شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد

دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد نیز مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان برای تامین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش یا همان معلمان اقدام به جذب دانشجو می نماید. دانشگاه های فرهنگیان به دلیل مزایایی که برای دانشجویان قائل می شوند همواره مورد توجه داوطلبین استخدام در وزارت آموزش و پرورش بودند. می توان گفت کسانی که دانشگاه تحصیل می کنند معلمان آینده کشور می باشند. در این مقاله تلاش نموده ایم شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد را شرح داده و نکاتی که برای داوطلبین دارای اهمیت می باشند را ذکر کنیم.

در ضمن این امکان فراهم است که همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و یا مسائل مرتبط با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و به صورت تلفنی با کارشناسان سایت صدای مشاوران در ارتباط باشید.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

از مزایای قبولی در دانشگاه فرهنگیان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد. ( این حقوق برای سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ میزان پنج میلیون و دویست هزار تومان اعلام شده است .)
  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان
  «حداقل حقوق دانشجویان» «حداکثر حقوق دانشجویان»
  حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان حدود نه میلیون و نهصد هزار تومان
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

نکات مهم

 • تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.
 • درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چمران مشهد

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد مشهد شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد.  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

محوطه دانشگاه

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب تا حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر را مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 24سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد الزامی است. ( این سن در سال های گذشته 22 اعلام شده بود اما بر اساس آخرین اخبار به سن 24 سال تغییر پیدا کرده است.)
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد به نشانی pbm.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس  شهید بهشتی مشهد را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام می شود اما در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا انتخاب رشته در مهر ماه انجام می گیرد و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد

گروه آزمایشی ریاضی
آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم تجربی
دبیری شیمی، دبیری زیست شناسی، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم انسانی
آموزش زبان و ادبيات فارسي، دبيری الهيات و معارف اسلامي، دبیری تاريخ ، دبیری زبان و ادبيات عربي، دبیری علوم اجتماعي، راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش جغرافیا، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی هنر
آموزش ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان
تربیت دبیر زبان انگلیسی

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی psb.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد انجام دهند.

همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاوران کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان مشهد به آدرس: مشهد – بزرگراه شهید کلانتری – نرسیده به هتل پردیسان دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه +  2 سری تصویراز تمام صفحات شناسنامه
 2. اصل کارت ملی   +  2 برگ تصویر پشت و رو
 3. اصل دیپلم و یا گواهی تایید شده آن که معدل 3 ساله دوره متوسطه درج شده باشد  + 2 برگ تصویر
 4. 5 قطعه عکس 4 × 3 پشت نویسی شده (ترجیحا عکس زمان ثبت نام آزمون سراسری)
 5. اصل فیش واریزی به حساب درآمد اختصاصی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی (حساب مرکز آموزش نیروی انسانی شهید کامیاب) نزد بانک ملی – داوطلبان عزیز توجه فرمایند امکان دریافت وجه نقد وجود ندارد لذا برای پرداخت سایر هزینه ها کارت بانکی همراه داشته باشید.
 6. ارائه اصل و رونوشت اسناد و مدارک مربوط به  نخبگان علمی ، مهارتی ،مخترعان ،مبتکران ، برگزیدای علمی ،  مدال و یا افتخارات قهرمانان ورزشی ملی

تذکرات مهم

 • در صورت عدم ارائه هریک از مدارک خواسته شده پذیرش انجام نخواهد شد
 • پس از ثبت نام اولیه به ترتیب  موارد اعلام شده در فرم مراحل را پیگیری نمایید.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس پردیس شهید بهشتی مشهد شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان.
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه.
 6. داوطلبان می توانند برای اطلاع از دیگر مراحل مصاحبه و اطلاعات در رابطه با نحوه پرسش و مصاحبه دانشگاه فرهنگیان با شماره های درج شده در این مقاله تماس حاصل نمایند.

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش داوطلب
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان داوطلب
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی داوطلب
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در مشهد چیست و با چه انگیزه ای این شغل را انتخاب کرده اید.

جمع بندی

دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد از جمله دانشگاه هایی می باشد که به صورت نیمه متمرکز اقدام به جذب دانشجو می نماید. این مقاله توضیح کامل و جامعی در رابطه با شرایط ثبت نام در این دانشگاه و پذیرش می باشد. در ادامه از مدارک لازم برای ثبت نام و همچنین نکات مربوط به مصاحبه دانشگاه شهید بهشتی مشهد مطلع شوید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
24 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد”
 1. سلام خسته نباشید ممنون بابت این مطلب عالی یه سوال داشتم اینکه چطوری دعوت به مصاحبه میشیم؟؟مثلا زنگ میزنن میگن پاشو بیا؟اسامی رو تو سایت منتشر میکنن؟از کجا و به چه طریقی متوجه میشیم باید بریم مصاحبه؟

  • سلام دوست محترم از رطریق سایت سازمان سنجش اسامی دعوت به مصاحبه اعلام می شود

 2. سلام خسته نباشید این که نوشتید شرایط سنی باید حداقل۲۴سال باشه یعنی ما که تازه کنکور میدیم نمیتونیم توی این دانشگاه تحصیل کنیم؟

 3. سلام وقت بخیر سن قبولی در دانشگاه فرهنگیان هنوز هم تا حداکثر۲۴ساله؟یا به۲۲تغییر پیدا کرده

 4. سلام وقتتون، بخیر خسته نباشید
  واقعا سایت خوبی درست کردین، متشکرم.
  ببخشید میشه بگید برای قبولی فرهنگیان مشهد در رشته تجربی کنکور 1400 باید چه ترازی داشته باشیم؟
  ممنون میشم جواب بدید
  خیلی خیلی ممنون

  • سلام دوست محترم سپاس از حسن توجه شما .سهمیه شما چیست ؟وچه رشته ی؟

 5. من شکاف کام دارم و خوب درست نمیتونم صحبت کنم وتا۲یا۳سال دیگه عمل دارم ولی امسال کنکور دارم باتوجه به مصاحبه مشکلی به وجود نمیاد؟

 6. سلام خسته نباشید
  میشه بگین حداقل قد و وزن دانشگاه فرهنگیان چقده و احتمال رد شدن هست؟؟

 7. سلام من که در هرمزگان اقامت دارم برای مصاحبه باید مشهد برم؟

 8. سلام من که در هرمزگان هستم برای مصاحبه باید برم مشهد؟؟؟

  • سلام دوست محترم سال گذشته مصاحبه در استانها صورت گرفت

 9. سلام و خسته نباشید سوالی داشتم راجب سهمیه ایثارگران من با ین سهمیه ایا میتونم امسال دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

 10. سلام من 23 ساله دانشجوی رشته اقتصاد کارشناسی پیام نور هستم آیا شرایطی هست که من وارد دانشگاه تربیت معلم بشم

  • سلام دوست محترم ره ورود به اموزش وپرورش ازمون استخدامی یا دانشگاه فرهنگیان که شرط سن24

 11. سلام اگر پدرم فرهنگی باشن تاثیری در ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان داره.🥲

 12. سلام وقتتون بخیر ببخشید وقتی برای دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه می‌شویم ممکنه که در رشته های دیگه که در انتخاب رشته زده بودیم قبول بشیم؟

 13. سلام کسانی که کنکور زبان انگلیسی شرکت میکنند حداقل چه رتبه ای برای ورود به دانشگاه نیاز دارند؟؟؟

 14. سلام خسته نباشید ببخشید در سال های گذشته فرهنگیان مشهد تا چه رتبه ای دانشجو میپذیرفته

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید