تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور

فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور

جهت مشاوره در زمینه فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور یک روش برای کسانی است که دارای سهمیه ایثارگری می باشند و تمایل دارند که با استفاده از سهمیه خود در دانشگاه های بهتر و رشته های مناسب تر پذیرش شوند. در این مقاله فرمول محاسبه درصد ایثارگری و روش اعمال آن را برای شما آورده ایم.

https://www.instagram.com/moshaver_24/

 درصد ایثارگری در کنکور چگونه محاسبه می شود

به این سوال که درصد ایثارگری در کنکور چگونه محاسبه می شود و فرمول محاسبه درصد ایثارگری کدام است می توان اینگونه پاسخ داد که؛ برای هر داوطلب بر اساس نوع ایثارگری چندین سهمیه وجود دارد. سهمیه ایثارگری برای داوطلبان با دارا بودن شرایط زیر اعمال می شود.

  • خانواده شهدا ( همسر فرزند شهدا و مفقود الاثر )
  • آزادگان ( همسر و فرزندان آن ها )
  • جانبازان با 25 درصد جانبازی و بالاتر ( جانبازان و همسر و فرزندان آن ها )
  •  جانبازان با 25 درصد جانبازی و پایین تر ( جانبازان و همسر و فرزندان آن ها )

نحوه اعمال سهمیه و محاسبه درصد ایثارگری در کنکور برای داوطلبان با هر یک از سهمیه های فوق متفاوت می باشد . داوطلبان با داشتن شرایط همسر و فرزندی برای استفاده از سهمیه شهدا،  آزاداگان، جانبازان بالای 25 درصد، زیر 25 درصد و 5 درصد می توانند از درصد سهمیه ایثارگری استفاده نمایند و با ارائه مدارک این سهمیه برای آن ها اعمال خواهد شد.

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور به این صورت است که با یکدیگر مقایسه می شوند و در گروه خود بررسی خواهند شد.

بنیاد جانبازان برای رفاه حال دانش آموزان و متقاضان خانواده شهید و ایثارگر این سهمیه را قرار داده و از سال های پیش در کشور اعمال می شود.

تاثیر سهمیه ایثارگری 25 درصد درکنکور

 یکی از روش های فرمول محاسبه درصد ایثارگری تاثیر سهمیه ایثارگری  25 درصدی در کنکور  می باشد که بسیار حائز اهمیت است و داوطلبان با داشتن سهمیه 25 درصدی می توانند با رتبه بیشتر در دانشگاه دلخواه پذیرش شوند. این سهمیه برای داوطلبان با درصد جانبازی و ایثاگری 25 درصد و بالاتر ( همسر و فرزندان آن ها ) خاواده شهدا ( همسر و فرزند شهید ) مفقود الاثر ( همسر و فرزند ) و آزادگان ( همسر و فرزند آن ها ) می باشد. فرمول محاسبه درصد ایثارگریبه این صورت است که این سهمیه 25 درصد ظرفیت کد رشته محل انتخابی را به خود اختصاص می دهد. در واقع 25 درصد ظرفیت هر دانشگاه به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد. این فرایند با توجه به ظرفیت رشته انتخابی و کسب حد نصاب نمره آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد اعمال می شود.

ظرفیت اختصاص داده شده به هر کد رشته 25%
نمره حد نصاب با توجه به آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد 70%

تاثیر سهمیه ایثارگری 5 درصد درکنکور

در این قسمت به بررسی تاثیر سهمیه ایثارگری 5 درصد در کنکور می پردازیم. سهمیه 5 درصد برای داوطلبان با سهمیه جانبازای زیر 25 و همسر و فرزندان آن ها و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد.

در سهمیه ایثارگری 5 درصدی، 5 درصد از ظرفیت رشته در هر رشته محل ( در صورت داشتن ظرفیت در آن رشته )  به داوطلبان دارای این سهمیه اختصاص می یابد. کسب حد نصاب 75 درصد نمره اخرین فرد قبولی در سهمیه ازاد برای داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی لازم می باشد.

داوطلبان می توانند برای آگاه ببشتر از فرمول محاسبه درصد ایثارگری روی لینک زیر کلیک کرده و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را دانلود نمایند.همچنین می توانید از سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org را در زمان انتشار، دانلود نمایید. در صورت وجود سوال در این زمینه و برای آگاهی از فرمول محاسبه درصد ایثارگری خود می توانند با شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایند.

ظرفیت اختصاص داده شده به هر کد رشته  % 5
نمره حد نصاب با توجه به آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد  % 75

آخرین رتبه قبولی با سهمیه ایثارگری

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد، ایثارگران با درصد سهمیه ایثارگری 25 درصد و بالاتر، کسب حد نصاب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل و حد نصاب نمره رزمندگان 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل ضروری می باشد. برای اطلاع از فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور 99 توجه به جدول زیر می تواند برای شما مفید باشد.

 آخرین رتبه قبولی پزشکی سهمیه ایثارگران 5 درصدی روزانه 

رتبه درسهمیه 5 درصدی رتبه کشوری دانشگاه محل قبولی
707 5185 دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
692 5082 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
655 4801 دانشگاه علوم پزشکی جهرم
557 4026 دانشگاه علوم پزشکی فسا
251 1948
        دانشگاه علوم پزشکی یزد

 داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری می باشند برای موفقیت در انتخاب رشته و آگاهی از فرمول محاسبه درصد ایثارگری، می توانند با مجموعه صدای مشاوران تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از مشاوران این مجموعه دریافت نمایند

جهت مشاوره در زمینه فرمول محاسبه درصد ایثارگری در کنکور

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

همچنین ببینید

چت با مشاور تحصیلی رایگان

چت با مشاور تحصیلی مجانی

چت با مشاور تحصیلی مجانی به یکی از مطالب پر بازدید سایت صدای مشاوران تبدیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید