تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

شماره تماس از تلفن ثابت در استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۳

خانه / نظام وظیفه / معافیت پزشکی / لیست بیماری های معافیت پزشکی چشم 98 – 99
معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی چشم 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه لیست بیماری های معافیت پزشکی چشم 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در مورد لیست بیماری های معافیت پزشکی چشم 98 – 99 ، می توان معافیت از خدمت سربازی را در مورد بیماری های هیپرمتروپی با سیکلوپلژی کامل ، میوپی با سیکلوپلژی کامل ، آستیگماتیسم ، فقدان یک چشم ، ناخنک ، لک مرکزی قرنیه و … به صورت معافیت دائم و موقت در ادامه توضیح داد . مشمولانی که می خواهند تقاضای معافیت پزشکی دهند ، قدم اولیه بایستی به دفتر پلیس + 10 مراجعه نمایند . اوراق مربوط به معافیت پزشکی را تکمیل نمایند . به پزشکان که از طریق پلیس + 10 معرفی می گردد مراجعه نمایند . واکسیناسیون را انجام دهند . و مدارک تکمیل شده را به دفاتر مربوطه تحویل نمایند .

در مورد معافیت پزشکی ، شورای پزشکی اظهارنظر می کند . و مشمول به رای شورای عالی پزشکی نمی تواند اعتراض نماید . رای شورای عالی ، قطعی و لازم الاجراست . همه بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی قابل بررسی در حین تحصیل نیستند . برای بیماری های چشم که در حین تحصیل قابل بررسی باشند می توان به سایت نظام وظیفه قسمت رقوانین و مقررات لینک معافیت پزشکی مراجعه نمود .  مقطع تحصیلی ، مدرک تحصیلی در صدور معافیت دائم و موقت پزشکی در مورد تعدادی از بیماری های چشم تاثیر گذار است . 

معافیت پزشکی چشم  در مورد بیماری هیپرمتروپی با سیکلوپلژی کامل سال 98 

هیپرمتروپی به معنای دوربینی چشم می باشد و میوپی به معنای نزدیک بینی است . اگر هیپرمتروپی برای یک چشم بیش از 6 دیوپتر باشد ، معافیت دائم دارد . اما مشمولینی که هیپرمتروپی بیش از 8 را داشته باشند و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر باشند ، معافیت دائم دارد .

اگر هیپر متروپی برای هریک از چشم ها بین 3 تا 6 دیوپتر باشد ، معاف از خدمات رزمی دارد . اما برای هیپرمتروپی بین 3 تا 8 دیوپتر هر یک از چشم ها برای مدرک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم دارد . اگر هیپرمتروپی و میوپی با آستیگماتیسم همراه باشد در محاسبه ، مجموع آن ها در یک چشم در نظر گرفته می شود .

معافیت پزشکی چشم در مورد بیماری میوپی با سیکلوپلژی کامل سال 98 

میوپی به معنی نزدیک بینی می باشد . اگر میوپی برای یک چشم بیش از 6 دیوپتر باشد ، معافیت دائم دارد . و اگر میوپی بیش از 8 دیوپتر باشد یرای یک چشم و  شخص دارای مدرک کارشناسی و بالاتر باشد ، معافیت دائم دارد . اگر میوپی از 3 تا 6 دیوپتر برای هریک از چشم ها باشد ، معاف از خدمات رزمی دارد .

برای دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر برای هریک از چشم ها ، میوپی از 3 تا 8 دیوپتر معاف از خدمات رزمی می باشد . اگر هیپر متروپی و میوپی با آستیگماتیسم همراه باشد ، در محاسبه ، مجموع آنها در یک چشم در نظر گرفته می شود . 

معافیت پزشکی چشم در مورد بیماری آستیگماتیسم ساده ، مرکب یا مخلوط با سیکلوپلژی کامل  سال 98

اگر چشم را یک عدسی کروی در نظر بگیریم . اگر این عدسی از حالت کروی خارج شود و حالت بیضوی پیدا کند . در این صورت دارای دو کانون خطی به جای یک کانون نقطه ای خواهند شد . در این صورت تصاویر چه نزدیک باشد و چه دور ، تار می شوند .

بنابراین کسانی که چشم های آستیگماتیسم دارند ، اشیای دور و نزدیک را تار می بینند . که علت آن غالبا نامنظمی شکل و انحنای قرنیه است . و گاهی علت آن نامنظمی شکل و انحنای لنز که در پشت عنبیه قرار دارد می باشد . آستیگماتیسم به 3 شکل وجود دارد ، آستیگمات ساده ، مرکب و مخلوط .

اگر مجموع دیوپتر آستیگمات ساده ، مرکب یا مخلوط برای یک چشم بالای 5 باشد معافیت دائم دارد . برای دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر که می خواهند معافیت دائم بگیرند ، بایستی مجموع دیوپتر آستیگمات ساد ، مرکب و مخلوط بالای 7 باشد .

و آستیگمات ساده ، مرکب  یا مخلوط از 3 تا 5 دیوپتر هریک از چشم ها معاف از خدمات رزم دارد . برای دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر ، آستیگماتیسم ساه ، مرکب یا مخلوط از 3 تا 7 دیوپتر هر یک از چشم ها ، معافیت از رزم دارد . 

معافیت پزشکی چشم در مورد بیماری ناخنک پیشرفته سال 98

ناخنک پیشرفته که تا مرکز قرنیه پیشرفت نموده باشد و با چشم غیر مسلح دیده شود . اگر در دو چشم با اختلال در میدان بینایی همراه باشد معافیت دائم دارد . و برای مدرک کارشناسی و بالاتر معاف از خدمات رزمی دارد . اگر ناخنک پیشرفته در یک چشم باشد ، معاف از خدمات رزمی دارد .  

در مورد معافیت پزشکی چشم و عوارض بینایی می توانید به سایت نظام وظیفه به نشانی vazifeh . police .ir مراجعه نمایید از قسمت قوانین و مقرارت لینک معافیت های پزشکی ، سایر معافیت های مربوط به بیماری چشم را مشاهده نمایید . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت مشاوره در زمینه لیست بیماری های معافیت پزشکی چشم 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

ثبت نام پروژه کسری خدمت دانشگاه امام حسین

ثبت نام پروژه کسری خدمت دانشگاه امام حسین

ثبت نام پروژه کسری خدمت دانشگاه امام حسین در سال 98 امکانپذیر است. فراخوان جدید مرکز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 10 =