تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 97

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

جهت مشاوره در زمینه شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبان شرکت در آزمون نظام مهندسی نوبت دوم 98 نیاز به داشتن اطلاعات دقیق و کامل در رابطه با شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 97 می باشند. در این مقاله اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با این شرایط در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد، توصیه ما به داوطلبان گرامی این است که حتما مقالات آزمون نظام مهندسی، لیست منابع آزمون نظام مهندسی 97, زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 97  و  دانلود دفترچه آزمون نظام مهندسی و زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی را در همین سایت مطالعه نمایند.

 

برای رفع هرگونه ابهام و سوال در رابطه با شرایط آزمون نظام مهندسی 97-98 می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

نحوه و شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی

یکی از وظایف این سازمان نظام مهندسی، نظارت بر طراحی و اجرای صحیح و اصولی ساخت و سازها بر اساس مباحث مقررات ملی ساختمان می‌باشد، بنابراین لازم است کلیه مراحل ساخت توسط کارشناسان این سازمان تایید شود. کارشناسان سازمان نظام مهندسی از طریق آزمون نظام مهندسی انتخاب شده و پس از دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسان، می‌توانند با این سازمان همکاری نمایند. متولی آزمون نظام مهندسی، سازمان نظام مهندسی کل کشور با همکاری دفتر مقررات ملی ساختمان و زیر نظر وزارتخانه راه و شهرسازی، همچنین مسولیت برگزاری آزمون نظام مهندسی بر عهده سازمان سنجش کشور است. پروانه اشتغال بکار مهندسی در چهار درجه و به ترتیب با عنوان‌های پایه ا-2-3-ارشد صادر می‌شود. برای دریافت پایه 3 متقاضیان باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند و برای ارتقا به پایه‌های بالاتر سنوات، سوابق کاری و شرکت در دوره‌های مربوطه ضروری می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام نظام مهندسی آبان 97

 • مدرك تحصیلی، مطابق با ماده هفت آئين نامه اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان صرفاً مدارك مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به منظور صدور پروانه اشتغال بکار مورد تأييد مي باشند.
 • رشته هاي اصلي؛ همچنین مطابق ماده شش قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان رشته هاي معماری، عمران، تأسیسات مكانیكی، تأسیسات برقی، شهرسازی، نقشهبرداری و ترافیک جزء رشته های اصلي است.
 • سابقه کار از تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس باید 3 سال تمام باشد.
 • با توجه به مصوبات كميسيون هم ارزی رشته ها دارندگان مدارک تحصيلی كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي با عناوين متفاوت از رشته هاي اصلي، كارشناسي ارشد و دكتري فاقد مدرك كارشناسي در رشته هاي اصلي و مواردي از اين قبيل جهت اطلاع از امكان دريافت پروانه اشتغال بكار در رشته و صلاحیت مورد نظر، از طريق اداره کل استان محل عضويت خود قبل از ثبت نام مطمئن گردند.
 • حداقل سوابق کاری جهت آزمون مهندسان ( دکترا: 1 سال ، کارشناسی ارشد: 2 سال، کارشناسی: 3 سال)است.
 • عتبار قبولی در آزمونهای نظام مهندسی حداکثر 4 سال از تاریخ آزمون می باشد.
 • رشته های اصلی تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، شهر سازی، نقشه برداری و ترافیک با یک آزمون میتوانند صلاحت نظارت و طراحی را اخذ کنند.
 • آزمونها به صورت تستی (60 سوال با نمره منفی) (به جز آزمون طراحی معماری) و به صورت کتاب باز می باشد.
 • حد نصاب قبولی در آزمون 50 درصد یعنی 30 سوال درست از 60 سوال می باشد.
 • سنوات کاری کاردانی از فارغ التحصیلی کاردانی تا فارغ التحصیلی کارشناسی می باشد.
 • سنوات کاری کاردانی برای آزمون محاسبات عمران و طراحی معماری محسوب نمی شود.
 • متقاضیان در زمان ثبت نام آزمون، با توجه به مدرك تحصیلی خود، شرايط لازم برای اخذ پروانه به کار مهندسی مطابق با آخرين ضوابط و مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها دارا باشند. بديهی است درصورت عدم رعايت اين قبیل موارد، صرف ثبت نام و قبولی در آزمون هیچگونه حقی را برای داوطلبان ايجاد نخواهد کرد و قبولی ايشان کان لم يكن تلقی شده و هر گونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده متقاضی شرکت در آزمون میباشد، ضمن آنكه دفتر مقررات ملّی ساختمان نیز پاسخگوی
  اينگونه افراد نخواهد بود.
 • برای اطلاع از نحوه اعتراض به نتابج آزمون نظام مهندسی کلیک نمایید.

برای رفع هرگونه ابهام و سوال در رابطه با آزمون نظام مهندسی 97-98 می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی عمران اجرا 93 تا 98

در این مقاله بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی عمران اجرا 93 تا مهر 98 …

8 دیدگاه

 1. Avatar

  با سلام عرض خسته نباشید خدمت شما
  منظور از سابقه کاری سه ساله بعد از زمان فارغ التحصیلی چیست؟
  منظور سابقه کاری (کار کردن در ارگان هاری رسمی با رد کردن بیمه می باشد)؟

 2. Avatar

  سلام. من الان حدود 1/5 ساله که سابقه دارم. میشه امسال امتحان بدم و اگه قبول شدم مدرک و مهر رو بعد از سه سال تحویل بگیرم؟

 3. Avatar

  سلام یعنی کسیکه سابقه کارنداره نمیتونه تو این آزمون شرکت کنه؟؟

 4. Avatar

  با سلام
  کسی که 3 ساال از مدرک کارشناسیش گذشته باشه ولی سابقه کار و بیمه نداشته باشه نمیتونه در ازمون شرکت کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =