شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان برای داوطلبینی که قصد استخدام در وزارت آموزش و پرورش را دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان وظیفه تعلیم و توانمندسازی نسل آینده معلمان جامعه را برعهده داشته به افرادی که دارای شرایط ثبت نام در این دانشگاه هستند می‌توانند پس از شرکت در کنکور سراسری، در فرم انتخاب رشته خود این دانشگاه و شهر را انتخاب نمایید.

دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر اصفهان را می‌توان یکی از بهترین دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور نامید. این دانشگاه با وجود امکانات آموزشی و رفاهی بالاتری نسبت به سایر دانشگاه های فرهنگیان، هرساله با اقبال خوبی از طرف دانش آموزان کنکوری مواجه شده و رقابت برای قبولی در این دانشگاه فشرده است.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان

پردیس شهید باهنر اصفهان در سال ۱۳۵۹ تحت عنوان مرکز تربیت معلم شهید باهنر اصفهان ،به شکل رسمی آغاز به کار نمود. دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر در شمال شهر اصفهان و در خیابان کاوه ، در زمینی به مساحت ۵۰۹۶۵ متر مربع و زیر بنای ۲۱۳۲۲ متر مربع واقع شده است.

این دانشگاه دارای کتابخانه مجهز و به روز می باشد. کتابخانه این دانشگاه دارای ۲۵۰۰۰ جلد کتاب است که همواره با خرید کتاب های  جدید در حال بروز رسانی می باشد و در شاخه های مختلف علمی و پژوهشی در خدمت مراجعه کنندگان است. همچنین به دلیل اهمیت استفاده از اینترنت این مرکز با مجهز بودن به سه اتاق دسترسی به اینترنت و در هر اتاق ۲۴ رایانه و جمعا ۷۲ رایانه، از مجهز ترین سایت های اینترنتی استان را دارا می باشد.

آزمایشگاه دانشگاه فرهنگیان اصفهان با مساحت تقریبی ۵۰۰ مترمربع، شامل چهار آزمایشگاه مجهز فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی می باشد.

مجموعه کارگاهی این دانشگاه با مساحت تقریبی۲۰۰۰ متر مربع، شامل: کارگاه برق، کارگاه صنایع چوب، کارگاه مکانیک، کارگاه آشپزی، کارگاه خیاطی، کارگاه ساختمان و کارگاه کشاورزی می باشد.

خوابگاه های این دانشگاه با نظارت سرپرستی شبانه روزی، با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر به صورت همزمان و در قالب ۷ بلوک در اختیار دانشجویان می باشد.

این دانشگاه با دارا بودن سالن سرپوشیده کشتی، تنیس روی میز،سالن بدنسازی، تکواندو و سالن سرپوشیده با مساحت تقریبی ۱۶۵۰ مترمربع شامل زمین والیبال، بسکتبال و هندبال، از امکانات خوبی در زمینه تربیت بدنی و برگزاری مسابقات ورزشی در تمامی رشته ها در سطح کشوری و استانی برخوردار است.

سالن غذاخوری این دانشگاه با ظرفیت پذیرش تقریبی ۹۰۰ نفر همزمان می باشد.

در نهایت

سلف دانشگاه فرهنگیان اصفهان

 جهت رفاه دانشجویان در مجموعه خوابگاه ها اینترنت پرسرعت wifi نصب و راه اندازی گردید.

رشته های دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر

دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر درحال حاضر با ۱۴ رشته مصوب وزارت علوم در دوره کار شناسی ناپیوسته و ۱۶ رشته مصوب وزارت علوم در دوره کارشناسی پیوسته و ۱ رشته مصوب وزارت علوم در دوره کارشناسی ارشدناپیوسته و ظرفیت پذیرش درهر دوره تا۱۵۰۰ نفر دانشجو به صورت شبانه روزی به تعلیم و تربیت نیروی انسانی در رشته های : علوم تربیتی ، زبان و ادبیات فارسی، آموزش ریاضی ،زبان انگلیسی،معارف اسلامی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، امور تربیتی، مشاوره راهنمایی، تربیت بدنی، علوم اجتماعی، کودکان استثنایی و هنر های تجسمی می پردازد.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر اصفهان

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر اصفهان شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

دانشگاه فرهنگیان اصفهان

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید باهنر تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر به نشانی pbi.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در اصفهان یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

دانشگاه فرهنگیان اصفهان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی pbi.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اصفهان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اصفهان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان اصفهان به آدرس:  اصفهان خیابان کاوه -خیابان تربیت معلم – دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر اصفهان مراجعه نمایند.

 1. اصل کارت ملی وکپی آن
 2. اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات
 3. کپی برابر اصل شده دیپلم یا تاییدیه برابر اصل شده و سوابق تحصیلی
 4. عکس 4*3 تمام رخ 6 قطعه
 5. اصل و کپی کارنامه سه ساله
 6. اصل و کپی مدرک دیپلم
 7. اصل و کپی گواهی موقت
 • تحصیل در دوره های کارشناسی پیوسته دانشگاه به صورت شبانه روزی است.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر

مصاحبه

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اصفهان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در اصفهان چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اصفهان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
6 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان”
 1. سلام و درود
  حداکثر رتبه ای که دانشگاه باهنر میپذیره چنده؟

 2. سلام خسته نباشید
  دانشگاه اصفهان برای استان مرکزی هم رشته ای را قبول می کند؟اگر بله ،چه رشته ای

 3. با سلام، خود دانشگاه شماره تماس نداره، با این شماره هر چی تماس میگیری ده دقیقه پشت خطی بعد میگن سیستم وصل نمیشه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید