شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه برای آن دسته از داوطلبین کنکور سراسری که شرایط سنی لازم برای ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه را دارند یکی از بهترین انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. دانشگاه فرهنگیان شهید ایزدپناه یاسوج نیز مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان اقدام به تربیت و آموزش کادر انسانی وزارت آموزش و پرورش واحد مخصوص اداره آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد می‌نمایند. برای ورود به این دانشگاه داوطلبان لازم است ابتدا از شرایط اختصاصی و عمومی ثبت نام مطلع شده و در صورت دارا بودن آن شرایط، در کنکور سراسری و کسب تراز ۶۵۰۰ و یا بالاتر اقدام به انتخاب رشته مورد نظر در دانشگاه فرهنگیان یاسوج نمایند.

دانشگاه یاسوج سه برابر ظرفیت پذیرش خود افراد را به مصاحبه حضوری دعوت کرده و از میان آنها داوطلبین واجد شرایط را پذیرش می نماید. در این مقاله به بررسی جزئیات گام به گام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه پرداخته شده و اطلاعات لازم را به داوطلبان ارائه  نموده است.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه در شهر یاسوج و در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع بوده و هرسال مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان کشور به وسیله کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می نماید. شهرستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و یکی از استان های جنوب غربی ایران می باشد. این شهر حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت داشته و هر ساله حدود ۱۶۰ هزار دانش آموز وارد مدارس این استان می شوند. طبیعتا با توجه به این حجم از دانش آموزان نیاز استان به کادر آموزشی باعث شده است دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد در ۲ پردیس کوثر پردیس شهید ایزدپناه هر سال تحصیلی حدود ۲۰۲ دانشجو معلم را پذیرش نمایند.

 پردیس شهید ایزدپناه نیز امکانات رفاهی مسدودی را برای دانشجویان فراهم نموده است که از جمله آنها می توان به یک خوابگاه  ۲۰۰ نفری و همچنین یک خوابگاه استیجاری دیگر با ظرفیت ۳۲۰ نفر اشاره کرد. در زمینه کادر آموزشی نیز این دانشگاه ۲۱ عضو هیئت علمی  رسمی داشته و تمامی اعضای هیئت علمی این دانشگاه از اتاق مجزا استفاده می کنند و همچنین به پایگاه های علمی معتبر نیز دسترسی دارند.

رشته های دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

رشته های دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه شامل دبیری شیمی، مشاوره، فعالیتهای پرورشی، دبیری زیست‌شناسی، دبیری تاریخ، دبیری جغرافیا، دبیری الهیات و معارف اسلامی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، تربیت دبیر زبان انگلیسی، دبیری فیزیک، دبیری علوم اجتماعی، آموزش تربیت بدنی گرایش عمومی ودوره متوسطه، ارتباط تصویری، دبیری زبان و ادبیات عرب، دبیری ریاضی و علوم تربیتی با دوگرایش آموزش ابتدایی و آموزش کودکان استثنایی می باشد.

 ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج

 

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید ایزدپناه یاسوج

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید ایزدپناه یاسوج شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان یاسوج به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان یاسوج الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید ایزدپناه تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه به نشانی dfkb.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

سالن اجتماعات دانشگاه

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در یاسوج یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان یاسوج بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی dfkb.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان یاسوج می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان یاسوج انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان یاسوج به آدرس: یاسوج ساختمان شماره یک .واقع در جنب ترمینال قدیم . ساختمان شماره دو واقع در سالم آباد فرعی ۱۸ دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه مراجعه نمایند.

 1.  هشت قطعه عکس 4*3 تمام رخ پشت نویسی شده مربوط به سال جاری

 2. اصل شناسنامه و 2 سری کپی از تمام صفحات شناسنامه ( حداکثر سن 22 سال تمام)

 3. اصل کارت ملی و 2 نسخه تصویر پشت و روی آن؛

 4. پرینت اعلام نتیجه سازمان سنجش؛

 5. درخواست معافیت تحصیلی (این فرم را  درهنگام ثبت نام حضوری از پردیس گرفته و پس از امضا و مهرپردیس به دفتر پلیس 10+ مراجعه و جواب آن را دریافت نموده و به همراه مدارک ثبت نامی به پردیس تحویل دهید )

نسخه پرینت شده ثبت نام غیر حضوری

مدارک ثبت نام داوطلبین نظام آموزشی جدید (6-3-3)

 1. اصل و تصویر خلاصه سوابق تحصیلی (کارنامه گسترده) دوره سه ساله متوسطه نظام جدید آموزشی (6-3-3)که مهمور به مهر و امضاء مدیر آموزشگاه، مسئول ثبت نمره و رئیس اداره آموزش و پرورش شده باشد و نمرات، معدل کتبی و کل در آن قید گردیده باشد( لازم بذکر است که معدل کل دوره متوسطه 14 به بالا باشد)؛
 2. فرم 602 (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه های دهم تا دوازدهم) قابل دریافت از دبیرستان محل تحصیل با مهر و امضای مدیر یا معاون اجرایی دبیرستان
 3. اصل و تصویر گواهی نامه موقت پایان تحصیلات دوره متوسطه که مهمور به مهر و امضاء مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک.
 4. تاییدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) پایان تحصیلات دوره سه ساله تحصیلی از دفتر پیشخوان؛ (یا رسید درخواست آن)

مدارک ثبت نام نظام آموزشی سالی واحدی

علاوه بر مدارک اولیه مدارک زیر را نیز داوطلبین می بایست در زمان ثبت نام ازائه نمایند.

 1.  اصل و تصویر خلاصه سوابق تحصیلی (کارنامه گسترده) دوره سه ساله متوسطه نظام آموزشی سالی واحدی که مهمور به مهر و امضاء مدیر آموزشگاه، مسئول ثبت نمره و رئیس اداره آموزش و پرورش شده باشد و نمرات، معدل کتبی و کل در آن قید گردیده باشد( لازم بذکر است که معدل کل دوره متوسطه 14 به بالا باشد)؛
 2. اصل و تصویر گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه که مهمور به مهر و امضاء مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک؛
 3. اصل و تصویر خلاصه سوابق تحصیلی دوره پیش دانشگاهی که مهمور به مهر و امضاء مدیر آموزشگاه، مسئول ثبت نمره و رئیس اداره آموزش و پرورش شده باشد . (برای فارغ التحصیلان نظام قدیم)
 4. اصل و تصویر گواهی نامه عکس دار پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی که مهمور به مهر و امضاء مدیر دبیرستان، مسئول امتحانات و ریئس اداره آموزش و پرورش با ابطال تمبر شده باشد.
 5. تاییدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی. (یا رسید درخواست آن)
 6. پوشه کلربوک زرد رنگ.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

مصاحبه دانشگاه یاسوج

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یاسوج

نکان مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان یاسوج

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان یاسوج به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در یاسوج چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یاسوج توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یاسوج پردیس شهید ایزدپناه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید