شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

وزارت آموزش و پرورش ایران هر ساله در راستای تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد برای شغل معلمی، از طریق کنکور سراسری به پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان اقدام می نماید. در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان پرداخت شده توضیحات جامعی در این خصوص ارائه می شود.

در ادامه این مقاله مزایای دانشگاه فرهنگیان، شرایط ویژه تحصیلی دانشجو معلمان، شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان،، انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان، مصاحبه حضوری این دانشگاه، تکمیل ظرفیت و همچنین مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان نیز معرفی خواهد شد.

استان اصفهان دارای پنج پردیس دانشگاهی فرهنگیان با نام های پردیس شهید باهنر اصفهان، مرکز آموزش عالی شهید دکتر آیت نجف آباد، مرکز آموزش عالی شهید رجایی اصفهان، پردیس فاطمه الزهرا اصفهان و مرکز آموزش عالی امام خمینی کاشان میباشد.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان

پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان در مهرماه ۱۳۶۰ تاسیس و با هدف تربیت و آموزش معلمان در مقطع کاردانی راه اندازی گردید. در سال ۱۳۹۰ دانشگاه فرهنگیان با تجمیع کلیه مراکز تربیت معلم سراسر ایران تأسیس شد و دارای حدود ۹۸ واحد دانشگاهی (در قالب ۶۴ پردیس و ۳۴ مرکز وابسته به پردیس) می باشد.

پردیس فاطمه زهرا (س) با همکاری دو مرکز آموزش عالی شهید رجایی و مرکز امام خمینی (ره) کاشان در جهت آموزش نیروی متخصص خواهر فعالیت می نمایند. در مجموع پردیس فاطمه زهرا (س) و دو مرکز آموزش عالی با 11 رشته کارشناسی پیوسته و رشته آموزش ابتدایی در کارشناسی ناپیوسته و علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش ابتدایی در کارشناسی ارشد مشغول به فعالیت می باشند.که فقط در پردیس فاطمه زهرا (س) در سال ۱۳۹۷، 609 دانشجویی پیوسته ، 92 دانشجوی کارشناسی ناپیوسته و 36 دانشجوی کارشناسی ارشد به تحصیل اشتغال دارند .

این دانشگاه تلاش می کند با استفاده از دانش اساتید فرهیخته استان و کادر مجرب با تجهیز قسمت های مختلف مرکز زمینه را جهت افزایش سطح علمی دانشجویان فراهم نموده و با کوله باری از تجربه و مهارت ، پس از سالها تلاش خستگی ناپذیر هم اکنون با بهره مندی از توان علمی و فرهنگی بالا آماده ارائه خدمات آموزشی،  فرهنگی و رفاهی  به دانشجویان سراسر کشور می باشد.

دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا در رشته های علوم تربیتی ، زبان و ادبیات فارسی، آموزش ریاضی، زبان انگلیسی،معارف اسلامی، امور تربیتی، مشاوره راهنمایی، تربیت بدنی، علوم اجتماعی، کودکان استثنایی و هنر های تجسمی می پردازد.

اصفهان

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان می توانید با سامانه مشاور تلفنی صدای مشاوران و شماره های درج شده در این مقاله تماس حاصل نمایید. کارشناسان مجموعه پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) اصفهان

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) اصفهان شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان به صورت عمومی شامل موارد زیر است :

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

ثبت نام پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 24 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا به نشانی fzai.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده ولی در سال جاری به دلیل شرایط کرونا در کشور انتخاب رشته در مهر ماه انجام شده است و نتایج نهایی نیز آبان ماه اعلام شده .
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در اصفهان یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی fzai.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اصفهان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اصفهان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان اصفهان به آدرس: اصفهان – خ مدرس – خ شهید ضابط زاده – دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) اصفهان مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز نظام جدید ۳- ۳- ۶

 1. اصل گواهی موقت پایان تحصیلات دوره متوسطه دوم به انضمام یک برگ تصویر آن
 2. اصل کارنامه پایان تحصیلات دوره متوسطه دوم به انضمام یک برگ تصویر آن
 3. رسید پستی تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه دوم که توسط دفاتر پیشخوان دولت صادر می گردد.

 مدارک مورد نیاز نظام قدیم(پیش دانشگاهی)

 1. اصل یک برگ تصویر گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی یا گواهی موقت
 2. اصل و تصویر مدرک متوسطه و یا گواهی موقت متوسطه
 3. اصل و تصویر کارنامه تحصیلی متوسطه
 4. اصل و تصویر کارنامه تحصیلی پیش دانشگاهی
 • تحصیل در دوره های کارشناسی پیوسته دانشگاه به صورت شبانه روزی است.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش داوطلب
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان داوطلب
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی در تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی سیاسی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد. ضمن پاسخگویی به این سوالات امتیاز مثبت برای داوطلبان در نظر گرفته می شود.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در اصفهان چیست و انگیزه شما برای انتخاب این شغل چه چیزی می باشد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید. در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

با توجه به اهمیت بسیار بالایی که معلمان در تربیت دانش آموزان و آینده سازان کشور دارند، پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان کمی سخت گیرانه تر از دیگر دانشگاه ها می‌باشد و از همین روی پذیرش دانشجو به صورت نیمه متمرکز در این مراکز انجام می گردد. داوطلبان می توانند با توجه به شرایط و ضوابط نشخص شده در این مقاله اقدام به ثبت نام در واحد دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس فاطمه الزهرا نمایند.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید