شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سمنان

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله به معرفی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان می پردازد. شما پس از مطالعه این مقاله می‌توانید ضمن آشنایی کامل با دانشگاه فرهنگیان سمنان، از شرایط عمومی و اختصاصی ورود به این دانشگاه، مزایای دانشگاه فرهنگیان، زمان ثبت نام حضوری مرکز شهید رجایی سمنان، مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان، تکمیل ظرفیت این دانشگاه و همچنین مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و نکاتی جهت موفقیت در مصاحبه آگاه شوید.

دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان می توان یکی از بهترین و مجهزترین دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور نام نهاد که هر ساله تعداد قابل توجهی از نیاز اداره آموزش و پرورش استان سمنان را به معلمان تامین نماید. در واقع دانشگاه فرهنگیان وظیفه تعلیم و تربیت نسل آینده معلمان جامعه را بر عهده دارد.

دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور برای پذیرش دانشجویان خود پس از کنکور سراسری مصاحبه حضوری را برگزار می نمایند که در آن اطلاعات علمی و عقیدتی داوطلبین را محک می‌زنند. به همین جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز می باشد.

 یکی از شروط اصلی پذیرش در این دانشگاه شرط بومی گزینی است و به همین دلیل داوطلبانی که استان سمنان سکونت دارند شانس بسیار بالاتری نسبت به سایر داوطلبین جهت قبولی در این دانشگاه دارند. اقبال روز افزون دانش آموزان به این دانشگاه ها به دلیل شرایط ویژه‌ای است این دانشگاه برای دانشجویان فراهم می آورد که مهم ترین آن ها را در متن مقاله آوردیم.

داوطلبین می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سمنان را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

کلاس درس دانشگاه فرهنگیان سمنان

معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان

دانشگاه تربیت معلم پسرانه سمنان در سال ۵۸ در زمینی به مساحت ۳ هکتار که در گذشته به عنوان مرکز آموزش سپاه دانش در اختیار آموزش و پرورش استان سمنان بوده است و با زیربنای ۶۵۰۰ متر آغاز به کار کرد. در سال ۱۳۷۵ و به دنبال انحلال تربیت معلم شهید رجایی سمنان این مکان به تربیت معلم شهید رجایی منتقل شده و ادامه فعالیت خود را در سال ۸۴ و پذیرش دانشجو به صورت مستقیم و از طریق کنکور سراسری آغاز کرد. در حال حاضر با ۳۱۳ دانشجو در رشته های کاردانی آموزش ابتدایی کارشناسی و در رشته های مختلف مشغول فعالیت می باشد.

۷۰ نفر از اساتید مجرب نیز که دارای مدرک فوق لیسانس یا دکترا می باشند در این مرکز مشغول به تدریس می باشند.
این مرکز آموزشی برای دانشجویان این دانشگاه امکانات رفاهی شامل ساختمان آموزشی به مساحت ۲۷۰ متر مربع، کلاس های دارای کولر و شوفاژ با ظرفیت ۴۰ نفر، زمین ورزشی والیبال بسکتبال و فوتبال، سالن غذاخوری مجهز، خوابگاه مرکزی ۳۰۰ نفره با ۲۴ اتاق، کتابخانه های با ۸ هزار جلد و همچنین این سایت و آزمایشگاه مجهز برای داوطلبان مهیا کرده است.

این مرکز ضمنا دارای آزمایشگاه فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی می باشد. به صورت کلی می توان گفت دانشجویان این دانشگاه از شرایط و امکانات مناسب آموزشی و رفاهی برخوردار خواهند بود.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان داوطلبین می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهند. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سمنان مرکز شهید رجایی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

خوابگاه دانشجویی

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان سمنان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان سمنان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان سمنان مرکز شهید رجایی به نشانی prs.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان سمنان مرکز شهید رجایی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان سمنان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سمنان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی سمنان مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در سمنان یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی سمنان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی prs.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان سمنان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان سمنان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

آزمایشگاه پردیس شهید رجایی سمنان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی سمنان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سمنان مرکز شهید رجایی به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان سمنان به آدرس: سمنان – بلوار شریف – پردیس شهیدرجایی مراجعه نمایند.

 •  پوشه روغنی آبی رنگ برای خانم ها و قرمز رنگ برای آقایان (2عدد به همراه گیره)

 • چهار قطعه عکس (4*3) با زمینه سفید

 • اصل شناسنامه و کپی از صفحات آن (3 سری)

 • اصل کارت ملی و کپی پشت و رو (3 سری)

 • گواهی نامه موقت و کارنامه فارغ التحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم و کپی از آنها (3 سری)

 • کارنامه قبولی پایه سوم و پیش دانشگاهی (خاص فارغ التحصیلان سال 1397 و قبل از آن) و کپی آنها (3 سری)

 • اصل یا گواهی موقت فارغ التحصیلی سوم و پیش دانشگاهی(خاص فارغ التحصیلان سال 1397 و قبل از آن)  و کپی آنها (3 سری)

 • گواهی بومی بودن داوطلب شامل (کارنامه 3 سال آخر تحصیلی که به تایید اداره آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.)

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سمنان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان

همانطور که در در مقدمه مقاله ذکر شد، دانشگاه های فرهنگیان پذیرش دانشجویان را به صورت نیمه متمرکز و پس از مصاحبه حضوری قطعی می نمایند. داوطلبین می بایست پس از اعلام نتایج اولیه کنکور با داشتن اطلاعات کافی و آمادگی لازم در مصاحبه حضوری این دانشگاه شرکت نموده و به سوالات مصاحبه شوندگان پاسخ دهند.  در ادامه توضیحاتی را پیرامون مصاحبه حضوری این دانشگاه و نکات لازم برای موفقیت در این مصاحبه ذکر شده است.

مصاحبه حضوری

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سمنان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان سمنان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در سمنان چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سمنان در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی سمنان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید