شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین سال 98

اربعین سربازی

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین سال 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله از شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین سال 98 مطلع می شوید. جزییات ثبت نام از زائران اربعینی حسینی اعلام شد. ستاد مرکزی اربعین حسینی در وزارت کشور قرار دارد و سازمان حج و زیارت، یکی از کمیته های این ستاد یا کمیته ثبت نام است. با توجه به بررسی های انجام شده توسط ستاد مرکزی اربعین حسینی و کشور میزبان،باید بگوییم برای مراسم اربعین سال 98 نیز با توجه به توافق انجام شده میان دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق زائران یم توانند از 19 شهریور (دهم محرم الحرام) تا تاریخ هفتم آبان ( 30 صفر 1441)  برای ثبت نام پیاده روی اربعین اقدام کنند.

زائران گرامی می توانند بدون نیاز به اخذ روادید و با توجه به ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین حسینی وارد عراق شوند. مدیرکل عتبات سازمان حج اعلام کرد، نام نویسی در سامانه سماح الزامی است. نام نویسی در سامانه سماح انجام شود. درگاه اینترنتی برای ثبت نام در پیاده روی اربعین از روز اول شهریور ماه فعال است. 

برای انجام مراحل ثبت نام می توانید با سامانه صدای مشاور (شماره تلفن های مندرج در همین صفحه ) تماس بگیرید.

نحوه و شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین سال 98

نحوه و شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین به اطلاع عموم علاقمندان و زائران گرام می رسد:

متقاضیان گرامی یم توانند در این دوره مدارک لازم شامل گذرنامه و رسید اینترنتی ثبت نام در سامانه سماح را به همراه داشته باشند. برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام پیاده روی اربعین با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. در صورت عدم نام نویسی و طی مراحل ذکر شده از خروج زائران، جلوگیری خواهد شد. مهر ورود و خروج در گذرنامه ثبت خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، هزینه نام نویسی در سامانه سماح را رایگان اعلام کرد. زائران باید در زمان ثبت نام هزینه های بیمه را که شامل حوادث و خدمات درمانی است، پرداخت کنند. این هزینه ها به همراه هزینه های پزشکی و بهداشتی مجموعا حدود 25 هزار تومان است.

روادید پیاده روی اربعین

لغو روادید صرفا برای بازه زمانی پیاده روی اربعین اجرایی می شود. خارج از این محدوده زمانی زائران باید روادید خود را از طریق دفاتر خدمات زیارتی دریافت کنند.

اعطای مرخصی به سربازان آموزشی در اربعین سال 98

وی با بیان اینکه نام نویسی در سامانه سماح تا روزهای منتهی به ایام اربعین هم ادامه دارد، گفت: با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه نیروی انتظامی صرفاً به زایرانی که در این سامانه ثبت نام کرده باشند اجازه خروج داده خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: زائران می‌توانند از طریق اینترنت خانگی یا دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت برای نام نویسی در سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.

رحمانی در پاسخ به این پرسش که اعزام در بازه زمانی اربعین به صورت کاروانی انجام می‌گیرد یا خیر، گفت: کاروان‌های سازمان حج و زیارت در ایام اربعین حسینی اعزامی نخواهند داشت.

شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین سال 98

وی با اشاره به اعزام‌های ماه محرم سازمان حج و زیارت نیز گفت: اعزام کاروان‌های دوره محرم تا حدود 6 روز قبل از اربعین برقرار است و آنها نیز از فرایند اعزام‌های خاص خود برخوردار هستند و دارای ویزا و سایر امکانات متفاوت هستند که با اعزام‌های ایام اربعین تفاوت دارد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص نحوه اعزام های اربعین گفت: ستاد مرکزی اربعین دارای 13 کمیته است که اعزام ها به عهده کمیته حمل و نقل و زیر نظر راهداری است؛ اعزام به سه صورت زمینی، هوایی و ریلی انجام می‌گیرد.

وی در خصوص مرزهای تردد زائران نیز اظهار کرد: مرز مهران، شلمچه و چذابه همانند گذشته برقرار است؛ مرز خسروی هم با زحمات صورت گرفته دو کشور برای اربعین بازگشایی می‌شود و امیدواریم بعد از اربعین هم تردد زائران از این مسیر ادامه داشته باشد.

رحمانی درباره خدمات بیمه‌‌ای و درمانی به زائران اربعین گفت: زائران از 50 کیلومتری مرزها بیمه می‌شوند و از زمان رفت تا برگشت بیمه هستند و خدمات درمانی به صورت مناسبی تدارک دیده شده است.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام پیاده روی اربعین سال 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید