تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 - 1400

قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 – 1400

جهت مشاوره در زمینه قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 – 1400

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

انصراف از دانشگاه پس از کنکور سراسری کنکور مجدد سوالی است که ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور را به خود مشغول کرده است. هرچه به روزهای ثبت نام کنکور نزدیک و نزدیک تر می شویم سوالات بسیاری در ذهن دانش آموزان شکل می گیرد که یافتن پاسخ این پرسش ها در کاهش استرس این افراد موثر است.  شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه می تواند سوال بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل نیز باشد. که آیا پس از قبولی در دانشگاه، اجازه انصراف از ادامه تحصیل برای دانشجویان وجود دارد؟

در این مقاله به بررسی قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 – 1400 پرداخته خواهد شد.

قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور سراسری مجدد

این اتفاق کاملا قابل پیش بینی است که گاها دانشجویان بعد از مدتی تحصیل در دانشگاه به دلایل مختلفی اقدام به ترک تحصیل و انصراف از دانشگاه کنند. اگر داوطلبان مایل به بازگشت به دانشگاه قبلی خود باشند مقررات و دستورالعمل های مختلف مانع این بازگشت می شوند.

دانشجویانی که بخواهند از دانشگاه خود انصراف دهند، با توجه به نوع دانشگاه باید هزینه ای را به عنوان جریمه انصراف از تحصیل، پرداخت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دانستن همه چیز درباره “قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 – 1400” می توانید با مشاورین ما از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9092301613 از خطوط ثابت در تهران و شماره تلفن 9099071614 در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

جریمه انصراف از دانشگاه

  • دانشجویان انصرافی از دانشگاه دولتی در صورتی که بعد از انصراف، مجددا قصد تحصیل در یک دانشگاه دولتی روزانه را داشته باشند، از پرداخت جریمه انصراف معاف هستند.
  • جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور و دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت است.
  • جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی (شهریه ثابت یک ترم + 7 واحد درسی ) است.
  • جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد ( تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8 )*( نصف شهریه ثابت ) .
  • جریمه انصراف از تحصیل در پردیس های خود گردان برابر با شهریه ثابت همه ی ترم های باقیمانده است که رقم بسیار زیادی است.

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی

حالت اول

افرادی که در کنکور سراسری 98 انتخاب رشته انجام داده اند و در دانشگاه دولتی روزانه پذیرفته شده اند از شرکت در کنکور سراسری 99 محروم هستند. اما اگر انتخاب رشته نکرده اند و یا در دانشگاه روزانه قبول نشده اند می توانند در کنکور سراسری سال 99 شرکت نمایند.

حالت دوم

حالت دیگر این است که دانشجوی یک دانشگاه دولتی روزانه در یکی از ترم های 3 و بالاتر یعنی زمانی که دانشجوی سال اولی نباشد، از رشته خود یا دانشگاه خود ناراضی باشد و قصد انصراف و شرکت مجدد در کنکور سال بعد را داشته باشد.

این دانشجو می تواند حتما تا ۳۰ بهمن سال قبل از کنکور، از دانشگاه خود انصراف داده و یا حداقل درخواست انصراف خود را تسلیم دانشگاه کرده باشد و در کنکور سال بعد دوباره شرکت کند. در غیر این صورت درصورتی که تخلف آن شخص محرز شود سازمان سنجش می تواند ثبت نام و قبولی اش را در کنکور ملغی کند. دقت فرمایید این موارد صرفا برای دانشجویان روزانه دولتی است و دانشجویان شبانه ، پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی  از این قانون معاف هستند.

تذکر: دانشجویانی که پس از اتمام دوره لیسانس مجددا تصمیم به شرکت در کنکور می گیرند، طبق مصوبه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری؛ مقرر شده است درصورت قبولی در دانشگاه روزانه، تحصیل مجدد در مقطع جدید یا مقطع فعلی در هر صورت رایگان است و هیچ محدودیت سنی برای تحصیل مجدد و شرکت دوباره در کنکور سراسری برایشان وجود ندارد.

اگر ابهامی در ذهن شما در رابطه با قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 – 1400 وجود دارد، اصلا نگران نباشید. با مشاورین سایت صدای مشاور تماس بگیرید. اگر وقت و حوصله مطالعه این مقاله را ندارید می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

جهت مشاوره در زمینه قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 99 – 1400

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

همچنین ببینید

نتایج نهایی آزمون استخدام دانشگاه افسری ارتش

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام دانشگاه افسری ارتش

اعلام نتایج دانشگاه افسری ارتش سال 99 در این صفحه به اطلاع داوطلبان می رسد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =