خانه / مدارس / اخبار مدارس / طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی 98
طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی

طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی 98

جهت مشاوره در زمینه طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی و ابتدایی از 18خرداد 98 آغاز شد. طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی مدارس با هدف  سنجش بدو ورود به ابتدایی و مقطع دبستان با ورود به سایت سنجش سلامت انجام می شود. این طرح همزمان برای نوآموزان پیش دبستانی و پایه اول دبستان اجرا می شود. نوآموزان پیش دبستانی ثبت نام شده در سامانه سناد به نزدیک ترین پایگاه سنجش معرفی و بعد از انجام سنجش ، شناسنامه سلامت خود را به مدارس تحویل دهند.

والدین گرامی برای ثبت نام کودکان خود در کلاس های پیش دبستانی به موقع اقدام نمایند تا امکان سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی فرزندان شما در یک سال پیش از ورود به دبستان وجود داشته باشد.

طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی جسمانی پیش دبستانی و ابتدایی

 مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح سامانه سنجش نوآموزان پیش دبستانی ، به صورت سراسری از تاریخ 98/03/18 آغاز شد. پیرو مصوبه شورای سیاست گذاری درباره طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی ، این طرح همزمان برای نوآموزان پیش دبستانی و پایه اول دبستان اجرا می شود. نوآموزان پیش دبستانی ثبت نام شده در سامانه سناد به نزدیک ترین پایگاه سنجش معرفی و بعد از انجام سنجش ، شناسنامه سلامت خود را به مدارس تحویل دهند.
معاینه های سلامت جسمانی شامل اندازه گیری قد و وزن ، بررسی سلامت دهان، دندان ، بینی و وضعیت شنوایی است. 
آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی نیز سنجیده می شود. اگر در تشخیص و ارزیابی اولیه مواردی نیازمند به بررسی های دقیق تری باشد، دانش آموز به پایگاه های تخصصی معرفی می شود.

نوآموزانی که در دوره پیش دبستانی، سلامت و آمادگی تحصیلی ایشان مورد بررسی قرار می گیرد، برای ورود به پایه اول ابتدایی ، نیاز به تکرار آن ندارند. یک بار اجرای طرح برای هر دانش آموز کافی می باشد. اگر دانش آموز نیاز به مداخله تربیتی و آموزشی داشته باشد، در دوره پیش دبستانی ، تحت پوشش برنامه های تخصصی قرار می گیرد.

والدین عزیز می توانند در صورت نیاز به کسب راهنمایی و رفع هرگونه سوال و ابهام درمورد طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی پیش دبستانی و ابتدایی، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند. (شماره تلفن های موجود در همین صفحه)./طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی.

هزینه سنجش سلامت 30هزار تومان است. 5درصد موارد رایگان و 5درصد افرادی که نیازمند تشخصیص داده شوند 15 هزار تومان پرداخت خواهند کرد. سنجش برای عشایر و نوآموزان مناطق سیل زده رایگان است.

Rate this post

جهت مشاوره در زمینه طرح سامانه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نحوه امتیازبندی مدارس شاهد

نحوه امتیازبندی مدارس شاهد 98 – 99

در این مقاله از نحوه امتیازبندی مدارس شاهد سال 98 – 99 مطلع میشوید. اولویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *