شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید چمران

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران موضوع مقاله ای است که در ادامه به بررسی شرایط ثبت نام در این دانشگاه ، رشته های موجود ، مزایای دانشگاه های فرهنگیان ، انتخاب رشته این دانشگاه آدرس مجموعه دانشگاهی و همچنین سایت این دانشگاه در نهایت مصاحبه حضوری و نکاتی پیرامون این مصاحبه خواهیم پرداخت. در ابتد ابه معرفی اجمالی این دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

امروزه دانشگاه های فرهنگیان به یکی از بهترین انتخاب ها برای داوطلبین استخدام در ارگان های دولتی کشور تبدیل شده است. این دانشگاه‌ها به دلیل شرایط خاصی که برای دانشجویان قائل می شوند هر روزه شاهد اقبال بیشتری شده اند به همین دلیل این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ با تجمیع مراکز تربیت معلم اقدام به تاسیس دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور نمود.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با مشاورین سایت مشاوران در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را در خصوص دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران کسب نمایند.

معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران

دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران تهران (برادران) از پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان است که در قالب سه مجموعه دانشگاهی مشتمل بر واحد اصلی و دو مرکز تابعه به تربیت معلم می‌پردازد. واحد اصلی پردیس شهید چمران دارای رشته‌های تحصیلی تربیت بدنی ، علوم تربیتی (آموزش ابتدایی ، آموزش کودکان استثنایی ، مدیریت آموزشی ، امور تربیتی)، مشاوره و راهنمایی، و علوم قرآن و حدیث می‌باشد.

این پردیس در قالب مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره مهارت آموزی یکساله معلمی (ماده ۲۸) و دوره‌های کوتاه مدت آموزش ضمن خدمت به تربیت معلم می‌پردازد. ‏

این مجموعه آموزشی در سال ۱۳۷۶ به‌طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و با برخورداری از امکاناتی نظیر ساختمان آموزش، اداری، کنابخانه، سالن اجتماعات، مجتمع ورزشی و خوابگاهی در خدمت نظام آموزشی و تربیت معلمان قرار گرفت. ‏

در اسفند ۱۳۹۰ با تأسیس دانشگاه فرهنگیان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه، هویت جدیدی یافت. با تصویب اساسنامه دانشگاه و تأسیس ۶۴ پردیس استانی در سال ۹۱، پردیس شهید چمران تهران به عنوان قطب تربیت بدنی و علوم ورزشی، علوم تربیتی و مشاوره کشور مطرح گردید و از همان سال با اجرای ساماندهی پردیسهای استانی در قالب سه مجموعه دانشگاهی مشتمل بر دو مرکز تابعه ‏(شهدای مکه و شهید بهشتی) به ارائه خدمات دانشگاهی پرداخت. ‏

این پردیس با تأمین استانداردهای آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان اولین پردیس برادران دانشگاه فرهنگیان کشور موفق به اخذ مجوز و جذب اولین دوره دانشجوی کارشناسی ارشد الهیات گرایش علوم قرآن و حدیت از سال ۹۳ گردید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید چمران

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

نکات مهم

 • تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.
 • درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

 

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چمران تهران

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید چمران تهران شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید چمران

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد.  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید چمران به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. داشتن حداکثر سن 24سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید چمران الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران به نشانی chamran.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شهید چمران توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده است اما در سال جاری با توجه به شرایط کرونا در کشور انتخاب رشته در مهر ماه انجام گرفت و نتایج نهایی در آبان ماه اعلام شده است. داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

محوطه دانشگاه

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید چمران بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی psb.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شهید چمران می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان شهید چمران انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران با شماره های درج شده در این مقاله تماس حاصل نموده و پاسخ پرسش خود را جویا شوند. در صورت در دسترس نداشتن تلفن ثابت می توانید با مراجعه به سایت صدای مشاوران و خرید بسته های تماسی اطلاعات مورد نظر را به دست آورید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان تهران به آدرس: تهران تهران – حکیمیه – انتهای بلوار بهار  دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و 3 سری کپی از تمام صفحات آن

 2. اصل کارت ملی و 3 سری کپی از روی و پشت آن.

 3. اصل گواهی معافیت و یا اصل کارت پایان خدمت برای پذیرفته شدگان ذکور  برای مشمولین نظام وظیفه) و تصویر آن

 4. دوازده قطعه عکس 4*3 پشت نویس شده (عکسی که درسال جاری گرفته شده باشد).

 5. تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی (پیشخوان دولت در محل های ثبت نام مستقر است)

 6. پرینت برگه قبولی نهایی از سازمان سنجش

 7. پرینت ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان

 8. اصل و کپی مدارک تحصیلی مورد نیاز بر اساس فایل ضمیمه (در پایین صفحه) آورده شود.

 9. در صورتی که دانشجو تغییر رشته داده کارنامه تغییر رشته و انتقال آزمون سراسری صادره از سازمان سنجش آموزش کشور را نیز همراه داشته باشد.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید چمران

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید چمران

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید چمران به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش داوطلب
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان داوطلب
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری درتهران چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید چمران در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

در این مقاله می توانید تمامی موارد مورد نظر برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان شهید چمران را مشاهده نمایید. این موارد شامل شرایط و ضوابط ، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ، نکات مصاحبه حضوری و… می باشد که داوطلب با اطلاع از آن ها می تواند به راحتی در دانشگاه فرهنگیان شهید چمران ثبت نام نماید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید