خانه / بدون کنکور / بدون کنکور غیر انتفاعی / لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی 98 – 99
رشته های بدون کنکور غیراتفاعی سال 98

لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای ثبت نام رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 98 – 99 ، طبق اطلاعیه سازمان سنجش که در نیمه دوم بهمن ماه سال 97 در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی شد . داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام جدید حداکثر تا تاریخ 31 مرداد ماه سال 98 می باشد و یا دارندگان مدرک پیش دانشگاهی حد اکثر تا تاریخ 31 شهریور سال 98 ویا متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم 4 ساله هستند می توانند از تاریخ 20 اسفند ماه سال 97 تا 6 شهریور سال 98 برای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون برای دانشگاه های دولتی ، آزاد و دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نماید .  

متقاضیان ثبت نام با  مطالعه دقيق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد برای مهر سال 1398 و اطلاع كامل از مندرجات و ضوابط آن و در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط مربوطه ، نسبت به ثبت نام و سپس انتخاب رشته به تعداد 100 كد رشته محل از ميان كد رشته محل هاي تحصيلي مورد علاقه خود از گروه و يا گروه هاي تحصيلي مربوط ، انتخاب و به ترتيب اولويت بر اساس علاقه اقدام به درج در تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته اينترنتي نمايند . 

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 98 – 99

متقاضیان ثبت نام لازم است از تاریخ 20 اسفند ماه سال 97 تا 6 شهریور سال 98 به سایت sanjesh . org مراجعه نمایند . ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون مهر 98 را دانلود نمایند . مندرجات دفترچه راهنما را مطالعه نمایند . مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی را آماده نمایند .

داخل دفترچه راهنما کد رشته محل های  دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی  و پیام نور به تفکیک استان ها از صفحه 58 تا 159 دفترچه راهنما درج شده است . متقاضیان ثبت نام می توانند 100 کد رشته محل از گروه های تحصیلی مختلف را انتخاب نمایند و به ترتیب اولویت وارد فرم انتخاب رشته نمایند . در انتهای دفترچه ، پیش نویس ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش داشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد که قبل از ورود به سایت می توانید پیش نویس را تکمیل کرده و بعد وارد سایت سازمان سنجش شوید .

و ثبت نام خود را بدون پرداخت هیچ گونه وجهی از طریق پایگاه سازمان سنجش قسمت سراسری و انتخاب لینک سامانه پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهر ماه سال 1398 مراحل ثبت نام اینترنتی را انجام دهید . در زمان تشکیل پرونده حضوری در رشته محل قبولی پرداخت وجه صورت می پذیرد . 

 نحوه گزینش دانشجو برای ثبت نام رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 98 – 99

دراين مرحله پذيرش ، گزينش دانشجو به روش متمركز خواهد بود و فقط معدل كتبي داوطلبان واجد شرايط ملاك و مبناي پذيرش قرار مي گيرد. از آنجا كه پذيرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم) صورت مي پذيرد و نظر به اينكه دروس امتحاني داوطلبان ديپلمه با توجه به نوع ديپلم آنان (رياضي، تجربي، انساني و ….) متفاوت است ، لذا چنانچه نوع ديپلم داوطلب با گروه تحصيلي كه متقاضي آن مي شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل كتبي متفاوت خواهد بود . 

اعلام نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی مهر سال 98

ثبت نام اینترنتی تا تاریخ 6 شهریور ماه ادامه دارد . 7 و 8 شهریور ماه سال 98 اطلاعات ثبت نامی داوطلبان از طریق سازمان سنجش به دانشگاه ها منتقل می گردد . از تاریخ 9 شهریور ماه تا 21 شهریور دانشگاه ها به بررسی مدارک داوطلبین می پردازند .

و از تاریخ 23 شهریور تا 28 شهریور از طریق دانشگاه ها نتایج قبولی به داوطلبین اطلاع رسانی می شود . در صورتیکه داوطلب در چدین رشته محل پذیرفته شود می تواند به اختیار خود یکی از رشته محل های قبولی را انتخاب کند . و برای تشکیل پرونده و ارائه مدارک به دانشگاه ها مراجعه نماید . 

 

 

 

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

خرید کارت اعتباری ثبت نام تیزهوشان هفتم به هشتم 98 - 99

امکان خرید مجدد کارت اعتباری دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی کارشناسی ارشد 98

سازمان سنجش اعلام کرد ، امکان خرید مجدد کارت اعتباری دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *