شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی رشت

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت موضوع مقاله پیش رو است. در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام در این دانشگاه ، نحوه ورود به این دانشگاه ها ، شرایط مصاحبه حضوری در این دانشگاه ، رشته‌های دانشگاه فرهنگیان رشت و همین طور معرفی آدرس سایت اینترنتی و دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر رشت خواهیم پرداخت.

دانشگاه فرهنگیان رشت نیز مانند سایر دانشگاههای فرهنگیان برای تامین کادر انسانی وزارت آموزش و پرورش اقدام به جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری می‌نماید. داوطلبین می بایست برای ورود به این دانشگاه ها ابتدا در کنکور سراسری ثبت نام نموده و پس از اینکه مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه ها شدند، دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت را انتخاب نمایند.
دانشگاه فرهنگیان سه برابر ظرفیت پذیرش خود را به مصاحبه حضوری دعوت خواهد کرد. در نهایت دانشگاه برابر ظرفیت پذیرش خود از میان داوطلبان اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

 پس از این دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند استخدام آموزش و پرورش در آمده و با توجه به مزایای که این دانشگاه برای دانشجویان خود پیش بینی نموده است از همان ابتدا به نوعی نیروی رسمی این وزارتخانه تلقی خواهد شد.

ضمنا شما می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران در رابطه با شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت کسب اطلاع کنید.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

شهر رشت مرکز استان گیلان و در شمال ایران قرار دارد. دانشگاه فرهنگیان گیلان تنها در شهر رشت شعبه داشته که شامل پردیس امام علی رشت (مخصوص آقایان) و پردیس بنت الهدی صدر رشت (مخصوص بانوان) می باشد. از این رو که در استان گیلان تنها مرکز تربیت دبیر برای بانوان پردیس بنت الهدی می باشد، تمامی امکانات رفاهی استان گیلان در این دانشگاه تجمیع شده است آن را می‌توان دانشگاه قابل قبولی برای دانشجویان نام نهاد.

این دانشگاه دارای امکاناتی مانند خوابگاه دانشجویی، کتابخانه مجهز، سایت اینترنتی، سلف سرویس، سالن های ورزشی، سالن اجتماعات، مسجد و سایر ملزومات رفاهی زندگی دانشجویی است.

رشته های دانشگاهی در این مرکز آموزشی شامل الهیات، آموزش ابتدایی ، آموزش کودکان استثنایی ، علوم اجتماعی و مشاوره می باشد.
داوطلبان لازم است توجه داشته باشند که تحصیلات در این مرکز آموزشی به صورت تمام وقت بوده و کلاس‌های درس از روز شنبه تا چهارشنبه تشکیل خواهند شد.

 دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

مزایای دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان برای ترغیب دانشجویان و رفاه حال آنها شرایط  و مزایای ویژه ای را در نظر گرفته که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر رشت

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر رشت شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رشت به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

دانشگاه فرهنگیان رشت

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان رشت الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت به نشانی bsr.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان رشت توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان رشت

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

دانشگاه فرهنگیان رشت

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی رشت بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی bsr.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان رشت می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان رشت انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان رشت به آدرس:  رشت – گلسار – بلوار گیلان – پردیس بنت الهدی صدر گیلان خواهران مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن (2 نسخه)
 2. اصل کارت ملی و تصویر از روی و پشت آن (2 نسخه)
 3. اصل مدرک دیپلم (گواهی پایان تحصیلات متوسطه ) و تصویر آن (2 نسخه)
 4. اصل کارنامه دوره سه ساله ی متوسطه نظالم جدید که نمرات کتبی و معدل کل در آن درج شده و به مهر و امضا مدیر دبیرستان و آموزش وپرورش منطقه، ممهور شده است. (2 نسخه)
 5. اصل و تصویر گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی. (2 نسخه)
 6. 12 قطعه عکس 4*3 پشت نویسی شده (ترجیحا عکسی که جهت ثبت نام در سازمان سنجش گرفته شده باشد)
 7. مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت جهت دریافت فرم تاییدیه تحصیل که شامل (دیپلم، ریزنمرات و پیش دانشگاهی) می باشد.
 8. پرینت اطلاعات قبولی که از سازمان سنجش گرفته شده است.
 9. پرینت ثبت نام غیرحضوری که از سامانه گلستان گرفته شده است.
 10. فرم تکمیل شده اطلاعات فردی(این فرم در پیوست قرار دارد.) تکمیل فرم الزامیست.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

مصاحبه

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رشت

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان رشت

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان رشت به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در رشت چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی رشت در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
14 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر رشت”
 1. سلام
  من یه سوال داشتم اگه من تدریس ابتدایی برای فرهنگیان انتخاب کنم بعد میتونم ادامه بدم تحصیلمو و وارد راهنمایی یا دبیرستان بشم؟

  • سلام دوست محترم با یه سری شرایط که انچنان راحت هم نیست بله

 2. سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم چادر تو همه دانشگاه های فرهنگیان الزامیه؟آخه بعضی جاها اصلا مهم نیست
  و اینکه اگه بری دانشگاه فرهنگیان همه‌جا باید چادر بذاری؟

 3. سلام این دانشگاه غیر بومی هم میگیره اگر اره چندتا

  • سلام دوست محترم پذیرش دانشگاه فرهنگیان به صورت بومی می باشد بامشاوران ما درارتباط باشید

 4. سلام ببخشین تو دانشگاه بنت الهدی رشت چادر اجباریه؟؟؟

 5. سلام وقت بخیر من سال گذشته مجاز شده بودم برای دانشگاه فرهنگیان امکانش هست با رتبه پارسال ،امسال انتخاب رشته کنم

  • سلام دوست محترم خیر شما باید مجددکنکور شرکت نمایید

 6. سلام چرا دانشگاه فرهنگیان رشت غیر بومی نمیگیره؟

  • سلام دوست محترم پذیرش دانشگاه فرهنگیان بومی هست

 7. ببخشید من با رتبه ۳۱ هزار و تراز ۶۹۰۰ منطقه ۲، میتونم فرهنگیان قبول شم؟ حالا یا رشت یا شهر دیگه؟

 8. سلام وقتتون بخیر من دیپلم انسانی هستم و ساکن گیلان و مدرک پیش دانشگاهی ندارم چطور می تونم وارد دانشگاه بشم

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید