خانه / دانشگاه ها / اخبار دانشگاه ها / شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون 98
شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون

شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون 98

جهت مشاوره در زمینه شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون در سال 98 اعلام شد. دریافت شهریه از دانشجویان مهمان دوره روزانه با قانون مغایرت دارد. به این دلیل اینکه تحصیل در دوره های دانشگاه های دولتی روزانه رایگان است و دانشجویان باید از بورسیه دولتی استفاده کنند، هیات عمومی دیوان عدالت اداری با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی دریافت شهریه توسط دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون بوده و نیاز به دریافت مجوز دارد. در این مقاله از جزئیات کامل خبر ممنوعیت دریافت شهریه دانشگاه دولتی روزانه برای دانشجویان مهمان مطلع می شوید.

شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون در سال 98 

پیرو رای صادر شده از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری، پرداخت شهریه به دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون می باشد. با ارجاع به مفاد رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مقرره ماده و تبصره های مربوط به آئین نامه مهمانی و انتقال دانشجویان مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری که متضمن جواز دریافت شهریه توسط دانشگاه های دولتی روزانه از دانشجویان مهمان دوره روزانه است، مغایر با قانون و خارج از حدود اختیارات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد.

به استاد بندهای قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران، تحصیل در دوره های روزانه دانشگاه های دولتی برای دانشجویان رایگان است. همچنین با عنایت به اینکه پیرو حکم ماده 4 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب و ماده 60قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ، دریافت هرگونه هزینه تحت عنوان شهریه دانشگاه روزانه و دریافت وجه توسط دستگاه های اجرایی نیاز به حکم یا جواز قانونگذار دارد. 

دانشجویان دانشگاه دولتی روزانه می توانند برای ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه دولتی روزانه (مهمان دوره روزانه) و اطلاع از اخبار مربوط به قعطی شده عدم پرداخت شهریه و تحصیل رایگان، می توانند با سامانه صدای مشاور تماس حاصل فرمایند.

شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون 98

 نقل و انتقالات دانشگاه دولتی روزانه 

ثبت نقل و انتقالات و درخواست مهمان دانشگاه دولتی روزانه در سال 98 از طریق سامانه ثبت نام انجام می شود. بنابراین ابتدا وارد سامانه ثبت نام و درخواست مهمان شده و انتقال خود را نهایی کنید. بعد از انجام ثبت، دانشگاه مبدا فرصت بررسی اطلاعات دانشجو و اعلام رای را خواهد داشت.

دانشگاه مقصد تا مرداد 98 فرصت بررصی درخواست متقاضیان را دارد. در صورتی که درخواست شما از سوی دانشگاه مبدا یا مقصد رد شد ، دلایل اعلام می شود. برای کسب اطلاع از شرایط آئین نامه درخواست میهمان و انتقال دانشگاه دولتی روزانه و ممنوعیت دریافت شهریه دانشگاه دولتی روزانه که مغایر با قانون در سال 98 است، با شماره تلفن های موجود در همین صفحه تماس بگیرید.

Rate this post

جهت مشاوره در زمینه شهریه دانشگاه دولتی روزانه مغایر با قانون 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه شاهد

دانلود رایگان نمونه سوالات مصاحبه دانشگاه شاهد 98 – 99

در این از سوالاتی که در مصاحبه دانشگاه شاهد میپرسند مطلع می شوید. لینک دانلود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *