خانه / کنکور و انتخاب رشته / اخبار انتخاب رشته و کنکور سراسری / شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 98 – 99
تعداد واحد مجاز اخذ واحد در پیش دانشگاهی شهریور ماه 98

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 98 – 99 ، بدین صورت است ، داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 97 در رشته های متمرکز و یا نیمه متمرکز دانشگاه های روزانه پذیرفته شده باشند . در صورتی که در آزمون سراسری سال 98 ، ثبت نام و شرکت کرده باشند ، در زمان انتخاب رشته فقط می توانند از دانشگاه های غیر روزانه ، یعی دانشگاه های نوبت دوم ، غیر انتفاعی و پیام نور ،دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان و دوره های مجازی دانشگاه ها انتخاب رشته نمایند .

برای این منظور باید فرم انصراف از دانشگاه روزانه که در صفحه 65 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 98 قراردارد را تکمیل کنند . و تا تاریخ 97/12/25 انصراف از تحصیل خود را به صورت قطعی اعلام نمایند . و در فرم ثبت نام کنکور سراسری ، بند 32 فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور را علامت گذاری کنند . 

شرایط شرکت در کنکور دانشجویان غیر روزانه دانشگاه ها سال 98 – 99

دانشجویان دانشگاه های شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس های خودگردان و دانشگاه های نیمه حضوری و مجازی که قصد شرکت در کنکور سراسری سال 98 را دارند ، می توانند بدون اینکه از دانشگاه محل تحصیل فعلی خود انصراف دهند ، در کنکور سراسری شرکت نمایند . در صورتیکه بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته ، بخواهند در دانشگاه قبول شده ثبت نام نمایند می توانند قبل از ثبت نام به دانشگاه قبلی خود مراجعه نمایند و از ادامه تحصیل در دانشگاه قبلی انصراف دهند و فرم انصراف از تحصیل را به دانشگاه قبول شده تحویل دهند. دانشجویان مقطع کاردانی دانشگاه ها در صورتیکه تا تاریخ 31 شهریور 98 فارغ التحصیل شوند می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری شرکت نمایند .  

شرایط شرکت در کنکور فارغ التحصیلان کارشناسی سال 98 – 99

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در صورت داشتن شرایطی که در ادامه ذکر می شود ، می توانند با شرکت در کنکور سراسری ادامه تحصیل دهند. فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت  که دارای طرح اجباری هستند ، در صورتی که طرح خود را تا پایان شهریور ماه سال 98 با پایان بهمن ماه سال 98 به اتمام رسانند ، می توانند در کنکور 98 شرکت نمایند .اما در صورت قبولی در رشته های پزشکی ، دندا پزشکی و داروسازی ، می توانند طرح خود را بعد از اتمام تحصیل با مقطع جدید بگذرانند . 

شرایط شرکت در کنکور فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته یا ناپیوسته و دکتری عمومی سال 98 

فارغ التحصیلان مقاطع ارشد ناپیوسته و پیوسته همه رشته های تحصیلی و دکتری عمومی پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی و دامپزشکی ، در صورتیکه قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را انجام دادند و تعهد به دستگاه های اجرایی ، تعهدات سهمیه بومی و یا تعهدات سهمیه مناطق محروم را ندارند ، همچنین منعی از نظر نظام وظیفه نداشته باشند میتواند در آزمون سراسری شرکت نمایند و در مقاطع دکتری عمومی رشته های پزشکی ، داروسازی و دندا پزشکی تحصیل نمایند . در مورد هزینه تحصیل پذیرفته شدگان دور های روزانه در رشته های نامبرده ، بعد از تصمیمات دیوان عدالت اداری از طریق سایت سازمان سجش اطلاع رسانی خواهد شد . در صورت هرگونه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری می توانید از طریق سیستم پاسخ گویی سایت سازمان سنجش برای مطرح کردن سوال خود اقدام نمایید . 

 

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

بررسی اجرای عدالت در همترازی کنکور نظام قدیم و جدید 98

بررسی اجرای عدالت در همترازی کنکور نظام قدیم و جدید 98

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی از بررسی اجرای عدالت در همترازی کنکور نظام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *