ، صعتی ، دولتی ، مالی ، بیمه و مشاوره ، اقتصاد ، علوم تربیتی ، جامعه شناسی و.. رشته های زیر گروه تجربی رشته های شیمی محض ، شیمی کاربردی ، زیست شناسی گیاهی و جانوری و میکروبیولوژی در نظام آموزشی پاره وقت و ..  را نام برد .

و رشته های زیرگروه ریاضی ، رشته هایی مانند مهندسی عمران ، مهدسی معماری ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی شهر سازی و … را اشاره کرد و رشته های زیر گروه زبان خارجه رشته هایی مانند مترجمی زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی ، مترجمی و زبان ادبیات آلمانی ، زبان فرانسه و … را اشاره نمود . از رشته های زیر گروه هنر می توان به رشته های عکاسی ، نقاشی ، طراحی صنعتی ، بازیگری ، طراحی پارچه ، و … را نام برد .

برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته هر داوطلب مجاز می باشد با توجه به علاقه خود در یکی از رشته های این مقطع و حد اکثر برای 20 محل دانشگاهی مجری ثبت نام نماید . از جمله رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه های آزاد تهران رشته ی مدیریت بازرگانی ، حسابداری ، آموزش زبان انگلیسی ، معماری ، مهندسی اجرایی عمران ،  نرم افزار کامپیوتر و … را نام برد . 

 

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های دانشگاه آزاد تهران 98 – 99

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

شیوه برگزاری آزمون پایان ترم دانشگاه پیام نور

شیوه برگزاری آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور

شیوه برگزاری آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =