شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر قزوین

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان در مقاله پیش رو مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این دانشگاه در شهر خرم آباد واقع شده و هر ساله اقدام به پذیرش دانشجویان پسر جهت تامین نیاز استان لرستان به معلمین و کادر آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این استان می نماید. دانشگاه فرهنگیان در واقع ادامه دهنده راه مراکز تربیت معلم سابق یکی از دانشگاه های مهم در زمینه های علمی و پژوهشی در کشور می باشد. از آنجا که نیروی انسانی تحصیل‌ کرده و متخصص بالاترین شاخص توسعه در کشور محسوب می شود، دانشگاه فرهنگیان مهم‌ترین هدف خود را تربیت نیروی انسانی متخصص جهت فرایند تعلیم و تربیت قرار داده است. دانشگاه فرهنگیان در استان لرستان دارای چهار شعبه بوده که دو مرکز خواهران و برادران در خرم‌آباد یک مرکز برادران در الیگودرز یک مرکز خواهران در شهر بروجرد قرار دارد.

این دانشگاه مزایای مناسبی را جهت ترغیب داوطلبان برای آن ها لحاظ می‌کند که از جمله مهمترین آنها می توان به معافیت بدون استثنای پذیرفته شدگان مرد از خدمت سربازی، استخدام در بدو ورود و محاسبه سابقه تحصیل به عنوان سنوات خدمتی اشاره کرد.

دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجویان خود را لحاظ می‌نمایند، دانش آموزان بومی استان رقابت ساده تری را نسبت به دانشگاه های سراسری روزانه در سراسر کشور پیش رو داشته و شانس قبولی بیشتری نیز در این دانشگاه ها دارند.

داوطلبین تحصیل در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان از طریق آزمون کتبی کنکور سراسری و همچنین مصاحبه حضوری جذب این دانشگاه می شوند.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان یکی از ۹۶ مرکز تربیت دبیری دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور می باشد. دانشگاه های فرهنگیان از سال ۱۳۹۰ و با ادغام مراکز تربیت معلم به جهت بهبود کارایی آنها تاسیس شد. دانشگاه فرهنگیان لرستان هر ساله چیزی حدود  ۵۲۳ پذیرش دانشجو دارد که از این تعداد ۳۳۷ نفر آقا و چیزی حدود ۱۸۶ نفر از دانشجویان خانم میباشند. شهر خرم آباد از جمله شهرهای تاریخی و با جمعیتی در حدود ۳۷۰ هزار نفر و در مرکز استان لرستان قرار دارد. خرم آباد یک شهر کوهستانی بوده در مسیر رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. خرم آباد دارای ۶ مرکز آموزش عالی به جز دانشگاه های فرهنگیان نیز می باشد.

 دانشگاه فرهنگیان لرستان سال ۹۱ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک دانشگاه اقدام به جذب دانشجو نمود.

 لازم به ذکر است که تاکنون سه دوره دانشجویان ورودی این دانشگاه فارغ التحصیل شده و در وزارت آموزش و پرورش استان لرستان مشغول به فعالیت می باشند.

دانشگاه فرهنگیان لرستان در دو رشته آموزش ابتدایی و آموزش تاریخ اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که البته بر اساس سهمیه جدید این دانشگاه رشته های آموزش علوم اجتماعی ، آموزش الهیات و معارف اسلامی و آموزش زبان عربی نیز به رشته های دانشگاه افزوده خواهند شد.

خرم آباد لرستان

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان لرستان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان لرستان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و علامه طباطبایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان به نشانی dfl.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

 ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در لرستان یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

خوابگاه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان لرستان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی dfl.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان لرستان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان لرستان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان لرستان به آدرس:  لرستان: خرم آباد – خیابان انقلاب – انتهای خیابان جلال آل احمد -.

دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان مراجعه نمایند.

 1.  اصل یا گواهی نامه موقت دیپلم متوسطه و سال چهارم و 2 سری تصویر از آنها.
 2. اصل کارنامه ی دوره ی سه ساله متوسطه نظام جدید که نمرات کتبی ومعدل در آن درج شده باشد.
  تذکر: اگر دانشجو پایه های دوم و سوم و چهارم در استان ها و شهر های مختلف تحصیل نموده است نیاز به ارائه ریز نمرات هر سه پایه می باشد و همچنین ریزنمرات پیش دانشگاهی برای نظام قدیم ها
 3. عکس 4*3 سال جاری (یکسان، تمام رخ، پشت نویسی شده) 6 قطعه
 4. اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن ( 2 سری).
 5. اصل کارت ملی و تصویر ازپشت و روی آن ( 2 سری).
 6. رسید تاییدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) دیپلم و سال چهارم ( 3سال دیپلم برای نظام 3-3-6 ) به صورت جداگانه با قید آدرس و نام دقیق دانشگاه محل تحصیل به نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان به آدرس 60 متری انتهای خیابان جلال آل احمد دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان
 7. دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم هستند اصل و تصویر آن را ارائه نمایند.
 8. نظام(3-3-6) اصل کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان(پایه دهم تا دوازدهم)با امضا ومهر مدیر دبیرستان و تایید اداره ی آموزش وپرورش منطقه مربوطه ،ممهور شده باشد.
 9. فرم 602 (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه های دهم تا دوازدهم) با مهر و امضای مدیر دبیرستان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان لرستان

نکان مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان لرستان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان لرستان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در لرستان چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان لرستان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی لرستان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید